Siekiantiems būti žingsniu priekyje – moderni logistika kaip verslo partnerė

 Siekiantiems būti žingsniu priekyje – moderni logistika kaip verslo partnerė

Pexels.com nuotr.

Pastebima, kad vis daugiau prekyba užsiimančių įmonių nusprendžia perduoti logistikos procesų vykdymą trečiosios šalies (3PL) paslaugos teikėjui. Vieni tai daro neturėdami tinkamos infrastruktūros prekių sandėliavimui ir transportavimui, kiti siekdami efektyvesnio ir sklandesnio procesų vykdymo. Be to, perdavus tiekimo grandinės valdymą 3PL specialistams, išryškėja ir daugiau privalumų, kuriančių konkurencinį pranašumą. Taigi, kas yra 3PL logistika ir kaip ji veikia?

3PL logistika – patikimas verslo partneris

Trečiosios šalies logistika (3PL) veikia kaip patikimas verslo partneris, kuris prisiima sutartą paketą atsakomybės už logistikos procesų vykdymą – transportavimą, sandėliavimą, prekių paskirstymą, rūšiavimą, atsargų valdymą, užsakymų komplektavimą ar pakavimą. Be to, 3PL logistikos įmonė siūlo pridėtines paslaugas – prekių žymėjimą, trumpalaikį arba ilgalaikį prekių saugojimą sandėliuose.

Perduodant logistikos procesus trečiajai šaliai, įmonės gali pasirinkti, kuriuos procesus nori vykdyti patys, o kuriuos perduoti specialistams. Pavyzdžiui, verslas gali savarankiškai rūpintis produktų transportavimu, o sandėliavimą patikėti 3PL logistikos specialistams. Perdavus visus logistikos procesus, 3PL logistikos įmonė tampa lyg verslo partneris, kuris dirba kartu, kad pritaikytų efektyviausius sprendimus logistikos procesų optimizavime ir padėtų pelnyti konkurencinį pranašumą.

Turint patikimą logistikos partnerį, verslui nebereikia rūpintis efektyvių logistikos strategijų kūrimu, vykdymu, o sutaupytas laikas gali būti skiriamas pagrindinei verslo veiklai.

Modernių technologijų svarba logistikoje

Pasaulyje, kuriame gyvename, vyksta sparti technologijų plėtra, o pramonės šakos vystosi kartu su besikeičiančiais vartotojų lūkesčiais. 3PL logistikos pramonė ne išimtis – šiuolaikinė tiekimo grandinė susiduria su daugybe iššūkių, kurių anksčiau nebuvo.

Pagrindinė priežastis, kodėl verslai nusprendžia logistikos procesus perduoti trečiosioms šalims, yra logistikoje pritaikytos šiuolaikiškos ir modernios technologijos, kurios paspartina logistikos procesų darbą, padeda sutaupyti finansinių išteklių ir išvengti brangiai kainuojančių klaidų:

Debesų kompiuterija. Naudojant debesų kompiuteriją, 3PL logistikos teikėjai turi prieigą prie realaus laiko duomenų. Tai užtikrina visų procesų matomumą bei greitą informacijos keitimąsi, reikalingą skubiai priimti būtinus sprendimus ar pakeitimus.

Transporto valdymo sistema (TMS). Ši programinė įranga padeda tinkamai valdyti suplanuotus pristatymus. Pavyzdžiui, padeda nustatyti optimaliausią krovinio pristatymo būdą, išvengti kliūčių kelyje, tiksliai nustatyti krovinio iškrovimo ir įkrovimo laiką bei optimizuoti degalų sąnaudas.

Sandėlio valdymo sistemos (WMS). Šiuolaikinės sandėlių valdymo sistemos, kitaip dar vadinamos WMS, suteikia galimybę matyti tiekimo grandinės procesus realiu laiku, greitai reaguoti į prekių likutį sandėlyje bei sekti produktų galiojimus.

Šaldymo sistema. 3PL įmonės investuoja ne tik į logistikos procesų automatizavimą, tačiau atsižvelgia ir į kokybišką paslaugų teikimą. Siekdami, kad kroviniai išsaugotų savo vertę ir nesugestų, logistikos specialistai pasirūpina, kad sandėliuose ir transporto priemonėse būtų galima reguliuoti šilumą. Tai itin svarbu vežant žemos temperatūros reikalaujančius maisto ar farmacijos produktus.

Pexels.com nuotr.

Kiti 3PL privalumai

Be  logistikos procesų valdyme įdiegtų technologijų teikiamos naudos, 3PL logistika verslui teikia ir daug kitų privalumų:

Lankstumas. Augant prekybos mastams sudėtingėja visa infrastruktūra. Tačiau 3PL specialistai yra tam, kad padėtų verslui sklandžiai su tuo susidoroti. Jeigu padidėjus pardavimams prireiks daugiau sandėlio ploto, krovinių pervežimo transporto ar didesnės darbo jėgos – 3PL specialistai tai suteiks palankiausiomis kainomis.

Verslo plėtra. 3PL logistikos sandėliai dažniausiai būna išsidėstę strategiškai patogiose vietose, ne tik skirtinguose miestuose, bet ir šalyse. Tai suteikia verslui puikią galimybę sklandžiai ir efektyviai pereiti į naujas rinkas.

Dėmesys pagrindinėms kompetencijoms. Užtikrinti ir palaikyti verslo sėkmę nėra lengva užduotis, ypač kai turi rūpintis procesais, kurie nėra stiprioji tavo pusė. Logistikos procesų perdavimas 3PL įmonei leidžia atitrūkti nuo varginančių prekių sandėliavimo ar transportavimo klausimų ir sutaupytą laiką skirti kitiems verslo reikalams, verslo plėtrai ar produktų tobulinimui.

Pagerinkite klientų patirtį. Visi minėti 3PL pranašumai – procesų automatizavimas, suteikiamos prekių sandėliavimo vietos aukščiausios kokybės sandėliuose, transportas, patyrę ir profesionalūs darbuotojai – padės pagerinti paslaugų kokybę, optimizuoti pristatymo laiką ir tuo pačiu padidinti prekės ženklo patikimumą.

Kiekvienas verslas ieško efektyviausių būdų, kaip žengti pirmyn ir pelnyti konkurencinį pranašumą. Vienas iš veiksmingiausių būdų yra bendradarbiavimas su trečiosios šalies logistikos paslaugų teikėju. Būtent 3PL logistika pritaikydama savo veikloje naujausias technologijas, automatizuodama ir optimizuodama visus procesus, suteikia verslui pranašumą sėkmingai verslo veiklai vystyti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video