Sertifikatų neturintys vaikų žaidimų aikštelių įrenginiai keičiami naujais

 Sertifikatų neturintys vaikų žaidimų aikštelių įrenginiai keičiami naujais

Vykdomus darbus pamatę vietos gyventojai ne juokais sunerimo – klausimais ir nuotraukomis užplūdo ir savivaldos atstovus, ir žiniasklaidą./Ryčio Vaivados nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių miesto gyventojai pastebėjo, kad mieste ardomos vaikų žaidimų aikštelės, o jas ardo ne vandalai, bet statybininkai. Gyventojai klausimais užgulė ne tik savivaldybę ir seniūniją, bet ir žurnalistus. Pasidomėjus situacija paaiškėjo, kad ardomi anksčiau statyti įrenginiai, kurie neturi sertifikatų, o vietoje jų bus įrengti nauji, sertifikuoti įrenginiai, atitiksiantys Europos Sąjungos reikalavimus. Kėdainių rajono savivaldybei šis įrenginių keitimas nieko nekainuos, viskuo pasirūpins statytojas.

Kreipėsi gyventojai

Vykdomus darbus pamatę vietos gyventojai ne juokais sunerimo – klausimais ir nuotraukomis užplūdo ir savivaldos atstovus, ir žiniasklaidą.

„Ar taip galima daryti? Nežinau, ką jie čia daro. Tvoros nuimtos, sūpynės dingsta, o jie sako, kad tvarko.

Ardė aikštelę prie J. Basanavičiaus g. 69-ojo namo, dabar nuėjo prie kitos ir ten ardo. Jie negriauna, o ardo, nesuprantam, ką jie čia daro“, – rašė daugiabučio namo gyventojas Rytis Vaivada.

Pasidomėjus situacija paaiškėjo, kad ardomi anksčiau statyti įrenginiai, kurie neturi sertifikato, o vietoje jų bus įrengti sertifikuoti įrenginiai, kurie atitiks Europos Sąjungos reikalavimus.

Aut. past.

Turėjo padaryti

Į gyventojų klausimus sutiko atsakyti darbus atliekančios įmonės UAB „Doresta“ vadovas Donatas Masiokas.

„Visi naujai renovuotų daugiabučių kiemuose esantys įrenginiai privalo būti sertifikuoti.

Mūsų statyti įrenginiai turi sertifikatus, tačiau anksčiau statyti – neturi. Todėl tie įrenginiai bus demontuoti ir perduoti seniūnijai, kuri savo ruožtu spręs, ką su jais daryti.

O vietoje demontuotų įrenginių mes pastatysime naujus, sertifikuotus įrenginius, kurie atitiks visus Europos Sąjungos keliamus reikalavimus“, – paaiškino darbus vykdančios įmonės atstovas.

Bus nauji

Pašnekovas patikino, kad gyventojų nerimas tikrai nepagrįstas, vaikų žaidimų aikštelės bus, tik kai kurie įrenginiai bus pakeisti naujais.

„Gyventojų nerimą suprantame, tačiau darbus vykdyti privalu, nes tokie yra reikalavimai. Ne mes juos sugalvojome, mes tik darbus vykdome.

Noriu patikinti, kad demontuotų įrenginių vietoje tikrai atsiras nauji, o tų, kurie yra sertifikuoti, mes nedemontuosime. Jais ir toliau gyventojai galės naudotis“, – pažymėjo D. Masiokas.

Savivaldybei nekainuos

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius informavo, jog savivaldybei šis įrenginių keitimas nieko nekainuos, viskuo turi pasirūpinti statytojas.

„Taip, dabar yra tokie reikalavimai, kad visi įrenginiai turi būti sertifikuoti. Šie reikalavimai atsirado ne per seniausiai – prieš keletą metų. Statytojas turi tuo pasirūpinti.

Tiesą pasakius, tiksliai neturiu informacijos, apie kuriuos įrenginius kalbame, kurie bus keičiami, nes manęs niekas neinformavo, tačiau galiu patikinti, kad savivaldybei tai nieko nekainuos.

Ji tikrai nesirengia mokėti dar kartą už įrenginius. Iškilus kažkokiems keblumams juos pakeis rangovas savo lėšomis“, – paaiškino A. Kacevičius.

5 Komentarai

  • Įdomu, kodėl savivaldybės įrengtos vaikų aikštelės, aptvertos tvorom, kabo spynos.Kiemo gyventojai neleidžia “ svetimiems“ vaikams žaisti? Jai, tai yra neprivačios žaidimo aikštelės????

    • Kėdainiuose pilna vandalų, daugiausia iš gorodoko, kurie daužo stoteles, krepšinio lentas, tai labai gerai, kad yra kas prižiūri kiemo žaidimo aikšteles ir laiko jas užrakintas nakčiai. Kitu atveju, tai nespėtų savivaldybė jas remontuoti po vandalų apgulties.

  • Patikrinkit tamulio ir sios bendroves rysius 😉 nustebsit del ko tokia betvarke 😉 lenda galai, tanuliuk

    • nei žinai, nei sakyk

  • Galai tau lenda is tavo isanges, smirdaliau!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video