SAM praneša apie pokyčius: kam nebereikės šeimos gydytojo siuntimo?

 SAM praneša apie pokyčius: kam nebereikės šeimos gydytojo siuntimo?

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

BNS inf.

Nuo pirmadienio paprastėja patekimo pas gydytojus specialistus tvarka. Sveikatos apsaugos ministro įsakyme numatytais atvejais pacientai galės kreiptis į gydytojus specialistus be siuntimo.

Kaip nurodo Sveikatos apsaugos ministerija, siuntimo antrinio lygio konsultacijai nereikės, kai paciento greitojo atrankinio arba laboratorinio tyrimo dėl žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) atsakymas teigiamas.

Šis pakeitimas galioja kreipiantis ambulatorinės antrinio lygio infekcinių ligų gydytojo konsultacijos, taip pat kreipiantis vidaus ligų, vaikų infekcinių ligų ir vaikų ligų gydytojo konsultacijai į universitetų, respublikos lygmens stacionarines paslaugas teikiančias gydymo įstaigas.

Taip pat šeimos gydytojo siuntimo nereikės kreipiantis ambulatorinės antrinio lygio gydytojo dermatovenerologo konsultacijos dėl visų dermatovenerologinių ligų.

Siekiant mažinti administracinę naštą šeimos gydytojams, numatyta, kad Skubiosios pagalbos skyriaus gydytojas arba slaugytojas, dirbantis su gydytoju specialistu, gali išduoti siuntimą ambulatorines paslaugas teikiančių gydytojų specialistų konsultacijoms gauti, kai tokia konsultacija būtina. Taip pat tokioms paslaugoms gauti siuntimą galės išduoti ir stacionare pacientą gydęs gydytojas ar slaugytojas. Iki šiol ši funkcija teisės aktuose nebuvo numatyta.

Atkreipiamas dėmesys, kad siuntimams, išduotiems iki šio įsakymo įsigaliojimo datos, taikomos prieš tai galiojusios nuostatos.

Naujame ministro įsakyme pažymėta ir siuntimo skubos tvarka galimybė, nurodant siuntimo priežastis ir jų pagrindimą, kai tai numatyta atitinkamų ligų diagnostikos ir gydymo aprašuose.

Anot SAM, tam, kad šią nuostatą būtų galima tinkamai įgyvendinti, būtina atlikti korekcijas Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje, todėl jos įsigaliojimas numatytas liepos 1-ąją.

Atkreipiamas dėmesys, kad siuntimams, išduotiems iki šio įsakymo įsigaliojimo datos, taikomos prieš tai galiojusios nuostatos.

Ministerija primena, kad šiuo metu siuntimų nereikia, kai asmuo lankosi dėl tos pačios priežasties pas tą patį specialistą arba jam skirtas ilgalaikis stebėjimas, kai asmuo pas tą patį specialistą dėl tos pačios priežasties kreipiasi pakartotinai. Įstaigoje, prie kurios asmuo yra prisirašęs, galima be jokių siuntimų registruotis pas gydytoją odontologą ir kreiptis dėl psichikos sveikatos priežiūros paslaugų.

Be siuntimo visiems šalies gyventojams – tiek apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, tiek neapdraustiems – nemokamai teikiama būtinoji medicinos pagalba.

1 Komentaras

  • pagavai sifą ir be jokių kliūčių varai pas sifologą?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video