Saulius Skvernelis Seime subūrė ir įregistravo naują frakciją

 Saulius Skvernelis Seime subūrė ir įregistravo naują frakciją

Ekspremjeras Saulius Skvernelis subūrė ir įregistravo naują Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“. /BNS nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Dešimčiai parlamentarų palikus Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją bei prisijungus trims mišrios Seimo grupės nariams, ekspremjeras Saulius Skvernelis subūrė naują Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“. Visų jos narių tikslas – valstybiškai spręsti klausimus panaudojant savo patirtį. Naujoji frakcija įregistruota rugsėjo 10 dieną.

Naujos frakcijos narių spaudos konferencija įvyko Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Naujosios frakcijos sudėtis: Rima Baškienė, Vytautas Bakas, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius, Linas Kukuraitis, Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Lukas Savickas, Saulius Skvernelis, Algirdas Stončaitis, Zenonas Streikus, Tomas Tomilinas.

„Kas šiandien vyksta Lietuvoje? Matome pakankamai supriešintą, suskaldytą valstybę. Tokia situacija naudinga, deja, nemažai daliai politikų, nes per konfliktą, supriešinimą renkamasi politiniai dividendai.

Tiek aš, tiek mano kolegos po ilgų svarstymų nusprendėme, kad nesinori dalyvauti tokioje skaldymo ir konfliktų skatinimo politikoje, nuo to kenčia ne kas kita kaip Lietuvos valstybė ir jos žmonės“, – sakė ekspremjeras S. Skvernelis.

Frakcija bus „konstruktyvi opozicija“. Įdomu yra tai, kad šios frakcijos seniūnas dar neišrinktas, o kai tai bus padaryta rudens sesijos išvakarėse, jis rotuosis kas sesiją.

Frakcija turi 13 narių.

Jaunas rajono politikas Paulius Aukštikalnis palaiko ekspremjerą ir pasisako už telkiančią politiką./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Tuo tarpu „valstiečių“ frakcija susitraukė.

S. Skvernelis teigia, kad klausimas, ar naują frakciją subūrę politikai prieš rinkimus kurs naują politinę jėgą, dar per ankstyvas, tačiau politologai prognozuoja, kad artimiausias šios frakcijos taikinys gali būti Europos parlamento rinkimai 2024 metais, nors pagal datą artimiausi yra Savivaldos rinkimai 2023 metais.

Ar turės frakcija ambicijų dalyvauti ir savivaldos rinkimuose, bus aiškiau kitais metais.

Kėdainių rajono politikai gana artimai bendravo su buvusiu premjeru S. Skverneliu. Jis ne kartą lankėsi rajone, padėjo spręsti įvairius klausimus. 

Mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, tuomet dirbęs buvusio Seimo nario Dariaus Kaminsko patarėju, kuris kartu su tuometiniu ministru pirmininku S. Skverneliu Kėdainiuose iš mirties taško išjudino ilgus metus strigusius tokius projektus kaip Kultūros centro, miesto stadiono rekonstrukcija ar Šviesiosios gimnazijos priestato statybų, ne kartą bendravo su S. Skverneliu, tad paklaustas apie situaciją Seime, išdėstė savo poziciją: „Įvykius Lietuvos politikoje aš vertinu iš savivaldos pozicijos.

Apjungti, vienyti politikus, valdžios atstovus ir girdėti žmones, yra labai svarbu. Manau, kad būtinos aktyvios diskusijos su Vyriausybe ir Seimu sprendžiant mūsų savivaldybės žmonių reikalus. Dabar einamieji klausimai valdžioje nustumiami į šoną, nesprendžiami svarbūs finansiniai ir žmonių pragyvenimo dalykai.

Turi valdžia nustoti atlikinėti Šeimų maršo dalyvių vertinimus, o seksualinių pakraipų bei Galimybių paso klausimus laikyti svarbiausiais.

Ką reiškia Galimybių pasas mažo miestelio gyventojams?  

Manau, kad jis tik prisideda prie verslo žlugdymo. Mieste ir taip mažai žmonių. Suprantu, kad Vilniuje į kavinę ateina šimtai, o Kėdainiuose vienas kitas ateina papietaut, o reikalavimai vienodi.

Mums, savivaldybėms,  reikia daugiau savarankiškumo vykdant kovido kontrolę.

Esu Kėdainių krašto bendruomenės atstovas. Matau, kad mano bendruomenė turi  krūvą rūpesčių, nesusijusių su pykčiais ir dirbtinai padarytomis probleminėmis aktualijomis.

Visada maniau, o ir dirbant jau 3-ejus metus savivaldoje, dar ir sustiprėjo mano nuomonė, jog svarbiausia – turėti savo vertybes, tikslą ir gerą strategiją jam pasiekti.

Jei su komandos nariais  nesutampa vertybiniai dalykai ir tikslo sekimo priemonės,  tada reikia ieškoti kitų bendraminčių su kuriais galima siekti geriausių rezultatų Lietuvai ir jos žmonėms.  

Viliuosi, kad Sauliaus Skvernelio ir kitų dvylikos Seimo narių frakcijos atsiradimas yra sietinas su kilniais tikslais.

Vien norėti ir siekti būti vienytoju bei taikytoju labai sudėtingoje šaliai situacijoje, yra drąsus žingsnis.

Žmonės jau pradėjo pabusti ir siekia patys atstovėti save, savo šeimas ir savo poreikius. Ir tai aš vertinu.

Vyriausybė, Seimas  nėra pratę dirbti tokiomis sąlygomis, todėl klaidų matau sočiai.

Linkėčiau naujosios frakcijos nariams kaip ir visoms kitoms frakcijoms, išgirsti  kiekvieno kaimo, miestelio Lietuvos žmogų, pavargusį nuo nuomonių dvikovų, ribojimų ir amžinų nesibaigiančių rietenų. Ir kurti jiems palankesnę gyvenimo aplinką.   

Gerai suprantu, kokia nemaloni situacija susidaro komandoje, darbe, taryboje kai nėra išklausomi nei kolegos, nei partneriai, nei žmonės.

Manau, kad ir bendraminčiai, ir visi žmonės nori girdėti kvietimą telktis, padėti, suprasti ir jo laukia.

Tai daugiausia, ką gali duoti dabar Seimas savo krašto žmonėms. Ir jeigu tai sugeba pradėti daryti opozicija, tokią opoziciją gerbiu. Gal tai bus paskatinimas atnešti laukiamą ramybę ir į mūsų kraštą.“

9 Komentarai

 • Rašotę netiesą, ne jūsų nuopelnas , o buvusio mero Grinkevičiaus, jis šiuos projektus suderino su vyriausybę, o kad Kaminskas dirbo tik ale Kedainiams, tai didžiulė gėda rašančiajam, juk seimo narys dirba Lietuvos labui kuria įstatymus, kas būtų jei kiekvienas sau naudotųsį. Jau matyt Fedes – Tamulio šaika šliesis prie Skvernelio.

  • Prie Grinkeviciaus Kedainiai ir buvo eme tapti kazkuo biski primenanciu miesta. Idomu, kiek k dar butume pqxenhe, jei jis butu valdes… O cia tie tai…. Tai jei Naujokiene sugeba feosbuke pritarti kqzkokuos bobos pezalam, kad galimybiu pasas yra blogis ir pan. O paskui ir turime: Danijoj kone 100 proc kam virs 60 metu, o pas mus vos 60 procentu.. Jeigu valdancio judejimo veiklos jai aiskina, kad galimybiu pasas yra blogis… Tai ka noroi padakyti, kad Skvernas joem gali pasirodyti per siuolaikiskas, per modernus.. Jiem pats tas buvo karbauskis, kepenis ir pan. Nauseda tik nka, kirio pazoliuros dar pries vakcinines eros 19 amziaus.

 • Palikt jūs tą Grinkevičių ramybėj, nes pensininkam ramybės reikia. O kas su kuo ir prie ko visai neidomu. Visi su kažkuom ir visi viens kitą kaip šunys puola. Manai, kad mum čia svarbu. Pasirinksim. Aš už Šeimų maršą . Ir vis eikit kuo toliau.

 • Taip. Už šeimų sąjudį. Visus lauk. Ir senus ir jauniklius, kurrie jau reikšmingais save laiko.

 • Tuoj jums koki komentara suraitys sroviu zurnaliste, arba ta kur reiskiasi protinga boba, kur pultu po keliais landbergio gaujai

  • Maan atrodo, kad niekas nepuola S, Grinkevičiaus,tik nori , kad jis ir toliau dirbtų, bet netrukdytų dirbti tiems dabartiniams jauniems politikams ,tik savo patirtimi padėtų, patartų jiems….Kad nebūtų tų asmeniškumų aiškinimosi…o dirbama Kėdainių žmonėms.
   P Aukštikalnis,jaunas politikas, nearogantiškas, paprastas, nuoširdus , matosi, žmogus…sugeba bendrauti ir su senjorais ir su jaunimu…dirba tikrai žmonėms..bet kodėl jam taip trukdoma, niekaip nesuprantu….Šaunu, kad S,Skvernelis .buvęs premjeras, subūrė bendraminčius…Jį tikrai LABAI DAUG ŽMONIŲ gerbia…Tik palunkėti reikia jiems kantrybės ir sveikatos!!!!!!!

   ….

 • Nesuprantu kokia nesamones ta Jorune cia rasineja. Atsisakysime RA prenumeratos, nes jau tokias pievas raso, kad baisu. Siulau rinkti parasus ir iteikti RA direktorei.

 • Prie ko čia Tryda ir Skvernelis?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video