Seną autobusų laukimo paviljoną nuvertė, bet naujo pastatyti neskuba

 Seną autobusų laukimo paviljoną nuvertė, bet naujo pastatyti neskuba

Jau ne vieną mėnesį tiek senjorai, tiek vaikai, kurie dažniausia keliauja viešuoju transportu, yra priversti autobuso laukti plyname lauke – Pagiriuose nėra autobusų laukimo paviljono/ Gyventojų nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Prieš keletą metų Lietuvoje buvo renkama baisiausia autobusų laukimo stotelė – tarp kandidačių buvo minima ir labai prastos būklės, apibyrėjusi, ne kartą vandalų nuniokota ir jau senokai atitarnavusi Kėdainių rajono Pagirių miestelio autobusų stotelė – laukimo paviljonas. Praėjusiais metais vietos gyventojai prašė, kad šią stotelę nugriautų ir vietoje jos pastatytų naują. Gyventojų norai buvo išgirsti – senoji stotelė buvo nugriauta, tačiau naujo paviljono pastatyti niekas neskuba.

Ir sniegas, ir lietus

Jau ne vieną mėnesį tiek senjorai, tiek vaikai, kurie dažniausia keliauja viešuoju transportu, yra priversti autobuso laukti plyname lauke – Pagiriuose nėra autobusų laukimo paviljono. O žiema permaininga – ir gausiai sninga, ir gausiai lyja, ir vėjai skrodžia. 

„Nežinau Lietuvoje nei vieno miestelio be autobusų stotelės, be tualeto. Mūsiškė buvo nuniokota, bet nors su suoliuku, su stogu. 

Jeigu nugriovė, tai turėjo nors kokią pastogę pastatyti, bet pas mus kiti projektai įvykdomi labai greitai, nors ir nelabai reikalingi“, – skundėsi vietos gyventoja Marijona Dzikavičienė.

Kreipėsi pirmininkė

Pagirių autobusų stotelė yra valstybinės reikšmės rajoninio kelio Velžys – Jotainiai – Pagiriai – Šėta dalis. Šią stotelę patikėjimo teise valdo, naudoja ir disponuoja ja Lietuvos automobilių kelių direkcija.

„Dėl stotelės kreipėmės liepos  mėnesį. Rugpjūčio 4 dieną Kelių direkcija raštu atsakė, kad Pagiriuose esantį keleivių laukimo paviljoną yra planuojama griauti ir keisti nauju. Terminai nebuvo nurodyti. Nugriovė rugsėjo 5-ą dieną, teritoriją gražiai sutvarkė, bet naujo nepastatė. Taip ir gyvename su viltimi… 

Jau penktas  mėnuo, kai be jokios pastogės žmonės laukia autobusų“, – paprašyta pakomentuoti situaciją sakė aktyvi, bendruomeniška ir daug gerų darbų savo bendruomenei nuveikusi Pagirių miestelio bendruomenės centro pirmininkė Vanda Poderienė.

Reikia laukti

Tačiau vietos gyventojams nelieka nieko kito, tik laukti ir tikėtis, kad taip išsvajotas naujas paviljonas vis dėl to bus greitai pastatytas.

„Už valstybinės reikšmės kelių, važiuojamosios dalies, kelkraščių, sankryžų, kelio griovių, kelio statinių, tiltų, autobusų sustojimo aikštelių su keleivių laukimo paviljonais, techninių eismo reguliavimo priemonių bei kitų kelio elementų priežiūrą yra atsakinga bendrovė „Kelių priežiūra“. Kelių direkcija informuoja, kad valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 3017 Velžys – Jotainiai – Pagiriai – Šėta 39, 94 km Pagiriuose esantį paviljoną numatoma nugriauti ir pakeisti nauju“, – atsakyme gyventojams cituojamas Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento Transporto infrastruktūros planavimo skyriaus vadovas Justas Norbutas.

7 Komentarai

 • Visvien ji bus jų pastangomis suniokota.

 • Surviliškyje visą gyvenimą ant lauko žmonės laukia autobusų, ir vis tik pažadais maitinami. Gal pajudės reikalai?

 • Sroviu zurnaliste girdejau stato pati autobusu stoteles, gal kas numeri turi, ar kontakta?

  • Ale kaip tu pavydi srivių žurnalistei, jin nors daug gero padaro, o tu sedi savo laikraštuke, tarnauji , be sąžinės ir pastoviai loji. kaip negeda.

   • Gero tikrai padaro kirsindama visuomene ir brukdama savo nuomone, cia jau jos ir daktarai nepriims, nes pagal tekstus ir rasysena gili syzofrenija

    • tikrai pati tinkama į urdomą su savo svita,

 • Gal pirma reikėtų savo kaimo vandalus išsiauklėti, kad po to būtų verta kažką statyti?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video