Skyrė dar 32 mln. eurų gyventojų nutolusioms saulės elektrinėms

 Skyrė dar 32 mln. eurų gyventojų nutolusioms saulės elektrinėms

BNS Andriaus Ufarto nuotr.

BNS inf.

Gyventojų nutolusioms saulės elektrinėms skirta dar 32 mln. eurų paramos. Energetikos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas. 

Kompensacijos bus mokamos iki 10 kW galios elektrinėms, skiriant apie 323 eurus už 1 kW galios, ketvirtadienį pranešė  ministerija.

Iš 32 mln. eurų 10 mln. eurų bus skirta Vilniaus apskričiai, 22 mln. eurų – vidurio ir vakarų Lietuvos regionui – Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskritims.

Paramą gavę gyventojai penkerius metus negalės keisti regiono, kur yra jų elektros vartojimo objektas – butas ar namas. 

Paraiškas galima teikti iki 2024 metų vasario 29 dienos arba kol baigsis kvietimui skirta lėšų suma.  

Šiuo metu Lietuvoje yra kiek daugiau nei 25 tūkst. nutolusių gaminančių vartotojų, kurių bendra galia sudaro per 135 megavatus (MW). 

3 Komentarai

  • ateis laikas ir visos tos gautos paramos atsirūgs mokesčiais.Jeigu jie apmokestint moka nuo indėlio gautus varganus procentėlius,tai naudą,gaunamą iš saulės batareikų ,tikrai sau išplėš.Bus kaip su ta beverčių karinių bazių privatizacija-durniai susimetė pinigus sukūrę privatizatorių kompanijas,o po kiek tai metų gavo popierius mokėt mokesčius už žemę ir ,, valdomą turtą“.Aha,išvogtus be stogų-sienų angarus ,miške išmėtytas griuvenas ir kt bevertį chlamą…Taip kad prasidedant su aferistų valdžia reikia būt atsargiam kaip tam išminuotojui.

    • Nesižeminau ir nė minties nebuvo savo lange laikyt ES garbinantį tekstą esą šit kokie anys dosnūs bešelpdami mus…

  • Nebuvo jis už dyką.Ten ,Čiukotkoj,atskrisdavo iš Aliaskos amerikonai ir lėktuvais gabenosi ruskių lagerinių kasyklose išplautą auksą.Taip ir čia-parodys po kiek liko sutartines popieras,kad, girdi,va tavo paršai juodai ant balto,tai dabar mokėk procentus už sau pasigamintą ir gal dar parduotą alektą.Sena ir pačių sovietų praktika pabrangint seniai įsigytą žigulį.Užmiršot senų kainų nubraukimą ir rašalu perrašytas naujas kainas knygynuose?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video