Sekmadienį širdys virpės Paberžėje

 Sekmadienį širdys virpės Paberžėje

Tėvo Stanislovo atminimui skirtas Paberžės festivalis sekmadienį kviečia įkvėpti ypatingos erdvės auros ir sielas suvirpinti klasikinės muzikos natomis.

Profesionalus menas lengviau pasiekiamas

Šių metų Paberžės festivalio trijų renginių ciklas yra labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ projekto „Menas – žmogaus atgaiva“ šerdis. Jau kelerius metus vykstantis festivalis tapo vienu svarbiausių Lietuvos regioninių profesionaliosios muzikos bei meno festivalių, kasmet sutraukiančių tūkstančius klausytojų iš Kėdainių krašto ir visos Lietuvos. Sulaukiama ir užsienio svečių.

Paberžės festivalio koncertinė programa puoselėja Kėdainių krašto garbės piliečio, iškilaus dvasininko Tėvo Stanislovo atminimą primenant apie jo veiklą, skleistą šviesą Kėdainių krašto ir visos Lietuvos žmonėms, taip pat padeda išlaikyti Paberžės, kaip dvasinės traukos centro, gyvybingumą, užtikrinti kultūros ir meno plėtrą bei profesionalaus meno prieinamumą įvairioms socialinėms grupėms.

Šį sekmadienį 15 val. kunigas dr. Gediminas Jankūnas aukos šv. mišias. 16 val. – koncertas „Tėvyne mūsų, kur esi Danguos“. Svečiai išgirs valstybinį chorą „Vilnius“, kuriam diriguos Artūras Dambrauskas. Koncerte dalyvaus aktorius Vytautas Rumšas vyresnysis.

Kultūrinės veiklos įvairovė

Festivalio metu numatyti ne tik profesionalių atlikėjų koncertai sakraliose erdvėse. Taip pat bus vykdomos edukacinės veiklos, skirtos vaikų ir jaunimo, šeimų meniniam ugdymui.

Svečiai turės galimybę susipažinti su Paberžės muziejų kompleksu, jame esančiais eksponatais. Ekskursijų metu bus atvertos Paberžės sakralinės erdvės, kuriose – Tėvo Stanislovo sukaupti variniai indai, varpeliai ir kita.

Paberžės festivalį pamėgo šeimos su vaikais, todėl organizatoriai pasirūpino mažųjų ir jaunimo užimtumu. Kol tėvai klausysis koncerto, vaikai pasiners į jiems patrauklius užsiėmimus. Neabejingieji muzikai bus pakviesti iš gamtos medžiagų gaminti muzikinius instrumentus ir jais groti, o tie, kurių širdis alsuoja etnokultūros dvasia, galės jungtis į mėgiamas veiklas kartu dainuodami, šokdami bei žaisdami.

Festivalio mecenatas – koncernas „Vikonda“. Festivalio globėja – koncerno „Vikonda“ valdybos pirmininkė Jolanta Blažytė. Festivalio dvasinis vadovas – Kauno arkivyskupijos Kėdainių dekanato dekanas kunigas Norbertas Martinkus, meno vadovas – Liudas Mikalauskas. Projektą „Menas – žmogaus atgaiva“ dalinai finansuoja ir Kėdainių rajono savivaldybė.

Į Paberžę nemokamai veš bei parveš autobusas. Norinčiųjų vykti jis lauks Kėdainių autobusų stotyje su užrašu „Į Paberžės festivalį“. Autobusas išvyks 14 val.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video