Savivaldybė rems interneto svetainę kurti norinčius verslininkus

 Savivaldybė rems interneto svetainę kurti norinčius verslininkus

Jeigu ketinate pradėti savo verslą, galite tikėtis Kėdainių rajono savivaldybės paramos interneto svetainei sukurti. Paskutinio Tarybos posėdžio metu nuspręsta praplėsti siūlomų paskolų spektrą ir suteikti papildomą tikslinę paramą naujiems verslo startuoliams.

Skatins kurti tinklapius

Numatoma, kad pradedantys verslą, t.y. iki vienerių metų veikiantys verslo subjektai, galėtų pasinaudoti savivaldybės teikiama   parama kuriant internetinę svetainę. Todėl siūloma iš dalies padengti internetinės svetainės sukūrimo išlaidas, tačiau ne daugiau, kaip 300 eurų. Tikimasi, kad ši paramos forma leis naujiems verslininkams tapti konkurencingesniems.

Šiais laikais didžiausia dalis informacijos randama internete, o įmonė, kuri neturi savo interneto svetainės, iš karto tampa gerokai mažiau patraukli potencialiam vartotojui.

Siūlė patys verslininkai

Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daina Balasevičienė „Rinkos aikštei“ sakė, kad tokią idėją pasiūlė patys verslininkai.

„Toks siūlymas yra pačių verslininkų pateiktas – pradedant verslą reikia tikrai nemažai lėšų, o tai būtų kad ir šiokia tokia savivaldybės pagalba pradedantiesiems verslininkams. Šią parama gali naudotis nebūtinai įmonės, bet ir ūkininkai, individualią veiklą ar verslo liudijimą turintys asmenys, pradedantys savo veiklą.

Pas mane ateina išties nemažai lankytojų – verslą ketinančių kurti žmonių. Žinoma, interneto svetainės būna įvairios, ir jos įkūrimas gali būti labai brangus, tačiau manome, kad pirminiam variantui tų 300 eurų užtektų“, – svarsto D. Balasevičienė.

Siekia padėti smulkiesiems

Tiesa, pašnekovė pasakoja, kad parama naudojamasi vangokai. Tiesa, tam įtakos turi tai, kad verslus kurti bando jauni žmonės, tačiau jie paprastai neturi užstato.

„Problema yra ta, kad jaunimo tarpe neturi žmonės užstato. Jei užstato neturi, negali pasiimti paskolos – nei iš savivaldybės paskolos gauti nepavyks, nei bankas tikrai neduos. Kitas atvejis – jei įmonės ar ūkininko metinės finansinės atskaitomybės pajamos viršija 145 tūkst. eurų, tai jie pagal nuostatus negali pasinaudoti palūkanų dengimo paslauga. Taip padaryta dėl to, kad norima padėti smulkesniems verslininkams“, – kalbėjo D. Balasevičienė.

Prierašas: Verslą pradėjusiems asmenims savivaldybė ketina kompensuoti iki 300 eurų interneto svetainės kūrimui.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video