Šiandien Kėdainius palieka kunigas ir poetas Skaidrius Kandratavičius

 Šiandien Kėdainius palieka kunigas ir poetas Skaidrius Kandratavičius

Kunigas ir poetas Skaidrius Kandratavičius./bernardinai.lt nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Savo parapiją Kėdainiuose palieka kunigas ir poetas, sielovadininkas ir literatas Skaidrius Kandratavičius. Jam paskirta naujoji jo tarnystės vieta − Šv. Antano Paduviečio parapija Kaune.

Klebonas kunigas Skaidrius Kandratavičius su parapijiečiais Labūnavoje atsisveikino dar per Onines. Tačiau kanoniškai oficialus perdavimas įvyks šiandien, ketvirtadienį (rugsėjo 16 dieną).

Dabar Labūnavos parapijoje šv. Mišias laikys ir jos parapijiečių reikalais rūpinsis Kėdainių dekanato dekanas, Kėdainių Šv. Juozapo parapijos kunigas Norbertas Martinkus. Tai bus jau penktoji dekano parapija.

Kunigas paskirtas Kauno Šv. Antano Paduviečio parapijos vikaru su teise laiminti santuokas bei Vandžiogalos parapijos administratoriumi, apsigyvenant Kaune.

Kunigas Skaidrius 2002 metais po studijų Kauno arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus buvo įšventintas į kunigus. Dzūkas iš Alytaus Kėdainių rajone buvo nuo 2005 metų. Po Tėvelio Stanislovo OFM cap. mirties klebonavo Paberžės ir Surviliškio parapijose. Tuo metu labai daug rašė, telkė poetus, literatus, kūrė eiles ir leido knygas, prisidėdavo prie Poezijos pavasario renginių.

Šešiolika metų praleidęs tarnaudamas Kėdainių rajono žmonėms per Onines jau atsisveikino, o šiandien, ketvirtadienį, oficialiai į Šv. Antano Paduviečio parapiją išvyksta kunigas ir poetas Skaidrius Kandratavičius.

Aut. past.

Kunigas Skaidrius turėjo savo braižą ir įnešė naujų spalvų: stengėsi būti arti žmonių, nuoširdžiai ir daug bendraudavo su plačiąja visuomene pasitelkdamas ir šiuolaikines priemones.

Vienas pirmųjų pradėjo būti aktyvus socialiniame tinkle.

Kunigas ne tik per šv. Mišias, bet ir gatvėje sutikęs pasirūpindavo žmogaus sielovadiniais reikalais ir, vos pajutęs nerimo gaidelę, gebėdavo akimirksniu suprasti to priežastį ir rasti paguodos žodį. Kunigas Skaidrius yra iš tų, kurie aktyviai skleidžia tikėjimo tiesas bendruomenei.

Vėliau, apie 2014 metus, kunigas persikėlė į Labūnavą, ten gyveno, o aptarnavo dvi parapijas – Labūnavos ir Vandžiogalos.

Kėdainių dekanate yra iš viso 17 parapijų. Jas aptarnauja 7 kunigai. Jie visi turi mažiausiai po dvi parapijas.

16 Komentarai

 • Tegul nešdinasi ir su savim Jorūnę pasiima. Labaūnavai šiandien džiaugsmas, pasakė pats Tamulis.

 • Bet jau Jorūnė kaip kliūna, tai šakės. Matyt, labai svarbiu ir reikšminga Kėdainiams, kad taip minima kone po kiekvienu straipsniu.

  • O kas ta Jorūnė?

 • Ji pati feisbuke gyrėsi, kad labai reikšminga yra, Tamulis išmetė ją, nes atsibodo. Įdomu, kada Rinkai ji atsibos ir kada bus išmesta. O jau gyrėsi, kad turi planų, ir kokie tie planai? Prisiglausti laikraštyje kai niekam neesi reikalingas? Juk tik del Nijolės ją priėmė. Kitaip nebūtų priimta net.

 • Vis daugiau gerų žmonių palieka Kėdainius, nenuostabu paskaičius komentarus.
  Ką čia veikti protingiems ir geriems? Kančia kaip skaistykloje. Kaunas – šimtą kartų geriau.

 • Labai gaila kunigo Skaidriaus, kad jis palieka Labūnavos parapiją. Kunigas Skaidrius nuostabus ir labai geras žmogus . Tokių gerų kunigų kaip Skaidrius Labūnavoje nėra buvę. Sėkmės kunige Skaidriau Jums kuo didžiausios.Pagarbiai Regina.

 • Kunigas Skaidrius mums buvo nuostabus žmogus. Su juo buvo galima pabendrauti, jis visada išklausydavo ir suprasdavo. Tokio nuoširdaus kunigo parapija daugiau neturės. Gaila kad palieka mūsų parapija. Sėkmės kunigui.

 • Skaidrius buvo ,geras kunigas..

 • Labai gaila gerbiamo Kunigo Skaidriaus, kad palieka Labūnava, buvo geras kunigas, rasdavo laiko išklausyti visus. Sekmės Jums.

  • Vyrus sis kunigelis kazkaip labiau mego nei moteris.

   • Tuomet nieko nežinote apie šį žmogų, mėgsta jis moteris, ir net labai.

  • Skaidrius apsėstas,paranojikas,bipolikas,ligonis. Tai jam pagalbos reikia.

 • nu,nu

 • Iš patirties žinai?

 • Kaip yra žema apkalbėti žmogų. Manau jis jums nepadarė nieko blogo,tad kodėl viešai apie jį diskutuojate ?

 • Kaip kunigas ,tai labai savotiško sukirpimo Dievo tarnas.Bet tikrai pasišventęs.Ir gana pasaulietiškas.Labūnava tikrai niekuomet neturės tokio kalbro kunigo.Kaunas be abejo tik į naudą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video