Ryžotės apsitvarkyti? 5 dalykai, nuo kurių reikėtų pradėti

 Ryžotės apsitvarkyti? 5 dalykai, nuo kurių reikėtų pradėti

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kokia namų erdvė talpina daugiausiai daiktų ir gauna gana mažai dėmesio? Teisingai – garažas, sandėliukas ar panaši patalpa, kur priglaudžiame savo vietos kitur nerandančius daiktus. Ilgainiui garažas gali tapti neperžengiama daiktų sangrūda, ne tik trukdančia greitai surasti reikiamą daiktą, bet ir didinančia riziką susižeisti. Artėjant šventėms gražinsime namus, tad dalinamės naudingais patarimais, kurie padės garažo erdvę paversti ne tik talpesne, bet ir tvarkingesne.

1. Išmeskite nenaudojamas priemones

Garažo lentynose tikrai atrasite ne vieną buteliuką, flakoną ar kitas plastikines talpas – visa tai, be abejo, sukaupiama tvarkant automobilį, dviračius ir kitas turimas transporto priemones. Todėl pradėti galima nuo revizijos – gerai peržiūrėkite visas turimas priemones, atskirkite tas, kurių galiojimo laikas pasibaigęs. Atsikračius nenaudojamų priemonių ne tik atlaisvės vietos naujoms, bet ir bus proga nusivalyti dulkes.

2. Pasirūpinkite vieta daiktams laikyti

Dažniausiai garažas ar sandėliukas nepasižymi ypatinga tvarka, daug daiktų tiesiog mėtosi kur papuola, todėl reikėtų surasti kiekvienam daiktui savo vietą. Pradėti galite skirstydami daiktus

pagal funkciją ir dydį, juos sudedant į permatomas dėžes, kuriose visas turtas bus matomas ir pasiekiamas, o dėžes galėsite lengvai sudėti vieną ant kitos. Taip pat daiktus laikyti patogu tam skirtose sandėliavimo lentynose, o turint kopėtėles pasieksite net ir aukštai lentynoje esančius daiktus, tokiu būdu atlaisvinant grindų plotą. Beje, iš lentų išpjovus ertmes galima pasidaryti puikų stovą sodo įrankiams, išgręžus skylutes – atsuktuvams. Daiktus kabinkite ant kabliukų.

3. Atlaisvinkite grindų plotą

Dažnai garažuose trūksta vietos, ką jau kalbėti apie sandėliukus. Geriausias sprendimas vietai sutaupyti – įrengti aukštas lentynas iki pat lubų, panaudojant ir pačių lubų erdvę, kuriose galima pritvirtinti metalinius kablius. Dviračius, riedlentę, slides garaže galima laikyti ne ant grindų, o pakabinus ant specialių įdėklų, dviračių stovo.

„Traumos garažuose neretai įvyksta būtent užkliuvus už ne vietoje padėtų daiktų, o jei dar patalpoje nėra ir tinkamo apšvietimo, tokia tikimybė dar labiau išauga. Itin paprastas sprendimas – naudoti nedideles darbo lempas, kurios magnetais gali būti paprastai tvirtinamos prie metalinių paviršių – tokius šviestuvėlius galima stabiliai pastatyti ir vertikalioje pozicijoje, jie turi belaidį maitinimo šaltinį, todėl nėra grėsmės užkliūti, lengva keisti jų padėtį.  

O jei pamiršite, kur tokį šviestuvėlį padėjote – ne bėda, šiuolaikiniuose sprendimuose įdiegta paieškos funkcija leidžia nustatyti lempos buvimo vietą ir taip sutaupyti laiko jos paieškoms“, – praktiniais patarimais tvarkai palaikyti dalijasi „Philips“ atstovė Violeta Pasionek.

4. Patogiai susidėkite daiktus

Dėliojant daiktus svarbu juos sudėti taip, kad dažniau naudojami daiktai ir įrankiai būtų arčiau, o rečiau naudojamus galima sudėti tiesiog į lentynų viršų. Žymiai saugiau ir patogiau bus sunkius daiktus laikyti apatinėse lentynose, o jei remontuojant kažkokį daiktą staiga prireiktų įrankių ar detalių, pravers mobilios ir įvairiais būdais tvirtinamos įrankių spintelės su ratukais. Galite įsigyti ir paprastų smulkių sandėliavimo dėžučių, kuriose patogu laikyti varžtus, vinis ir kitus ūkio reikmenis.

5. Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu

Kiekviena erdvė turi savo paskirtį, todėl ir šviestuvus kiekvienai iš jų reikia rinktis skirtingo tipo: „Kadangi garažuose paprastai nėra natūralios dienos šviesos ir langų, o lubos dažnai yra žemos, vienas iš elementų, kurį svarbu įvertinti atliekant tvarką – geras apšvietimas“, – patarimais dalijasi apšvietimo sprendimų ekspertė Violeta Pasionek.

Silpnai apšviestuose garažuose itin sunku dirbti, bet to, kaip jau minėta, galima ir susižeisti, todėl garažo apšvietimui reikėtų rinktis šviestuvus, kurie skleidžia daug ryškios šviesos: „Tam puikiai tinka garažui skirti LED šviestuvai, populiarūs dėl savo ryškumo, energijos taupymo ir ilgaamžiškumo.

Tokie šviestuvai gali būti montuojami ant lubų ar sienų, taip pat garaže galite pastatyti LED prožektorius su judesio davikliais“, – dėmesį atkreipia V. Pasionek, pasak kurios, inovatyvūs apšvietimo sprendimai garažuose meistrauti mėgstantiems žmonėms palengvina darbų atlikimo procesą bei sutaupo laiko.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video