Senamiestyje iš parduotuvės kamino veržėsi liepsna

 Senamiestyje iš parduotuvės kamino veržėsi liepsna

Specialiųjų tarnybų pajėgos skubėjo į Kėdainių senamiestį –gautas pranešimas apie gaisrą Radvilų gatvėje./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Antradienio popietę specialiųjų tarnybų pajėgos skubėjo į Kėdainių senamiestį – buvo gautas pranešimas apie gaisrą Radvilų gatvėje. Laimei, gaisras pastebėtas ir tarnybos iškviestos laiku, didesnės nelaimės išvengta, tačiau išgąsčio netrūko ir kaimynams.

Gausios pajėgos

Apie 15 valandą Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Radvilų g. 14, iš namo kamino veržiasi liepsna.

Į įvykio vietą pasiųsti Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmasis ir antrasis skyriai, Pramonės ugniagesių komanda ir greitosios medicinos pagalbos medikai.

Uždūmintos patalpos

. Kamine suodžiai išdegė savaime. Ugniagesiai išvėdino patalpas ir budėjo įvykio vietoje su paruošta vandens žarna./Dimitrijaus Kuprijanovo  nuotr.

Pirmieji ugniagesiai atskubėjo vos per kelias minutes nuo pagalbos skambučio. Atlikus žvalgybą paaiškėjo, kad gaisras kilo miško, daržo, sodo reikmenų parduotuvėje.

Kamine užsidegė suodžiai, kaminas degė atvira ugnimi, uždūmintos buvo antrojo aukšto patalpos.

Pramonės ugniagesių komanda į įvykio vietą neatvyko, mat išskubėjo į kitą iškvietimą: gautas pagalbos prašymas atidaryti daugiabučio namo duris, mat moteriai sutriko sveikata.

Kadangi Radvilų gatvėje ugniagesių pajėgų pakako, Bendrasis pagalbos centras Pramonės komandą nusiuntė padėti J. Basanavičiaus gatvėje esančiai moteriai.

Į įvykio vietą pirmieji ugniagesiai atskubėjo vos per kelias minutes nuo pagalbos skambučio. Atlikus žvalgybą paaiškėjo, kad gaisras kilo miško, daržo, sodo reikmenų parduotuvėje. Kamine užsidegė suodžiai, kaminas degė atvira ugnimi, uždūmintos antrojo aukšto patalpos.

Aut. past.

Išgąsčio netrūko

Kamine suodžiai išdegė savaime. Ugniagesiai išvėdino patalpas ir budėjo įvykio vietoje su paruošta vandens žarna.

Beje, nelaimės metu parduotuvė dirbo, o gaisrą pastebėjo ir šeimininkus informavo pro šalį ėjęs karys.

Gaisrą pastebėjo ir kaimynai. Žmonės telefonais įamžino iš kamino stulpu besistiebiančias liepsnas. Vaizdo įrašą žiūrėkite čia: https://www.youtube.com/shorts/cMr5f5TATiQ

Įvykio metu žmonės nenukentėjo, medikų pagalbos niekam neprireikė.

Pataria susitvarkyti

Ką daryti, jei matote, kai iš kamino veržiasi ugnis?

Tuoj pat skambinkite skubios pagalbos telefonu 112 ir vykdykite pagalbos skambutį priėmusio pareigūno nurodymus.

Kol atvyks ugniagesiai, pabandykite iš krosnies pakuros išimti degiąsias medžiagas, o per dūmtraukyje esančią angą traukti krintančius suodžius ir žarijas ir šitaip mažinti temperatūrą dūmtraukyje arba kuo skubiau užgesinkite ugnį kūrykloje, sandariai uždarykite krosnies ir peleninės dureles, kad nebūtų traukos ir ugnis negautų šviežio oro.

Ugniagesiai įspėja

Ugniagesiai primena, kad kaminą valyti būtina vos pajutus, kad prastėja trauka. Beje, naudojami specialūs milteliai negali pakeisti kamino valymo.

Pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles suodžius iš dūmtakių ir krosnių privalu valyti prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per ketvirtį.

1 Komentaras

  • Ugniagesiai baisiai uzsieme gulbes gaisenos traukimu is balos. O jus ten jei bus rimtas gaisras kur palauksit 😅

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video