Šeštadienį – „Nacionalinis miškasodis“ ir akcija „Darom“

 Šeštadienį – „Nacionalinis miškasodis“ ir akcija „Darom“

Aplinkos ministerijos nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Šeštadienį, balandžio 23-iąją, Lietuvoje nuvilnys dvi nacionalinės iniciatyvos – „Nacionalinis miškasodis“ ir akcija „Darom“. Iniciatyvų metu gyventojai kviečiami įveisti rekordinį miškų plotą ir išlaisvinti gamtą nuo šiukšlių.

Miškasodis

Abi šios akcijos turi ilgametes tradicijas, tačiau kasmet gyventojams pristatoma vis kas nors nauja. Pavyzdžiui, šiemet Aplinkos ministerijos ir Valstybinių miškų urėdijos organizuojama miškų sodinimo akcija bus masiškiausia iš visų iki šiol vykusių. Jos metu bus įveistas rekordinis naujų miškų plotas – iš viso net  748 ha ir pasodinta per 2 mln. įvairių rūšių medelių – beržų, juodalksnių, eglių, pušų bei ąžuolų.

Dalyvauti miškasodyje gali kiekvienas gyventojas, įmonė, įstaiga, organizacija ar bendruomenė, tereikia užpildyti registracijos anketą. Registracijos platformoje būtina nurodyti regioninį padalinį ir pasirinkti girininkiją, kurioje planuojate sodinti mišką. Miškasodžio pradžia – 10 val. Miškasodžio vietų koordinates ir kontaktų sąrašą rasite čia.

Organizatoriai gyventojus kviečia aktyviau registruotis Anykščių, Biržų, Ignalinos, Joniškio, Kuršėnų, Mažeikių, Radviliškio, Raseinių, Prienų, Rokiškio, Šakių, Švenčionėlių, Telšių, Druskininkų regioniniuose padaliniuose. Po miško sodinimo darbų gyventojai bus kviečiami neskubėti ir pasivaišinti arbata ir užkandžiais.

„Darom“

Tuo tarpu akcija „Darom“ šiemet skatins gyventojus visoje Lietuvoje ne tik rinkti atliekas, bet ir jas rūšiuoti bei pristatyti į regioninius atliekų tvarkymo centrus. Akcijoje taip pat gali dalyvauti pavieniai asmenys, šeimos, miestų ir miestelių bendruomenės, organizacijos, verslo įmonės ir visi kam rūpi aplinkosauga.

Dalyvių registracija šiemet nebus vykdoma, o surinktas ir išrūšiuotas atliekas į regioninius ir apskričių aplinkos tvarkymo centrus arba stambiagabaričių atliekų tvarkymo centrus pristatys patys akcijos dalyviai.

Pasikeitusiu akcijos formatu siekiama didesnio žmonių sąmoningumo ne tik surenkant, rūšiuojant, bet ir sutvarkant atliekas iki paskutinio žingsnio.

Atliekų surinkimo aikštelės bus pažymėtos „MES DAROM“ programėlėje kartu su savivaldybėse rekomenduotinomis tvarkyti viešosiomis  erdvėmis.

„Mes Darom“ koordinuos savanorius, kurie atliekų surinkimo aikštelėse padės atliekų centrų darbuotojams priimti dalyvių atvežtas atliekas. Visa informacija norintiems savanoriauti čia.

Prieš dalyvaujant akcijoje, kviečiame peržvelgti rūšiavimo atmintinę, daugiau informacijos rasite www.mesdarom.lt.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video