Šakas netoli parko deginusiam vyrui – nemalonumai

 Šakas netoli parko deginusiam vyrui – nemalonumai

Į nurodytą vietą atvykę ugniagesiai rado 2 arų plote degančią žolę ir degančias sukrautas šakų krūvas. Žolę ir šakas jie užgesino./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajone medžių šakas deginusiam vyrui pravažiuojantys asmenys iškvietė specialiąsias tarnybas. Atskubėję ugniagesiai rado ne tik degančias šakas, bet ir kelių arų plote liepsnojančią žolę. Konstatuota, kad šakos deginamos nepakankamai prižiūrint laužą.

Iškvietė ugniagesius

Balandžio 3-iosios popietę, 15 val. 21 min., Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė pranešimas, kad Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaime dega žolė ir šakos.

Pranešėjas informavo, kad šalia Beinaičių parkas, todėl kyla grėsmė ten augantiems medžiams. Į įvykio vietą buvo pasiųsta Pramonės ugniagesių komanda.

Ugnis užgesinta

Į nurodytą vietą atvykę ugniagesiai rado 2 arų plote degančią žolę ir degančias sukrautas šakų krūvas. Ugniagesiai žolę ir šakas užgesino.

Įvykio vietoje sutiktas vyriškis paaiškino, kad šakas jis degino prižiūrėdamas, kad niekam jokios grėsmės nekilo.

Vyras aiškino, kad čia dirbama žemė. Tačiau nepaisant to ugniagesiai liepsnas užgesino ir liepė daugiau laužo šioje vietoje nedeginti.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Sureagavo ugniagesys

Beinaičių kaime gyvena aktyvus Kauno rajono ugniagesys Skirmantas Laužikas, kuris sureagavo į įvykį.

„Mane stebina, kai žmonės laužus kuria pačiame kaime. Stebiuosi, kaip šakų krūva pakuriama šalia mūsų gražaus parko. Juk viskas gali užsidegti.

Aš net negalėčiau pagalvoti, kad kažkas tyčia čia degintų laužus. Tiesą sakant, kai tik sužinojau, pamaniau, kad čia neatsargus žmonių elgesys, kad tyčinis padegimas“, – kalbėjo S. Laužikas.

Atskubėję ugniagesiai rado ne tik degančias šakas, bet ir kelių arų plote liepsnojančią žolę. Konstatuota, kad šakos buvo deginamos nepakankamai prižiūrint laužą.

Aut. past.

Švies bendruomenę

S. Laužikas planuoja šviesti kaimo bendruomenę, aiškinti, kad laužus kaime kūrenti reikia labai atsakingai ir tik laikantis griežtų saugumo reikalavimų.

„Jei nėra galimybės kompostuoti, sugrėbtą sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus deginti galima ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių, deginant turi būti nuolat prižiūrintis žmogus, o baigus darbus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti vandeniu ar smėliu“, – paaiškino ugniagesys.

Nustatyti reikalavimai

Pasak S. Laužiko, draudžiama sugrėbtus augalus deginti ypač karštomis dienomis, draudžiama juos deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško.

Be atskiro leidimo draudžiama tokius laužus kurti ir miestuose ar miesteliuose.

1 Komentaras

  • Kai dėl užkurto laužo,tai prašau,komentuokit,o dėl Aukštikalnio spalvos perdažymo ir perbėgimo pas Skvernelį-nėra galimybės.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video