Savivaldybė už 80 tūkst. eurų keičia transliavimo įrangą

 Savivaldybė už 80 tūkst. eurų keičia transliavimo įrangą

Savivaldybė keičia 13 metų senumo posėdžių transliavimo įrangą./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Stebintieji rajono tarybos ar komitetų posėdžius internetu jau seniai pastebėjo, kad vis dažniau susiduriama su transliavimo problemomis. Rajono tarybos posėdžių salėje kartais neveikia mikrofonai, balsavimo įranga – dėl to būta kivirčų ir tarp pačių politikų, mat kai kurie, pasinaudodami proga, kad mikrofonai neveikia, ima laidyti kitiems įžeidžiančias replikas, kurių visuomenė negirdi. Tačiau netrukus tokios techninės problemos bus išspręstos – savivaldybė nupirko naują įrangą posėdžių salei, atsiėjusią 80 tūkst. eurų.

Genda pirkta 2011 metais

Kaip sakė savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis, posėdžių valdymo elektroninė diskusijų ir balsavimo įranga pirkta buvo dar 2011 metais. Tąkart įsigyta  reikalinga programinė įranga, balsavimo pultai, monitoriai, kompiuteris, serveris. Kainavo ir viso to įrengimo darbai. Tačiau dabar jau ši įranga yra tiek techniškai, tiek morališkai pasenusi.

Nupirko naują už 80 tūkst. eurų

Supaprastinto atviro konkurso būdu jau yra nupirkta nauja posėdžių valdymo sistema. Įsigytas konferencinės sistemos centrinis blokas, diskusinis pultas su mikrofonu ir balsavimo funkcija, diskusinis pultas su mikrofonu tribūnai, elektroninio balsavimo sistemos programinė įranga ir jos integracijos į naudojamą sistemą, balsavimo sistemos valdymo, vaizdo ir garso kodavimo kompiuteris, kompiuteris posėdžio sekretoriui ir operatoriui, dubliuojantis salės ekranas, posėdžių transliavimo ir archyvavimo programinė įranga.

Taip pat kainuoja ir visų šių įrenginių įdiegimo darbai.

Pati įranga kainavo apie 69 tūkst. eurų, o jos įdiegimo darbai – daugiau kaip 9 tūkst. eurų.

Konkursą laimėjo Kaune veikianti įmonė UAB „Audiotonas“.

E. Grigaičio teigimu, įranga bus sumontuota ir visiškai paleista 2024 m. I ketvirtį.

4 Komentarai

  • a tai Kėdainiuose gal kazka sutvarkyt o ne kazkokias sistemas

  • Pinigų nėra?Pinigų bus.Dešimtąja procento padidinsim žemės mokestį ir jokių problemų.

  • Su gražia mašinike važineja tas vedėjas

  • Bynas tai su arkliais atvaro iš kaimo, kaip tikras šeiminyks

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video