Senamiesčio širdyje – Didžiojoje gatvėje – susikibę už rankų paminėjo Baltijos kelią

 Senamiesčio širdyje – Didžiojoje gatvėje – susikibę už rankų paminėjo Baltijos kelią

Aldo Surkevičiaus nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Antradienio, rugpjūčio 23-iosios vakarą, Kėdainių miesto ir rajono gyventojai rinkosi senamiesčio širdyje – Didžiojoje gatvėje, kur susikibę už rankų paminėjo Baltijos kelią. Didelis būrys kraštiečių tradiciškai vyko ir prie pastatyto kryžiaus Baltijos kelyje Ukmergės rajone. Čia, kaip ir kasmet, buvo minima Baltijos kelio diena. 

Pasveikino susirinkusiuosius

Didžiojoje gatvėje susirinkusius ir už rankų susikibusius kelis šimtus kraštiečių pasveikino ir šiltai su jais bendravo Kėdainių rajono savivaldybės vadovai – vicemeras Paulius Aukštikalnis ir administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, jo pavaduotojas Gintautas Muznikas, Šv. Jurgio parapijos klebonas Artūras Stanevičius, tarybos nariai.

„Su kiekviena diena vis labiau vertiname ir žinome, kas yra laisvė, kaip svarbu ją išsaugoti. 

Esame drąsūs ir stiprūs. Šiandien vėl susikibome rankomis, parodyti, kad esame kelyje už mūsų šeimų ir mūsų vaikų laisvę ir gyvenimą taikoje!

Dėkoju jaunimui, ieškančiam naujų Baltijos kelio minėjimo formatų. Visada išlikime stipriais laisvės ir taikos vėliavos nešėjais“, – kalbėjo P. Aukštikalnis

Didžiojoje gatvėje susirinkusius ir už rankų susikibusius kelis šimtus kraštiečių pasveikino ir šiltai su jais bendravo Kėdainių rajono savivaldybės vadovai – vicemeras Paulius Aukštikalnis ir administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, rajono tarybos nariai./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Sutelkė malda

Kėdainių miesto Šv. Jurgio bažnyčioje buvo aukojama šv. Mišių auka už Tėvynės laisvę ir kovotojus. 

Po Mišių visi susirinkusieji vyko pagerbti kovotojų už laisvę ir padėti gėlių prie paminklinio akmens rezistentams Skongalio gatvėje. Visus sutelkė bendra malda, kuriai pakvietė Šv. Jurgio parapijos klebonas Artūras Stanevičius. Čia susirinko ir jaunimas, ir garbaus amžiaus žmonės. Visi sustojo ratu, vienas šalia kito.

Didelis būrys kraštiečių tradiciškai vyko ir prie pastatyto kryžiaus Baltijos kelyje Ukmergės rajone. Čia, kaip ir kasmet, buvo minima Baltijos kelio diena. 

Aut. past.

Kiek vėliau renginys persikėlė į Didžiosios Rinkos aikštę, kur vyko šventinis koncertas. 

Emilijos Statinaitės, Živilės Mackevičiūtės ir Gitarės Bauerytės autorinių dainų koncertas abejingų nepaliko.

Vėlų vakarą visi norintys tradiciškai vyko ir prie pastatyto kryžiaus Baltijos kelyje Ukmergės rajone. Čia, kaip ir kasmet, buvo minima Baltijos kelio diena. Kraštiečius čia lydėjo ir su jais bendravo vicemeras P. Aukštikalnis.

Antradienio, rugpjūčio 23-iosios vakarą, Kėdainių miesto ir rajono gyventojai rinkosi senamiesčio širdyje – Didžiojoje gatvėje, kur susikibę už rankų paminėjo Baltijos kelią./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Prisiminti būtina

Minėjime dalyvavo Kėdainių jaunimo organizacijų nariai, Kėdainių samariečių bendrijos atstovai ir Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės Kėdainių Povilo Lukšio 5-osios kuopos nariai.

„Smagu matyti, kad minėjimuose dalyvauja ne tik pagyvenę žmonės, bet ir jaunimas. Džiugu, kad jaunimui rūpi ne tik jų ateitis, bet ir praeitis. Kasmet prisimename šią dieną,

visuomet dalyvaujame. Smagu pabūti kartu, pabendrauti, pasidalinti prisiminimais“, – sakė daugybę metų šiame minėjime dalyvaujanti šaulė Kristina Župerkienė.

31 Komentarai

 • Meras nedalyvavo. Suprantam, čia ne kaimo balius. Įsivaizduoju, kokia gėda Naujokienei tokį teliuką atvedus į merus. Jau Grinkevičius nepalyginamai geriau. Visi mieste protingi pamatė. Jam tik su savo padėjėju liniavu kryžius kalt ir ant jų žmones . Mums tai trauma.

 • Tikrai daug jaunimo. Geros nuotraukos. Iš vis rinkos aikštė taip pakilo. Geri straipsniiai. Smagu. Laikykimės susikibę kartu. Atstovėsim visas valdžios nesamones.

 • O kur meras?? Kaimo šventėje gal Beinaičiuose dar užbalevojęs?

 • Merui tokie minėjimai, matyt, neįdomūs. Čia ne kaimo šventė, čia nei pavalgyt troškinio, nei išgert šnapso niekas neįpila. Tai kas čia per šventė? 🙂

 • Meras siandien vakare dalyvaus lynevo pakazukoj atseit valys nevezi. Atvarys pasifotkys kaip visada paprasys straipsniuko. Dvasios ubagai.

  • Gerb merui pokui kedainieciai? Svarbu su rasriniskiu koncervatorium Bautroniu pagert? Geras gyvenimas musu merui, kaip smagu. Pokum kedainieciam, su koncervu glegesciuojasi. Slykstus kai lyzinasi prie visu.

 • O kartuviu kazin nesives pasireklamuoti?

 • grinkevicius visai jokiuose renginiuose nedalyvaudavo, jam nelygia su zmonem paprastais tikriausiai budavo bendrauti, eidavo uz ji atstovaut olga, arba kaciukas

  • Grinkevicius matyt namuose turi isgert ir pavalgyt, o Tamulis atlekia tik paest, pagert ir su babulkom patancyvat. Kaip negert ir nevalgyt – juk uz dyka duoda. Pamenu labunavoj kai tamulis is sventes su duona leke i bagazine. Ne kad su visais pasidalint bet viska i bagazine gruda ka tik dave jam. Zmones isizioje ziurejo. Kokia geda. Viska sau gruda, apzora ir geda. Blogai kai meras ubagas

 • Sakai geriau vienam uzsidarius dvare gert ir nebendraut su zmonem kurie tave isrinko? Pasiputusiam buti?

  • O geriau per kadensija prasigert? Visi zino, visi mato.

 • Paprasti žmonės važiavo į Baltijos kelią, o ne ponai turtingieji. Paprasti žmonės norėjo laisvės nuo ruso, o dabar ką turim pelėkautus.

 • Dar tik pati pradžia, dar didžiosios strategės atostogauja, o gamulis jau neatlaiko, pilna ant sielvarto matyt. Kas bus kai rimtesni galai pradės lįsti, kad bus kai tarnybos apsilankys? Ne su tais susipykai, fermos vedėjau 😉

 • Man tai keista, kad Tanuliui negėda, kai Linevas toks beraštis. Tai kokia jo komanda? Beraščių? Kiek feisbuke rašinėja nesąmonių tas Linevas, kiek žodžių tiek klaidų. Baisu, košmaras, čia mero komanda iš balos vandenį geria? Toli eisit 😉

  • Rinkos aikštėje irgi beraščių krūvos ypač komentarų skiltyje, kur nėra redagavimo programos, klaida po klaidos, juk ne paukščių kalba šnekam, o lietuvių.

 • At kiekvienas ateis ir susikabins rankomis prie Seimo protesto akcijai,kad valdžia nutrauktu genocidą prieš savo tautą?O čia susikabino-avineliu tilejimo akcijai.

 • Žentas neblogai atrodo, ir pakalbėt moka, tik per daug tuos chacholus šlovina, negi Nijolė nejaučia, nemato žmonių nuomonės dėl tų atėjūnų, negi galų gale nemato žentas Jolantos nuomonės? Juk jis iš jos rankos valgo. Nu kaip taip šlovint tuos svetimšalius, Lietuvą mylėk, Pauliau, o ne tuos pajacus turistus. Tegul pizdina namo.

  • Labai jau garbini Blažytę. Ar girdėjai, kad viename interviu buvęs Blažytės vyras V.Uspaskich pareiškė, jog jis nėra grynakraujis rusas- motina rusė, o tėvas jo ukrainietis? Vadinasi Blažytės ir Uspaskicho dukros turi ukrainietiškų genų. O jei ukrainietiški genai paims viršų ir dukros pareikš: batko naš Bandera, Ukraina mat, my za Ukrainu budemo vojevat? Gyvenime juk visko būna.

 • Ko ten prie to seimo rinktis? Pabaubti? Kartuves pademonstruoti?

 • Gerb. Meras vakar vyko į Raseinių rajoną kur Kryžkalnyje dalyvavo pagerbiant visos Lietuvos partizanus. Kėdainių kraštas tai pat pasižymėjo partizanų gausa. Labai smagu,kad meras taip pagerbė partizanus,buvo gera matyti solidžiai atrodantį merą kitų garbingų dalyvių tarpe

  • Gerb merui pokui kedainieciai? Svarbu su rasriniskiu koncervatorium Bautroniu pagert? Geras gyvenimas musu merui, kaip smagu. Pokum kedainieciam, su koncervu glegesciuojasi. Slykstus kai lyzinasi prie visu.

   • Man tai keista, kaip tu, storule, gali dirbti toiose pareigose ir buti tokioj partijoj. Visi zino, kad atloji viska Fedei ka tik meras veikia. Esi snipe, lojike, padla, uz Erika blogiau, kuri prispjaudydavo i puodukus Jorunei.

 • Durniau tu anonime. Pauliaus tėvai milijonieriai. Kaip tremtiniai atgavę žemes ir tėvų turtą. Patys daktarai klinikų. O tu kaip šuo aploji. gauni duonos kąsnį už tai. ir įsivaizduoji, kad visi žiūri į kito ranką. Nubaus tavo vaikus už memą ir šmeižtą. To linkiu tau, brude.

  • Ciuku ciuku Paulius jau geit vaziuos su traukinuku Sibiran 😉 uz tokias kalbas.

 • Tėvai Pauliaus daktarai, tai ko jis toks bukas? Šypsosi kaip teliukas ir tiek 🙂 Protingo žodžio nerasta 😀

 • Nesuprantu, tai Paulius prieštarauja savo Maitintojos Jolantos nuomonei dėl ukrų? 🙂 Juk be Jolantos visi žinom, kad jo net nebūt7 Kėdainiuose, tad rink žodžius, Pauliuk 😉 pats esi garbinamas rusų tautos žmogui priklausančiame laikraštyje!

 • o prie ko čia svetimšalių vėliavos?
  Kas čia, nauji okupantai atsirado?

  • Pažiūrėjus į foto čia ne Lietuva, o Chocholuva 😀 žiauru. Brudai blt. Apsjaudyt ant snukių.

 • Tamulį žmonės labiau myli, nes jis nešloviną ukrainiečių kaip Dievų, elgiasi paprastai, o nuo Pauliaus seilėjimosi prieš ukrainiečius visiems juokinga ir tiek. Buki patarėjai tavo, Pauliuk 🙂

 • Jeigu siandien Vilniui nebuvai Gedo prospekte ir nebuvai uzsidejas veliavos Ukrainos, esi vatufke!

 • Atsidaryt,,Rinkos aikštės“portalą beveik taip pat sunku ir guma tempiama kaip,,Laisvo laikraščio“.Na to vienintelio,kur dar galima rasti tiesos žodį.O mūsų rajoninis va su tokiais ,,komentarais“,kur tik Tamulis da Aukštikalnis-vien apkalboms ir pletkams platint.Sakau gal todėl jis ,rajoninis,taip ilgai ir veriasi,kad pletkai vyriuose girgždėdami trikdo?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video