Savivaldybė atsisakė planų pirkti sklypą iš verslininkų

 Savivaldybė atsisakė planų pirkti sklypą iš verslininkų

Eglės Kuktienės nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Vasarą užvirusios gyventojų aistros dėl Liaudies gatvėje esančiame komerciniame sklype norimos įrengti automobilių plovyklos buvo numalšintos griežtuoju būdu: rajono taryba, spaudžiama verslininkų planams besipriešinančių gyventojų, paliko verslininkus „ant ledo“ ir priėmė sprendimą, pagal kurį mieste tiesiog nebegalima įrengti atviro tipo automobilių plovyklų. Kauniečiai verslininkai sklype jokios plovyklos nebegalės statyti, tad nori jį parduoti. Siūlė sklypą pirkti savivaldybei. Iš pradžių ši buvo užsimojusi jį nupirkti ir įrengti jame gyventojams dar vieną parką, tačiau paaiškėjus, kad dėl komunikacijos tinklų jokio parko ten sodinti negalima, planų pirkti sklypą atsisakė. Panašu, kad dabar suvedžiotiems verslininkams teks laukti, kol šį „nelaimingą“ žemės plotą tarp daugiabučių namų iš jų perpirks kas nors kitas.

Verslininkai Kėdainius palieka

Verslininkai neslepia nusivylimo savivaldybės sprendimu ir iš mūsų miesto traukiasi atsisakydami visų čia suplanuotų investicijų.

Tiesa, tokia situacija čia toli gražu ne pirma – anksčiau minėtas sklypas ne vienerius metus priklausė prekybos tinklą „Iki“ valdančiai įmonei. Pastaroji taip pat susidūrė su analogiška situacija, tad sklypą ilgus metus pardavinėjo.

Dabar situacijos įkaitais tapo jau minėti verslininkai. Iš savivaldybės ilgą laiką maitinami tik viena žinia, kad jų verslo kūrimas jokiems įstatymams neprieštarauja, verslininkai beveik metus laiko sugaišo ruošdami įvairius dokumentus ir projektus, investavo į juos pinigus, tačiau galiausiai jiems jokios realios veiklos čia ir nebuvo leista pradėti.

Meras Valentinas Tamulis: „Savivaldybės planuose nėra numatyta pirkti šio sklypo, nes nėra tam būtinybės.“/ Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Paprašė beveik 119 tūkst. eurų

Savivaldybei iš pradžių užsimojus nupirkti šį sklypą, jo savininkė UAB „Plaunu“ savivaldybės vadovams ir tarybos nariams atsiuntė raštą, kuriame nurodė, kad už sklypą norėtų gauti 98 tūkst. eurų plius PVM – kitaip tariant, iš viso beveik 119 tūkst. eurų.

Sklypą bendrovė bando parduoti ir per nekilnojamojo turto skelbimų platformą, tačiau savivaldybės ji paprašė mažesnės pinigų sumos, nei nurodyta skelbime. Skelbime rašoma, kad už sklypą norima 125 tūkst. eurų plius PVM kainą (iš viso 151,2 tūkst. eurų).

2021 metais verslininkai šį sklypą nusipirko už 70 tūkst. eurų.

Tuo tarpu VĮ Registrų centras nurodo, kad vidutinė šio sklypo vertė siekia vos 31,6 tūkst. eurų.

Bėda, kad daryti nieko negalima

Didžiausia problema yra ta, kad sklype bet kokia veikla yra smarkiai apribota. Pavyzdžiui, jame net negalima pasodinti parko, kaip kad norėtų aplinkui gyvenantys gyventojai, mat sklypas buvo suformuotas taip, kad ant jo turėjo atsirasti daugiabučiai namai.

Nors verslininkai kurį laiką buvo maitinami pažadais, kad savivaldybė iš jų nupirks minėtą sklypą, dabar meras Valentinas Tamulis pareiškė, kad sklypas nebus perkamas.

Aut. past.

„Tame sklype yra antras miestas po žeme. Tiek nuotekos, vandentiekis, dujos, paviršiniai nuotekų, ryšių tinklai. Nes prieš tai buvo numatyta gyvenamojo namo statyba.

Pasižiūrėjau ir akivaizdu, kad apie jokį parką kalbėti negalima. Medžių sodinti negalima, įstatymai neleidžia. Reikėtų pagalvoti, ar kažką galėsime mes daryti išvis tame sklype“, – kalbėjo rajono tarybos narys Romualdas Gailiūnas.

Meras pareiškė, kad sklypo nepirks

Nors verslininkai kurį laiką buvo maitinami pažadais, kad savivaldybė iš jų nupirks minėtą sklypą, dabar meras Valentinas Tamulis pareiškė, kad sklypas nebus perkamas.

„Savivaldybės planuose nėra numatyta pirkti šio sklypo, nes nėra tam būtinybės“, – sakė V. Tamulis.

Tiesa, Vyriausybės atstovas gavo skundą dėl rajono tarybos priimto sprendimo, kuris užkirto kelią įrengti mieste atviro tipo automobilių plovyklas, tačiau skundą išnagrinėjus Vyriausybės atstovui, situacija nepasikeitė.

„Sprendimas yra susijęs su Vyriausybės atstovo paaiškinimu, kad savivaldybės sprendimas (nustatyti ne mažesnį, kaip 50 metrų atstumą nuo atviro tipo automobilių plovyklų iki kito sklypo ribos – red. past.) priimtas teisėtai. Skundo detalių negaliu komentuoti“, – sakė meras.

Jis pridūrė, kad verslininkai šiuo metu turi dvi išeitis: sklypą parduoti arba jame imtis kitos veiklos, kuri neprieštarauja tarybos sprendimams ir nesukels gyventojų pasipriešinimo.

18 Komentarai

 • Rinkos aikšte, rašykit tiesiai šviesiai – asilas Tamulis pridirbo, savo balsu uždraudė statybas. Būtume jau turėję gražų objektą, bet jis sulindo į rudąją koncervatnykei Šulcienei.

  • Gražu objektą? 😂 Už tokias nesąmones ruski ir į snuki galo kas užvažiuoti.

  • Ponia Šulcienė ne tik rūpinasi Liaudies g. bet ir kitomis gatvėmis. Šaunu kad uždraudė statyt. keliolika metų netvarkė sklypo, kaip ir Rasos aikštės, dabar nauja IKI parduotuvė pastatyta gražu žiūrėt.

  • Dėl Tamulio čia dar klausimas,o kad pats asilas esi,tai matosi iš tavo rašto.

 • geras meras,rūpinasi vaikų saugumu, o rinkai gal verslinykai pamokėjo?

  • Kur geras meras? Kur nemokami autobusai melagi tamuli? Maziau lak kaimuose beje

   • Anonimai tu tik pasislepes komentuoji, matosi esi silpnaprotis(ė)

    • Ar as senijoras nusipelniau peskom vaiksciot? As uz Tamuli balsavau vien del nemokamu zadetu autobusu, o jis mane pavede, apgavo. Todel jis yra melagis.

     • Jei balsavai – tai dabar prašyk automobilio su vairuotoju. Kuriuo pats važinėja savo reikalais.

     • Zadejo lansbergis, kad gyvensim kaip Švedijoj, bet negyvenam! Ir ka daryti?

     • Ir autobusus,ir eilių nebuvimą poliklinikoj…Bet ką padarysi, veigu net govenda pateisinanti yra-,,Pažadėsi -patiešyti,netesėsi-negriešysi“.Tad kuo Tamulis tada blogesnis turi būti,jei tų pažadukų su Nr1 draugu landsbergiu yra tiek privisę,kad jų žadėjimų tvartelio vežėčiomis išvežt per kitą valstiečių kadenciją kažin ar išvežtume?

    • kaip Švedijoj? Tai reikia imigrantus įsileisti, švedės seniai vaikų negimdo, ten imigrantės švedams gimdo. Jei kaip Švedijoj tai ne tik pragyvenimo lygiu, bet ir laisvėmis, ale tada niekas nenori

     • Tai mazaisykna buciuoji konserva ir del to negyvenam kaip Svedijoj?

 • Kėdainių mugės straipsnis, autorius Lina Pranckevičiūtė (nors nepasirašė, nes gėda turbūt).

  Straipsnio esmė – kalbėjo Staselė ir kalbėjo Jadvyga. Tokie straipsniai buvo rašomi spaudoje maždaug prieš 20 metų, o Mugėje – ir dabar.

  Rugsėjo 22-ąją, minint Dieną be automobilio, UAB-ė „Kėdbusas“ visus keleivius miesto ir priemiesčio maršrutais veža už dyką. Kas nėra girdėjęs apie tokią akciją stebisi, kad vairuotojai neima pinigų už kelionę. Tokią akciją bendrovė rengia ne pirmus metus, taip ragindama rajono gyventojus dažniau rinktis viešąjį transportą.

  Vairuotojų teigimu, kai kurie keleiviai įlipę į autobusą vis dar tiesia pinigus už kelionę, bet yra nemažai ir tokių, kurie žino apie šią mūsų tradiciją, todėl šiandien pastebimai daugiau keleivių važiuoja mūsų autobusais.

  ,,Gerai ir keleiviams, kad nereikia mokėti nė cento, ir mes truputį pailsim, nereikia skaičiuoti pinigų ir pardavinėti bilietus“, – sakė ,,Kėdbuso“ vairuotojai.

  Keleiviai patenkinti

  ,,Kaip gerai, kad nereikia mokėti už kelionę. Galėtų taip nuolat būti, juk dabartinis meras prieš rinkimus tai žadėjo, bet, matyt, kai toks sunkmetis, to nebeverta tikėtis. Šiandien daug žmonių sutaupys savo pinigėlius. Smagu“, – su šypsena veide kalbėjo Jadvyga.

  ,,Žinodama, kad šiandien galima po rajoną keliauti nemokamai, specialiai išsiruošiau aplankyti artimųjų kapų. Už sutaupytus pinigus nupirkau gėlių. Ačiū vežėjams už tokią akciją“, – kalbėjo Staselė.

  Ragina automobilius palikti garaže

  Ši akcija – tai Europos judumo savaitės sudedamoji dalis, jos tikslas – paraginti žmones bent vieną dieną palikti savo automobilį garaže ir naudotis viešuoju transportu, eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu ar paspirtuku.

  © Kėdainių mugė

  • Na nežinojau ir iš pat ryto savu kalvartu bulvių nulėkiau pirkti.Daba neužmigsiu iš zlasties kad prašoviau.Musėt trūko kaip tos(?),a,komunikacijos ir viešųjų ryšių.

 • Nu ir na… x. Nejau sunku nupirkti ta gabaliuką žemės, kas čia per nesąmonės. Jau atrodė viską sutvarke, palengvėjimas buvo. Ir vėl iš naujo. Kauno mafiozai tai ta plovykla ir bažnyčioj pastatytų. Jiem nusisikt.

 • Kalba žmonės kad čia Šulcijienė buvo prieš statybas, nes Šoros plovykloai vadovauja Šulcas. Būtų per didelė konkurencija. O kad neperka tai irgi teisingai ,tokie pinigai. Niekam to nereikia.

 • Pasiūlykit drg landsbergio anūkui ,o šis, nupirkęs už jaurą ,tą sklypą moment į Wilno nuskraidins senojo škrabalo jau išbandytu metodu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video