Siekia išvengti nelaimių ir prašo informuoti apie neuždengtus ar pavojingus šulinius
Dimitrijus KUPRIJANOVAS
UAB „Kėdainių vandenys“ reaguodama į socialiniuose tinkluose bei spaudoje paskelbtą informaciją apie laukuose šalia miesto (nuo Novočėbės iki Šventoniškio kaimo) žiojinčius atvirus šulinius, nedelsiant ėmėsi priemonių, kurios užtikrins gyventojų saugumą. Bendrovės atstovai, siekdami, kad ateityje niekas į juos neįkristų, prašo gyventojų pamačius atvirą šulinį pranešti tiesiogiai jiems.
Atgarsį sukėlė visoje Lietuvoje
Tokios iniciatyvos „Kėdainių vandenis“ paskatino imtis šeštadienio vakarą įvykęs incidentas, sukėlęs atgarsį visoje Lietuvoje, apie kurį anksčiau rašė „Rinkos aikštė“. Minėtą vakarą laukuose nuo Novočebės iki Šventoniškio vyko galimai į 15 metrų gylio šulinį įkritusio vyro paieška. Įvykio vietoje keletą valandų dirbo kone kelios dešimtys specialiųjų tarnybų pareigūnų, specialistų, medikų.
Tiesa, po beveik dviejų valandų intensyvaus gausių gelbėjimo tarnybų darbo paaiškėjo, kad 35-erių metų pranešėjas T. S. yra savo namuose ir dar neblaivus. Buvo konstatuota, kad specialiąsias tarnybas vyras kvietė melagingai. Jam gresia bauda.
Tačiau tąkart tarnybų pareigūnai minėtoje vietovėje išties rado ne vieną atvirą ir pavojingą šulinį.
Reagavo nedelsiant
Bendrovės „Kėdainių vandenys“ atstovai nuvyko į įvykio vietą – buvo išsiaiškinta, kad dalis šulinių priklauso bendrovei, dalis ne.
„Visi rasti atviri šuliniai buvo uždengti, neatsižvelgiant į tai kas yra jų savininkas. Siekiant apsisaugoti nuo vagysčių, panaudoti betoniniai dangčiai, nes šie yra sunkūs, juos sunku iškelti. Toliau tikrinama informacija, kieno nuosavybė yra kiti šuliniai ir ši informacija bus perduota Kėdainių miesto seniūnijai bei šulinio savininkui, kuris ir turi pasirūpinti šulinio eksploatavimu“, – sakė bendrovės vadovas Rimgaudas Praninskas.
Nebuvo pranešta
Aiškinantis situaciją paaiškėjo, kad iki šiol apie šiuos atvirus šulinius nebuvo pranešta bendrovei.
„Nedažnai, bet bendrovė gauna informaciją apie sulaužytus, nustumtus šulinių dangčius ar atvirus šulinius. Daugumos šulinių dangčių savininkas yra „Kėdainių vandenys“, todėl visais atvejais reaguojame nedelsiant ir šulinius uždengiame, o jei šulinys ne bendrovės nuosavybė, teritoriją pažymime ir informaciją perduodame savininkams.
Dažniausia šulinių dangčių dingimo priežastis – vagystė, nors teisės aktai draudžia supirkti netauriųjų metalų laužą – kanalizacijos, vandentiekio, dujotiekio, šiluminių bei ryšio trasų šulinių dangčius ir žiedus. Naujo šulinio dangčio įsigijimo kaina siekia apie 200 eurų“, – informavo bendrovės Klientų aptarnavimo ir pardavimų skyriaus vadovė Dovilė Jasiūnė.
Dėkoja ir prašo
Iki šiol Kėdainių mieste ir rajone dėl atvirų šulinių tragiškų nutikimų neįvyko. Už tai reikia padėkoti atsakingiems gyventojams, kurie praneša apie atvirus šulinius. Bendrovė gyventojų prašo, kad pastebėjus atvirus, sulūžusius ar nustumtus šulinius, pranešti UAB „Kėdainių vandenys“ tel. +370 347 51 341, +370 650 41 444. Taip bus užkirstas kelias nelaimėms.
3 Komentarai
baust nereikėtų,nes be jo skambučio šuliniai tikrai ką nors būtų prariję?
Deja, bet nereaguoja! Sausio 18 d. (treč.) tel. 8 347 51341 buvo pranešta apie Sirutiškio kaime esantį neuždengtą šulinį. Paliktas kontaktas, kad reikalui esant, galėtų susisiekti. Penktadienio popietę šulinys vis dar buvo atviras. Gaila, kai žodžiai ir darbai skirtingais keliais vaikšto.
Dar nuo anų laikų žinome,kad sirutiškiai augino daržoves.Matyt tie šuliniai likę tuolaik laistomų laukų plotuose ir yra sirutiškių nuosavybė.Todėl kėdainiškiai ir nereaguoja.Nors,jei dėl priklausomybės būtų tiesa,padorumo dėlei galima būtų tai pasakyti skambinančiajam.