Rusija gali pulti Lenkiją, Suomiją, Baltijos šalis

 Rusija gali pulti Lenkiją, Suomiją, Baltijos šalis

Reuters/Scanpix/lrytas.lt nuotr.

AFP, BNS inf.

Lenkijos premjeras šeštadienį pareiškė bijantis, kad Rusija gali pulti jo šalį, Suomiją ar Baltijos šalis, ir paragino Europą po Maskvos invazijos į Ukrainą padvigubinti gynybos išlaidas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „norės plėsti savo agresyvią politiką, savo invaziją“, – Prancūzijos dienraščiui „Ouest-France“ sakė Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis).

„Jis pradėjo Sakartvele, dabar – Ukraina, – sakė jis. – Kitas taikinys gali būti Baltijos šalys, Lenkija, Suomija ar kitos rytinio flango šalys“.

Lenkija, buvusi Sovietų Sąjungos satelitinė valstybė, dabar esanti NATO aljanse, turi ilgą sienos ruožą su Ukraina.

Rusijos prezidentui telkiant pajėgas prie savo kaiminės šalies sienų prieš ketvirtadienį pradėtą ataką, Lenkija priėmė daugiau Jungtinių Valstijų vadovaujamo karinio aljanso karių.

Tačiau šeštadienį Lenkijos premjeras tvirtino: „mums reikia stiprios Europos kariuomenės“.

Žemynui reikėtų padidinti gynybos išlaidas nuo maždaug 300 mlrd. eurų iki 600 mlrd. eurų per metus, teigė jis.

„Tai nėra neįmanoma ir leistų Europai tapti svarbia žaidėja“, – M. Morawieckis sakė interviu, publikuotame Regioninės Vokietijos žiniasklaidos grupės „Funke Mediengruppe“.

„Taikos ir tarptautinės tvarkos era ateina į pabaigą“, – pridūrė jis.

„Tai testas Vakarams ir tai, kaip jie reaguos į šį testą, nulems mūsų ateitį ne artimiausiems metams, bet dešimtmečiams“, – teigė M. Morawieckis.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video