Šilčiausiems atsiminimams – kalėdinė fotosesija!

 Šilčiausiems atsiminimams – kalėdinė fotosesija!

Kalėdinių fotosesijų visi laukiami „MG horses“ žirgyne, esančiame prie Josvainių. Tokia fotosesija ilgam išliks jūsų atmintyje! Irinos Eid nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, kalėdinės fotosesijos jau tapo kone neatsiejama kiekvienų švenčių dalimi. Nemaža dalis gyventojų tokias fotosesijas pasidaro dar tada, kai net prisnigę nebūna! Tačiau tai – puikus pareiškimas, kad štai nuo šios dienos mes gyvensime šventinėmis nuotaikomis. Kraštietė fotografė Irina Eid sako, kad kalėdinės fotosesijos vis drąsiau ima keltis iš jaukios šiltos studijos į lauką. O šiemet kėdainiečiai ir visi norintys gali įsiamžinti ir su kalėdiškai nusiteikusiais žirgais!

Natūrali ir švelni

Paprastai kalėdinės fotosesijos nebūna ilgos. Jos trunka nuo pusvalandžio iki valandos. Be abejo, viskas priklauso nuo besifotografuojančių žmonių lūkesčių. Vis dėlto, kaip pastebi fotografė, vis dažniau žmonės renkasi jaukias, neutraliais, žemiškų spalvų dekoracijas, o ilgų kalėdinių fotosesijų nebenori – jiems pakanka kelių kokybiškų kadrų, kurie spinduliuoja šventine nuotaika.

„Mūsų šiųmetę kalėdinę studiją papuošė Jurgė decor. Studijos stilius organiškas, natūralus, ramių spalvų.

Ji tinka prie praktiškai visų kalėdinių spalvų rūbų derinių.

Svarbiausia čia – natūralumas ir neperspaustas grožis. Būtent todėl tiek studijoje yra gyvas kėnis, o ir žirgyne, kuriame fotografuoju – eglių šakų arka.

Nuotraukose juk svarbiausia žmogaus nuotaika, ryšys su artimaisiais… Na, o fotografo darbas yra viską pamatyti ir laiku paspausti mygtuką“, – sako I. Eid.

Irina Eid: „Nuotraukose juk svarbiausia žmogaus
nuotaika, ryšys su artimaisiais…“

Su žirgais

Fotografė sako, kad kalėdinės fotosesijos kasmet yra kartu ir panašios, ir kažkuo skiriasi. Kasmet kiek pasikeičia madingi papuošimai, aksesuarai, bendra kalėdinės erdvės stilistika.

Ir visgi visuomet jų esmė lieka ta pati – įamžinti gražiausias šventines akimirkas. Nors jos dažnu atveju būna surežisuotos, visgi po kelių metų vartant nuotraukas atmintyje iškyla būtent tų metų kalėdinė šventė.

Tuo tarpu vaišėmis nukrauto stalo fotografijos jau senokai nemadingos, ir žmonės vengia tokias nuotraukas talpinti socialiniuose tinkluose, ką jau kalbėti apie tokios šventinės akimirkos įsirėminimą.

Šiemet Irina bendradarbiauja su Josvainiuose įsikūrusiu žirgynu „MG horses“. Tad tokia kalėdinė fotosesija tikrai įstrigs į atmintį ne kaip surežisuota šventės repeticija, o kaip tikras kalėdinis nuotykis!

„Žmonėms svarbu gauti daugiau emocijų, todėl fotosesijos žirgyne yra labai populiarios. Tai yra sudėtingiau ypač žmonėms, kurie pirmą kartą su tokiais gyvūnais. Reikia saugotis, žirgyno specialistai net praveda instruktažą.

Tačiau emocijų … iki begalybės!“ – tikina fotografė Irina.

Lauke: gražu, bet mažiau populiaru

Visgi kalėdinės fotosesijos dažniausiai vyksta šiltoje ir jaukioje studijoje. Tačiau ir lauke fotografuotis, ypatingai, kai aplink daug balto sniego, išties smagu ir suteikia daug gerų emocijų. Tiesa, fotografija lauke kiek labiau apsunkina paties fotografo darbą.

„Svarbiausia taisyklė fotografuojantis lauke – tinkama apranga ne tik užsakovui, bet ir fotografui.

Fotoaparatas reaguoja į temperatūros pokyčius, ypač tada, kai skirtumas didesnis kaip 10 laipsnių.

Nors dauguma fotoįrangų jau yra pritaikytos pokyčiams, bet saugoti darbo priemonę būtina. Išėjus iš šiltos patalpos į lauką reikia būtinai išėmus iš dėklo ar kuprinės lukterti apie 10–15 minučių ir tik tada pradėti fotosesiją. Grįžus į šildomą patalpą reikia leisti fotoaparatui atšilti 20–40 min“, – įspėja fotografė.

Ir įmonėms

Irina Eid sako, kad šeimos fotosesijose fotografas turi gebėti pajusti šeimos ritmą, įsilieti, pabendrauti. Galima pradėti nuo pokalbių apie orą, pačias šventes, paprašyti parodyti šeimai gražių nuotraukų vizualus, atsakyti į iškilusius klausimus, pajuokauti. Taip užmegztas ryšys stipriai prisidės prie gero fotosesijos rezultato.

Tačiau kalėdinės fotosesijos yra toli gražu ne tik šeimai ir draugams.

„Jos labai aktualu ir įmonėms, ypač toms, kurios turi savo produktus. O jei tie produktai susiję su šventėmis, tinkami dovanoms – tada darbo dar daugiau.

Būtent tokioms fotosesijoms reikia pasiruošti anksčiau, nei kitoms – juk reklamą paleisti reikia dar iki gruodžio mėnesio, neretai net iškart po lapkričio švenčių“, – pasakoja fotografė.

Nori ir patys

O ką daryti tiems, kuriems labai nejauku pozuoti svetimam žmogui? Kurie nori išsinuomoti kalėdinę fotostudiją ir pamėginti nusifotografuoti patys?

„Mane paskutiniu metu labai žavi ir įkvepia žmonės, kurie patys turi fotoaparatą arba mėgsta fotografuoti telefonu, tačiau jaučia, kad stokoja pagrindinių žinių apie fotografiją. Ir nori tų žinių įgyti!

Tokio poreikio anksčiau Kėdainiuose nebuvau pastebėjusi.

Mano paskaitos „MEDIA valgoma“, kurių metu mokau, kaip fotografuoti, skatina juos turėti laisvalaikio užsiėmimą, susitikti su bendraminčiais. O jų yra įvairiausio amžiaus – nuo 14 iki 60 metų.

Medija yra ne tik nuotrauka, tai yra vizualas, video, garsas ir dar be galo daug dalykų.  

Į pamokas kaip darbo įrankį galima atsinešti telefoną, ar fotoaparatą, kompiuterius. Nes nufotografuoti neužtenka, su nuotrauka tenka darbuotis ir toliau – jas įsikelti, persiųsti, redaguoti, paversti į kitus formatus ir pan.“, – apie dar vieną savo projektą pasakoja Irina ir kviečia visus norinčius prisijungti į grupines arba individualias pamokas.

Kviečiu į grupines ir į individualias pamokas.

Kalėdinė studija veikia adresu: Žemaitės g. 21, Kėdainiai.

El. paštas irina.fotografija@gmail.com; tel. (8-647) 28 580

Vienu metu fotografuojama iki 5 asmenų.

Studija draugiška naminiams gyvūnams.

Studiją gali išsinuomoti ir kiti fotografai.

Atvykimas tik suderinus iš anksto telefonu ar elektroniniu paštu ir gavus patvirtinimą.

Laisvų vietų dar yra!

1 Komentaras

  • ar tas žirgas tikras????????????????????????

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video