Sėkmės ir lyderystės mokykla pradėjo mokslo metus (GALERIJA)

 Sėkmės ir lyderystės mokykla pradėjo mokslo metus (GALERIJA)

Pirmąją rugsėjo savaitę jau penktuosius mokslo metus pradėjo Sėkmės ir lyderystės mokykla. Šiemet šis privataus verslo ir savivaldybės remiamas neformaliojo švietimo Šviesiosios gimnazijos padalinys savo mokinius pasitinka jiems paruošęs daugybę naujovių, o taip pat išgryninęs bei palikęs ištobulintas vertingiausias ir įdomiausias pamokas.

Atnaujino programą

Šiais mokslo metais Sėkmės ir lyderystės mokykloje iš viso mokysis 102 mokiniai, iš kurių net  52 naujokai. 

Įmonių grupės „Vikonda“ valdybos pirmininkės, verslininkės Jolantos Blažytės inicijuota ir globojama Sėkmės ir lyderystės mokykla šiemet savo mokiniams paruošė daugybę naujienų bei staigmenų, tačiau nenutolo nuo savo tikslo padėti vaikams išsiugdyti kompetencijas reikalingas sėkmingai veikti ir siekti savo tikslų. 

„Sėkmės ir lyderystės mokykla šiuos mokslo metus pradeda gerokai atnaujinusi savo programą, tačiau jos tikslas lieka tas pats. Tai – emocinį, dvasinį ir fizinį intelektą ugdanti programa. Mokyklos  renginiai nukreipti į savęs pažinimą, vertybių formavimą bei mokėjimą siekti užsibrėžtų tikslų. Čia siekiame vaikus išmokyti sėkmei reikalingų dalykų: mokome mokytis saviraiškos, drąsos, reikšti savo nuomonę, priimti kritiką ir kt. Tai ir yra tai, ko iš tikrųjų kiekvienam žmogui reikia, tik, deja, su mumis mažai apie tai kas kalbėjo. Džiaugiuosi, kad mūsų rajono vaikai turi galimybę viso to išmokti“, – sako Šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė.

Šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė: „Sėkmės ir lyderystės mokyklos tikslas lieka tas pats. Tai – emocinį, dvasinį ir fizinį intelektą ugdanti programa.“  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.Finansinis raštingumas svarbu

Prasidėję naujieji mokslo metai Sėkmės ir lyderystės mokyklos ugdytiniams žada daugybę naujų patirčių, netikėtų pažinčių bei neišdildomų įspūdžių.

Per trejus metus Sėkmės ir lyderystės mokykloje trunkančius mokslus, kur mokosi septintų, aštuntų ir devintų klasių mokiniai iš įvairių rajono mokyklų, vaikai įgauna daugybę žinių padedančių geriau susivokti savyje ir šiame pasaulyje.

Šiais metais Sėkmės ir lyderystės mokyklos programoje didžiausias dėmesys bus skiriamas lyderystės ir sėkmės ugdymui, mąstymo potencialo stiprinimui, dvasinio intelekto lavinimui ir finansinio raštingumo bei  verslumo ugdymui.

„Šiemet Sėkmės ir lyderystės mokyklą atnaujinome iš esmės: keičiame lektorius, kai kurias programas. Vasaros metu rengtų stovyklų metu stebėjome, kokios veiklos ir kokie žmonės vaikams labiau patiko. Tai, kas mums pasirodė labiau vertinga ir naudinga, palikome ir plečiame. Kviesimės daugiau dvasinį, emocinį intelektą ugdančių lektorių.

Ypatingą dėmesį šiemet skyrėme finansinio vaikų raštingumo ugdymui, daugiausiai veiklos šioje srityje suplanavome vyriausiems savo mokiniams.

Toliau tęsiame tradicinę daugiaetapę tikslo formavimo ir įgyvendinimo programą „Aš galiu“. Vaikai vyks į įmones, bendraus su sėkmingais verslininkais, darbuotojais, o taip pat pamatys ir priešingą gyvenimo pusę – lankysis nakvynės namuose, kalbėsis su labdaringų organizacijų atstovais, kad galėtų palyginti, kaip skirtingai žmonės gyvena ir kodėl taip yra.

Surengsime stovyklą vaikų tėveliams. Daug dėmesio skirsime vaikų emocinio intelekto ugdymui. Tikrai įdėjome daug pastangų, kad vaikams paruoštume įdomią, turiningą ir naudingą programą, kuri padėtų geriau suprasti save ir pasaulį“, – tvirtina Sėkmės ir lyderystės mokyklos kuratorė Gitana Kaupienė.

Sėkmės ir lyderystės mokyklos kuratorė Gitana Kaupienė: „Šiemet Sėkmės ir lyderystės mokyklą atnaujinome iš esmės: keičiame ir lektorius, ir kai kurias programas.“ / Algimanto Barzdžiaus nuotr. Mokys docentai

Vaikai Sėkmės ir lyderystės mokyklos veiklose mokysis daugybės įdomių ir naudingų dalykų: tobulins komandinio darbo įgūdžius, mokysis greitojo skaitymo, lavins atmintį, susipažins su veidotyros, kūno kalbos principais, tobulins viešojo kalbėjimo įgūdžius, sieks geriau pažinti savo bei kitų emocijas, jų poveikį bendravimui, mokysis geriau pažinti save bei kitus, konfliktų sprendimo, finansinio raštingumo, verslumo ir kt.

„Sėkmės ir lyderystės mokykloje vykdomos tokios veiklos ir diegiami įgūdžiai, kurių, deja, nenumato bendrojo ugdymo programos. Tačiau jų tikrai visiems labai reikia. Nenuostabu, kad vėliau, jau būdami suaugę, nemaža dalis žmonių pasigenda tokių žinių ir jų mokosi savarankiškai įvairiuose kursuose.

Sėkmės ir lyderystės mokykloje yra ugdomi taip vadinamieji „minkštieji įgūdžiai“: bendravimas, darbas komandoje, kūrybiškumas, lyderystė, emocinis ir dvasinis intelektas, kritinis, sisteminis mąstymas ir kt. Dažnai būtent jų ir pritrūksta jauniems žmonėms baigusiems mokyklas, būtent jų trūkumas neretai ir pakiša koja gyvenime siekiant savo tikslų. Ne veltui it ant mielių auga paklausa, aišku, ir pasiūla įvairiausių kursų suaugusiems, kuriuose jie siekia suprasti save ir kitus, išmokti konstruktyviai bendrauti ir įgyti kitų „minkštųjų įgūdžių“. Tiesa, kursų ir jų lektorių būna pačių įvairiausių ir tikrai vertingų, ir, deja, nelabai. 

Todėl mes labai daug domėjomės ir kruopščiai savo mokiniams atrinkome tik patikimus ir jų akiratį tik teigiamai praplėsiančius lektorius. Šį pusmetį Sėkmės ir lyderystės mokiniai susitiks su aktoriumi Leonardu Pobedonoscevu, aktore, retorikos mokytoja doc. Adrija Čepaite, doc. Vytautu Kontrimu, lyderystės trenere ir mentore Orinta Zvirzdine ir kitais.

Vaikai lankysis įvairiose įmonėse – UAB TELE2, banke „Luminor“ ir kt.. Taip pat susitiks su jų profesionalais“, – tvirtina G. Kaupienė.

Šiemet Sėkmės ir lyderystės mokykla priėmė net 52 naujokus, iš viso čia mokosi 102 vaikai. / Algimanto Barzdžiaus nuotr. Pramogos visiems

Sėkmės ir lyderystės komanda savo mokiniams yra numačiusi ne tik mokamąją programą, bet ir daugybę pramogų, išvykų.

„Siekiame, kad Sėkmės ir lyderystė mokykloje būtų mokytis ir naudinga, ir smagu, todėl vaikams paruošėme nemažai linksmos veiklos. Nors neteko pastebėti, kad vaikai nuobodžiautų per rimtuosius mūsų užsiėmimus, tačiau vis tiek į programą įtraukėme ir šiek tiek laisvesnių užsiėmimų. Pirmomis mokslo metų savaitėmis naujokų laukia nuotaikingos krikštynos, vėliau keliausime į „Pabėgimo kambarį“. Šių metų naujiena – spektaklio kūrimas čia ir dabar kartu su režisieriumi Pauliumi Tamole, kuris pažadėjo šiuo spektakliu ieškoti atsakymo, kur mūsų švietimo sistemoje šuo pakastas, – šypsosi G. Kaupienė. – Taip pat bus organizuojamas bendras mokinių ir tėvelių patyriminis žygis. Kalėdų laikotarpį taip pat pagerbsime šventiniu vakaru visai Sėkmės ir lyderystės mokyklos bendruomenei. Ir tai tik veiklos pirmam pusmečiui. Antrajai mokslo metų pusei taip jau ruošiame programą, kuri, manau, nė kiek nenusileis ankstesnėms, nes mes kurdami Sėkmės ir lyderystės mokyklą taip pat mokomės, kaupiame patirtį ir su šiuo bagažu kasmet savo vaikams sukuriame dar didesnę pridėtinę vertę.“

Šiemet Sėkmės ir lyderystės mokyklos biudžetas sudaro maždaug 110 tūkst. eurų. Didžiąją dalį mokyklos ugdymo išlaidų padengia verslininkė Jolanta Blažytė, įmonių grupės „Vikonda“ valdybos pirmininkė.

[#gallery=2092#]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video