Savaitgalį Kėdainiuose startuoja unikalios dviračių varžybos

 Savaitgalį Kėdainiuose startuoja unikalios dviračių varžybos

Tomo Gaubio nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Rugpjūčio 8-ąją Kėdainiai ūš nuo gausaus būrio dviračių skrodžiamo vėjo bei mažų ir didelių, profesionalų ir mėgėjų dviratininkų klegesio. Pirmą kartą į mūsų miestą atkeliauja Lietuvos dviračių plento žiedinių lenktynių (kriteriumo) čempionatas. Jo trasa drieksis vieno iš gražiausių šalies senamiesčių gatvėmis.

Šventės organizatoriai Lietuvos dviračių sporto federacijos atstovai, bendradarbiaudami su Kėdainių rajono savivaldybės atstovais, Kėdainių dviračių sporto klubu „VeloRatai“, kėdainiečiams ir miesto svečiams žada ne tik azartiškas profesionalų lenktynes, bet ir smagias 3–6 metų vaikų varžytuves, muzikinio albumo „Tour de France“ pristatymą, smagius konkursus ir loterijas visiems atvykusiems į šventę bei vaišins gardžiais DADU ledais.

Laukia garsių šalies dviratininkų ir svečių

Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) prezidentas Darius Levickis sako, jog šiuo renginiu visų pirma norima pamaloninti miestiečius ir sportininkus.

„Kriteriumas yra labai įdomios varžybos, dinamiškos – sportininkai važiuoja ratu. Rato ilgis miesto gatvėmis bus 1,7 km. Žiūrovai galės bet kurioje trasos dalyje stovėti ir stebėti sportininkus – taigi renginys bus įdomus tiek žiūrovams, tiek ir sportininkams“, – trumpai jau šį sekmadienį įvyksiantį kriteriumą pristatė federacijos prezidentas.

Anot jo, Lietuvoje tokių varžybų jau yra buvę ir anksčiau: birželį praūžė „Naktinis Vilniaus kriteriumas“, kelerius metus iš eilės panašus renginys vyko ir Klaipėdoje.

„Kadangi šį kriteriumą organizuoja LDSF, todėl kartu rengiame ir Lietuvos čempionatą. Į jį suvažiuos visi šiuo metu geriausi Lietuvoje esantys dviratininkai. Taip pat, jei niekas nepasikeis ir epidemiologinė situacija nesutrukdys, galime sulaukti netgi svečių iš Latvijos“, – kalbėjo D. Levickis.

Tiesa, jis patikslino, jog didžiųjų profesionalų vargu ar pavyks sulaukti: „Ignato Konovalovo ar Evaldo Šiškevičiaus, kurie važiuoja aukščiausiame lygyje, tikriausiai nebus, nes jie turi savo kalendorių, varžybas – jiems būtų per sudėtinga atvykti į mūsų renginį.“

Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) prezidentas Darius Levickis: „Nors varžybos iš tiesų yra labai rimtos – Lietuvos kriteriumo čempionatas, kurio metu bus profesionaliai teisėjaujama, fiksuojamas rezultatas, nugalėtojams yra numatyti prizai, tačiau kriteriumo trasoje turės galimybę pasivaržyti ir mėgėjai. Renginį norime suorganizuoti plačiajai auditorijai, kad galėtų kiekvienas išbandyti, pajausti, kas tai yra dviračių sportas“.

Netrūks pramogų ir vaišių

Paklaustas, kodėl šįkart kriteriumo varžyboms pasirinkti Kėdainiai, D. Levickis pažymėjo: „Visų pirma, tai yra labai paranki vieta geografiškai – Lietuvos centras. Kitas dalykas – Kėdainiai turi nuostabų senamiestį, kuriame kaip tik ir vyks varžybos senosiomis miesto gatvėmis, tai pasirodė labai patrauklu. Todėl tikimės labai dinamiškų, gražių varžybų, kurios, vykdamos senamiestyje, yra įdomios ne tik patiems sportininkams, bet ir žiūrovams, iš kurių laukiame gausaus palaikymo.“

LDSF prezidentas kviečia renginyje dalyvauti ne tik profesionalus, bet ir dviratininkus mėgėjus, bei vaikus.

„Nors varžybos iš tiesų yra labai rimtos – Lietuvos kriteriumo čempionatas, kurio metu bus profesionaliai teisėjaujama, fiksuojamas rezultatas, nugalėtojams yra numatyti prizai, tačiau kriteriumo trasoje turės galimybę pasivaržyti ir mėgėjai.

Renginį norime suorganizuoti plačiajai auditorijai, kad galėtų kiekvienas išbandyti, pajausti, kas tai yra dviračių sportas. Juolab kad šiais laikais jau turbūt retas šeimos ūkis neturi dviračio, – apie siekį įtraukti kuo daugiau žmonių pasakojo D. Levickis. – Mažieji dalyviai, be varžytuvių, galės ir papramogauti specialiai jiems skirtuose atrakcionuose, žaidimuose, bus pavaišinti DADU ledais, kaip ir, beje, visi kiti dalyviai.“

Klausimą, ar pats kaip dalyvis dalyvaus varžybose, federacijos prezidentas palydėjo juokdamasis: „Pažiūrėsiu, jei tik mano užimtumas leis, tada būtinai.“

LSDF komunikacijos ir renginių vadybininkas Tomas Gaubys: „Džiaugiamės, kad dalyviai registruojasi ne tik iš Kėdainių
regiono, bet ir iš įvairių Lietuvos miestų“.

Nepraranda optimizmo

Pasidomėjus, kokius laikus šiuo metu išgyvena ne tik profesionalus, bet ir mėgėjiškas dviračių sportas, federacijos prezidentas išreiškė dvejopą nuomonę.

„Kiek girdime viešoje erdvėje, džiaugiamės tuo, kad dviračiai Lietuvoje labai mėgstami: netgi nusipirkti norimą dviratį šiandien yra problema, nes per karantiną žmonės jais dar labiau susidomėjo, pamėgo kaip sporto, rekreacinę priemonę. Tikimės, kad po kelerių metų tai persiduos ir mūsų jaunajai kartai, laukiame proveržio tiek sportininkų, tiek ir mėgėjų srityje.

Taip pat domėtis dviračiais žmones skatina ir besiplečiantys bei ilgėjantys dviračių takai, – pastebėjimais dalijosi D. Levickis. – Tačiau, jeigu kalbėtume apie aukščiausią lygį, turime pripažinti, kad šiuo metu išgyvename šiokią tokią duobę dviračių sporte, bet mes tikimės, kad ta nauja banga įkvėps mūsų jaunimą domėtis šiuo sportu ir siekti aukščiausių rezultatų.“

Su D. Levickiu kalbėjome iš karto po Simonos Krupeckaitės ir Miglės Marozaitės komandinio sprinto važiavimo Tokijo olimpinėse žaidynėse. Tiesa, jis nebuvo sėkmingas. Tačiau federacijos prezidentas išliko optimistas: „Džiaugiamės mūsų merginomis, nes jos jau yra tarp aštuonių stipriausių pasaulio komandų ir tai daug ką pasako.

Aišku, apie medalius labai sunku kalbėti, nes Simonos karjera vis tiek jau į pabaigą, o Miglei dar šiek tiek trūksta patirties, jai tai pirmos olimpinės žaidynės, bet jos tikrai sąžiningai, garbingai kovoja ir mes tuo labai didžiuojamės. Todėl nėra jokio apmaudo dėl neiškovotų medalių, nes tiek treneris, tiek ir pačios merginos žino savo ir konkurentų pajėgumus bei vertina juos realistiškai.“

Baigdamas pokalbį ir dar kartą primindamas apie jau šį sekmadienį įvyksiantį renginį Kėdainiuose D. Levickis sakė: „Kviečiame visus žmones iš aplinkinių miestelių, kaimų pasižiūrėti nuostabaus renginio, pamatyti šiandien geriausius Lietuvoje esančius dviratininkus, pasimėgauti jų važiavimu, greičiu, dinamika ir patiems, aišku, dalyvauti.“

Kadangi šį kriteriumą organizuoja LDSF, todėl kartu rengiame ir Lietuvos čempionatą. Į jį suvažiuos visi šiuo metu geriausi Lietuvoje esantys dviratininkai. Taip pat, jei niekas nepasikeis ir epidemiologinė situacija nesutrukdys, galime sulaukti netgi svečių iš Latvijos.

D. Levickis

Išskirtinis kriteriumas

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė LSDF komunikacijos ir renginių vadybininkas Tomas Gaubys, sporto šventėje dalyvių skaičius nėra ribotas, o šiuo metu jau registruota devyniasdešimt asmenų.

„Pirmomis registracijos dienomis dviratininkai nebuvo labai aktyvūs. Daugiau užsiregistravusių sulaukėme praėjusį savaitgalį. Tikimės, kad paskutinėmis dienomis dalyvių skaičius dar išaugs, – vylėsi T. Gaubys. – Taip pat internetu kol kas registravosi 14 vaikų. Nežinome, kiek jų ateis į renginį su popierinėmis anketomis. Džiaugiamės, kad dalyviai registruojasi ne tik iš Kėdainių rajono, bet ir iš įvairių Lietuvos miestų.“

Paklaustas, kuo šis kriteriumas skiriasi nuo kitų šalyje rengiamų, federacijos atstovas sakė: „Šios kriteriumo varžybos yra vienintelės, kuriose paaiškės 2021 m. vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo ir elito šalies čempionai. Lietuvos čempionato dalyviams privalomos Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) licencijos, kurias išduoda Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF). Mėgėjų bei veteranų varžybų dalyviams licencijų nereikia. LDSF daugiau kriteriumų neorganizuoja. Renginys ypatingas tuo, kad jame bus ir aukšto meistriškumo programoje dalyvaujančių sportininkų, ir mėgėjų bei veteranų.

Mūsų komanda tokį čempionatą rengia pirmą kartą. Su vietos organizatoriais norime sukurti dviračių sporto šventę, kuri būtų įdomi ir vaikams, ir suaugusiems, dviračių sporto entuziastams ir mažiau sportu besidomintiems.“

UAB „Vikeda“ generalinis direktorius Algirdas Gauronskis šiais metais dėl pavasarį patirtos kelio traumos pats dalyvauti Kėdainių kriteriume
negalės, tačiau, jei kitąmet mūsų mieste vėl bus surengtos tokios pat varžybos, pažadėjo jų nepraleisti.

Jaučia atsakomybę kėdainiečiams

Tuo metu viena iš varžybų rėmėjų UAB „Vikeda“ pasirūpins, kad varžybų dalyviai jaustųsi komfortabiliai ir po aktyvaus dviračių mynimo neperkaistų – vaišins juos iš natūralių ingredientų pagamintais DADU ledais. Kaip sakė įmonės generalinis direktorius Algirdas Gauronskis, taip siekiama prisidėti prie gražios iniciatyvos ir paskatinti ypač mažuosius dalyvius aktyviai leisti laisvalaikį.

„Mes esame Kėdainių miesto dalis. Renginiai, vykstantys mieste ir jo apylinkėse, mums yra svarbūs, vienaip ar kitaip su mumis susiję. Todėl jei tik matome, kad mūsų gaminama produkcija gali pamaloninti šventės dalyvius, atgaivinti juos karštą dieną, mielai pavaišiname juos ledais“, – kalbėjo UAB „Vikeda“ įmonės generalinis direktorius.

Nors pats A. Gauronskis nėra didelis dviračių entuziastas, tačiau retkarčiais išrieda juo pasivažinėti. Tiesa, paklaustas, ar pats ketina dalyvauti rugpjūčio 8-ąją vyksiančiame kriteriume sakė:

„Deja, bet negalėsiu, nes pavasarį žaisdamas krepšinį patyriau kelio traumą, kurios dar nespėjau iki galo išsigydyti. Todėl būtų rizikinga sėsti ant dviračio ir varžytis su stipresniais dalyviais. Jei tik bus galimybė ir kitąmet kriteriumas vėl atkeliaus į Kėdainius, būtinai dalyvausiu.“

Pasiteiravus, kiek porcijų ledų bus išdalinta renginio metu, „Vikedos“ generalinis direktorius juokėsi: „Visų pirma stengsimės užsakyti saulę ir gerą orą, koks ir buvo visą šią vasarą, kad tiek dalyviai, tiek ir žiūrovai jaustųsi gerai.

Kol kas, žvelgiant į orų prognozę, mūsų užsakymas, regis pildosi… O tada pasirūpinsim, kad besivaržantieji, nubraukę lenktynių prakaitą, atsigaivintų DADU ledais. Todėl stengsimės, kad jų nepritrūktų. Fabrikas netoli – kaip nors atgabensim.“

Taigi, jau šį sekmadienį, rugpjūčio 8 dieną, visi kėdainiečiai bei miesto svečiai kviečiami popietę praleisti stebint unikalias dviračių varžybas, o gal net ir patiems jose dalyvauti. Juk vasara ir atostogų metas jau į pabaigą, tad reikia turiningai ir aktyviai išnaudoti kiekvieną jos gražią dieną.

1 Komentaras

  • Tik daugiau tokių švenčių!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video