Sėkmingai vystoma „Kormotech“ veikla Kėdainiuose ir dar vienos gamyklos statybos iki 2028-ųjų

 Sėkmingai vystoma „Kormotech“ veikla Kėdainiuose ir dar vienos gamyklos statybos iki 2028-ųjų

„Kormotech“ gamykla Europos Sąjungoje pradėjo veikti 2020 m. birželio mėnesį, Lietuvos pramonės centre – Kėdainiuose. Investicijos į statybas čia siekė 15 mln. eurų. Beveik visas gamybos procesas čia yra automatizuotas./„Kormotech“ nuotr.

Nors Kėdainiuose visaverčio naminių gyvūnų ėdalo gamintoja „Kormotech“ yra naujokė, tačiau rinkoje anaiptol tokia jos nepavadinsi. Sėkmingai savo veiklą jau du dešimtmečius vystanti ukrainietiško kapitalo įmonė, Kėdainiuose sukūrusi daugiau nei pusantro šimto darbo vietų, ir toliau nežada sustoti. Planuojama, jog per ateinančius ketverius metus mūsų mieste bus pastatyta dar viena gamykla, į kurią bus investuota apie 60 mln. eurų bei įdarbinta dar 200 darbuotojų. Tuo metu dabar čia dirbantys džiaugiasi suteikiamomis karjeros galimybėmis bei papildomomis įmonės teikiamomis naudomis darbuotojams.

Vienas sėkmingas verslas įkvėpė kitą

„Kormotech“ istorija prasideda dar 1994 m., kai Rostislavo, kuris šiuo metu yra įmonės bendrasavininkis ir direktorius, ir jo sesers Olenos tėtis įkūrė įmonę „Enzym“, kuri užsiėmė biotechnologinių mielių gamyba Ukrainoje. Verslas vystėsi sėkmingai tad, atsiradus galimybei plėstis, buvo nuspręsta investuoti į kitą sritį.

Peržvelgę vietinę rinką savininkai suprato, kad Ukrainoje nėra vietinio gyvūnų ėdalo gamintojo, o ėdalo poreikis vis auga – tad šitaip 2003 m. buvo nuspręsta atidaryti augintinių ėdalo gamyklą „Kormotech“ Ukrainoje. 2005 metais buvo atidaryta pirmoji sauso ėdalo gamykla, 2011 m. – antroji šlapio ėdalo gamykla.

Šiuo metu gamykloje Kėdainiuose dirba 160 žmonių. „Kormotech“ yra atsakinga įmonė, kuri rūpinasi darbuotojų tobulėjimu ir gerove. Visi darbuotojai Lietuvoje turi papildomą sveikatos draudimą, mokymų sistemas, prieinamas visiems darbuotojams. Taip pat darbuotojams mokamos motyvuojančios premijos už pasiektus rezultatus./„Kormotech“ nuotr.

„Kormotech“ yra šeimos verslas, kuris rūpinasi naminių gyvūnų sveikata, kuriant ir gaminant kokybišką visavertį ėdalą augintiniams. Stengiamės, kad mūsų kuriamas ėdalas palaikytų augintinių sveikatą ir padėtų šeimininkams kuo ilgiau džiaugtis sveiko ir laimingo augintinio kompanija“, – kalbėjo įmonės komunikacijos specialistė Ieva Rudytė.

20 tūkst. tonų ėdalo per metus

„Kormotech“ gamykla Europos Sąjungoje pradėjo veikti 2020 m. birželio mėnesį, Lietuvos pramonės centre – Kėdainiuose. Investicijos į statybas čia siekė 15 mln. eurų. Beveik visas gamybos procesas čia yra automatizuotas.

„2020 m. gamybą pradėjome su viena gamybos linija – turėjome 1 LEEPACK fasavimo mašiną ir vieną pakavimo mašiną SOMIC, tuo metu gamykloje veikė 2 autoklavai, skirti produkcijos sterilizacijai, – prisiminė įmonės atstovė. – Nuo 2021 iki dabar įrangėme dar 4 autoklavus, 3 LEEPACK linijas ir papildomą pakavimo mašiną SOMIC, tad bendrai šiuo metu galime pagaminti iki 20 tūkst. tonų ėdalo per metus.“

„Kormotech“ 2024–2028 m. statys dar vieną šlapio ėdalo gamyklą šalia 2020 m. pastatytos gamyklos. Į naują projektą bus investuojama daugiau nei 60 mln. Eur.

I. Rudytė

Dar viena iš veiklos sričių – socialiniai projektai

Dar viena iš „Kormotech“ veiklos sričių – socialiniai projektai. Ukrainoje socialinių projektų veikla vykdoma jau nuo 2013 m., o 2022 m. prasidėjus karui ši veikla itin suintensyvėjo ir įgavo dar didesnę prasmę.

„Kormotech“ skatina humanišką požiūrį į augintinius, remia įvairiose Ukrainos vietose įsikūrusias gyvūnų prieglaudas. 2022 m. įmonė pradėjo iniciatyvą „Išsaugokime Ukrainos augintinius“ (angl. Save Pets of Ukraine) siekdama suteikti pagalbą augintiniams, nukentėjusiems nuo Rusijos invazijos, – pasakojo I. Rudytė. – Iniciatyva sulaukė daugiau kaip 30 tūkst. pagalbos prašymų, surinkta ir pristatyta daugiau nei 1 tūkst. 500 tonų ėdalo, pamaitinta daugiau kaip 300 tūkst. šunų ir kačių, įrengtos generatoriais, šildytuvais ir vakcinomis aprūpintos prieglaudos. „Išsaugokime Ukrainos augintinius“ dabar koncentruojasi į visapusišką paramos teikimą gyvūnų prieglaudoms.“

Lietuvoje taip pat „Kormotech“ remia prieglaudas dovanodama ėdalą, Kėdainiuose bendradarbiauja ir remia dvi vietines prieglaudas: „Miesto rainiukai“ ir „Pifas“.

Iki 2028 m. „Kormotech“ planuoja sukurti dar 200 darbo vietų Kėdainių mieste./„Kormotech“ nuotr.

Suteikia karjeros galimybes

Šiuo metu gamykloje Kėdainiuose dirba 160 žmonių. „Kormotech“ yra atsakinga įmonė, kuri rūpinasi darbuotojų tobulėjimu ir gerove. Visi darbuotojai Lietuvoje turi papildomą sveikatos draudimą, mokymų sistemas, prieinamas visiems darbuotojams. Taip pat darbuotojams mokamos motyvuojančios premijos už pasiektus rezultatus.

„Kai ieškome naujų įmonės darbuotojų ar vadovų, visų pirma pozicijas pasiūlome jau dirbantiems kolegoms – siekiame atskleisti jų talentus, – pasakojo I. Rudytė. – Ukrainoje darbuotojams teikiame psichologinį palaikymą, visiems kariaujantiems darbuotojams mokame atlyginimą.“

Gamykloje tiek gamyboje, tiek administracijoje dirba įvairūs žmonės: skirtingo išsilavinimo, turintys skirtingą darbo patirtį, yra nemažai darbuotojų, grįžusių iš užsienio. „Kormotech“ dirbantys žmonės turi galimybę keisti savo darbo vietą, pamažu mokydamiesi atlikti vis daugiau ir įvairesnių operacijų, turėdami daugiau atsakomybių.

Naujos pareigos buvo maloni staigmena

Prieš kiek daugiau nei dvejus su puse metų „Kormotech“ kroviku pradėjęs dirbti Kęstutis Sabaliauskas šiuo metu jau yra vyr. meistras./„Kormotech“ nuotr.

Vienas iš tokių darbuotojų, sėkmingai kėlęs savo kvalifikaciją, o kartu ir kilęs pareigose yra Kęstutis Sabaliauskas. Jis į „Kormotech“ prieš kiek daugiau nei dvejus su puse metų atėjo dirbti kaip krovikas. Tačiau šiandien užima vyr. meistro poziciją. Nors dabar vyras džiaugiasi sidarbinęs vienoje perspektyviausių ir inovatyviausių gamyklų Kėdainiuose, kurioje darbuotojais rūpinamasi kaip šeimos nariais, tačiau taip pat pripažįsta, kad pradžia nebuvo lengva, reikėjo ir pačiam rodyti iniciatyvą, mokytis, įdėti nemažai darbo.

„Pradžia buvo sunki: žmonių buvo mažai, o darbo – daug. Buvo siekiamybė kuo greičiau paleisti gamybą, teko susipažinti su naujais, nematytais įrengimais ir išmokti juos valdyti. Gavau galimybę pamatyti ir prisidėti prie pirmų pas mus, Kėdainiuose, pagamintų produktų“, – savo indėliu į įmonės veiklą didžiavosi Kęstutis.

Atsakingai ir pareigingai dirbdamas savo darbą, jis uoliai mokėsi ir naujų dalykų. Todėl vadovybė, įvertinusi vyro pastangas, jam pasiūlė atsakingesnes pareigas.

„Kai darbinausi „Kormotech“, neatmečiau galimybės kilti aukščiau nei kroviko pareigos, bet vyr. meistro pareigos buvo maloni staigmena“, – kuklinasi Kęstutis, kuris įvykių neskubina ir apie ateities planus kol kas kalba labai nedrąsiai: „Šiuo metu esu patenkintas savo pareigomis, o kaip bus toliau ir ar pavyks pasiekti dar aukštesnių pareigų, manau, parodys laikas“.

„Kai darbinausi „Kormotech“, neatmečiau galimybės kilti aukščiau nei kroviko pareigos, bet vyr. meistro pareigos buvo maloni staigmena.

K. Sabaliauskas

Dar viena gamykla ir daugiau karjeros galimybių

Nors Kęstutis tolimesnių planų nekuria, tačiau įmonė drąsiai žvelgia į ateitį ir jau planuoja nekuklias investicijas bei naujos gamyklos statybas Kėdainiuose.

„Kormotech“ 2024–2028 m. statys dar vieną šlapio ėdalo gamyklą šalia 2020 m. pastatytos gamyklos. Į naują projektą bus investuojama daugiau nei 60 mln. Eur, – planus atskleidė I. Rudytė. – Pirmoji gamykla įrodė, kad Lietuvoje galima dirbti sklandžiai, visu pajėgumu, o atsiradus trikdžiams Ukrainoje, Lietuvos gamykla yra „Kormotech“ saugumo garantas.

Stipri komanda, žinomi gamyklos statymo procesai ir dokumentacija bei vietinių institucijų palaikymas lėmė sprendimą gamyklą statyti būtent čia.“

Įmonės komunikacijos specialistė taip pat pažymėjo, kad naujos gamyklos atidarymas sukurs daug įdomių karjeros galimybių: bus didesnis įvairių darbuotojų poreikis – nuo gamyklos darbininkų, inžinierių, technologų iki vadybos specialistų, tokių kaip tiekimo grandinės specialistai ar kokybės kontrolieriai.“

Iki 2028 m. planuojama sukurti 200 naujų darbo vietų.

4 Komentarai

  • Dar pamiršot parašyti jog ten be pažįstamų ar giminių neisidarbinsite..tie kas lindo į šikna be vazelino ir pakilo pareigose.moka centus o art po 12 valandų

    • Kaip už pamaininį tai mažokai moka rabatiagom.

  • Gerą darbą gali gauti per gimines ar pažintis arba turi lįsti kažkam į su…. Dar galima daug mokytis, jei turi gabumų ir pinigų. Jei esi naglas , gali lipti per kitų galvas ir kažką pasiekti. Arba tikėtis sėkmės, jei esi laimės kūdikis.

  • O dirba ten dar tokia padliuga zeleckiene?

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video