Rinkimų diena: koks kėdainiečių aktyvumas?

 Rinkimų diena: koks kėdainiečių aktyvumas?

BNS Irmanto Gelūno nuotr.

Šiandieną pilietiški lietuviai traukia į balsavimo punktus, mat savo valią išreikšti turi dviem svarbiais klausimais: kas gi mūsų šaliai turėtų vadovauti artimiausius penkerius metus, bei ar leisti lietuviams turėti dvigubą pilietybę, ar ne. Pirmoji balsavimo dienos pusė Kėdainiuose buvo itin naši – gyventojai balsavo aktyviai. 

16 val. Balsavo pusė kėdainiečių

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, 16 val. Lietuvoje rinkimuose savo valią išreiškę buvo jau 35,12 proc. rinkėjų. Rinkimų punktai užsidaro 20 val. vakare. 

Kėdainiečiai savo ruožtu yra gerokai aktyvesni, nei Lietuvos  vidurkis – iki 16 val. balsavę buvo jau kone pusę visų balsavimo teisę turinčių kraštiečių – 48, 59 proc. 

Aktyviausios yra  Surviliškio (55,73 proc.), Smilgos (56,35 proc.), Petkūnų (61,31 proc.), Paaluonio (53,33 proc.)  ir Angirių (56,33 proc.) rinkiminės apylinkės.

Mažiausias aktyvumas kol kas yra Okainių (33,33 proc.) ir Beržų (33,93 proc.) rinkiminės apylinkės.

Iš anksto balsavo 12 proc. kraštiečių

Iš visų 38,3 tūkst. Kėdainių rajono savivaldybės rinkėjų iš anksto balsavo 12,37 proc. Pirmąją išankstinio balsavimo dieną balsavo 1,12 proc. kraštiečių, antrąją skaičius paaugo iki 3,12 proc.,trečiąją – 7,51 proc.

Iš viso spec. punktuose iš anksto balsavo 305 kraštiečiai, namuose – 2,3 tūkst. gyventojų. 

19 val. Lietuvoje balsavo 45,13 proc. rinkėjų

Likus valandai iki rinkiminių apygardų uždarymo, Lietuvoje balsavo mažiau, nei pusė rinkėjų. Tai gali būti lemiamas skaičius referendume, mat norint, kad jo rezultatai būtų laikomi galiojančiais, balsuoti turėtų mažiausiai 50 proc. balsavimo teisę turinčių žmonių.

Kėdainiuose balsavo 57,14 proc. gyventojų.

6 Komentarai

  • Demokratai paskutiniai 😀 pravalas juodas. Nespėjo susikurt ir iširs visa šaika 😀

    • Tai pažiūrėkit į tą demokratų kandidatą, ant kiek apgailėtinas, Nato Nato, bet kad ir valytoja dirbo Nato, tą patįgalėjo kalbėti,o jis jau vos ne Stotelnbergas II

  • […] valandą vakaro visoje Lietuvoje užsidarė rinkimų punktai. Vyriausioji rinkimų komisija žada, kad vidurnaktį jau bus suskaičiuoti duomenys iš visų […]

  • Tauta išsiblaive ir nebetenka svaršciko iš tambovo atstovo

    • Bet darbiečiai aplenkė Demokratus 😀 visiškas cirkas, kritimas žemiau plintuso.

  • Gegužės 12-os pirmojo rinkimų turo medžiaga įdedama po dviejų savaičių.Kas čia do mada antrojo turo dieną kišt dviejų savaičių senumo žinias.Gal čia yra ir kokių mulkinimo elementų,kai 12 valandą pateikiami 19 valandos rezultatai?Turiu omeny buvusius pirmojo turo .Koks tikslas ir kokia nauda iš tokių ,,žinių“pateikimo?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video