Rinkimai į Europos Parlamentą: kėdainiečių aktyvumas

 Rinkimai į Europos Parlamentą: kėdainiečių aktyvumas

BNS Irmanto Gelūno nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad rinkimai į Europos Parlamentą yra itin pasyvūs – vangiau gyventojai balsavo tik 2009 metais. 19 val. duomenimis visoje Lietuvoje balsavo tik 19,35 proc. visų balso teisę turinčių piliečių. Kėdainiai – ne išimtis, čia balsuojama taip pat vangiai, nors ir geriau, nei šalies vidurkis.

VRK duomenimis, aktyviausiai rinkimų dieną balsavo Šalčininkų rajono, Palangos, Neringos , Birštono, Vilniaus rajono savivaldybės.

Kėdainiuose 19 val. buvo balsavę jau 25,64 proc. rinkėjų. Iki rinkimų dienos savo valią išreiškė 8,43 proc. rinkėjų.

VRK atstovė Indrė Ramanavičienė sako, kad rinkėjų aktyvumas kurortuose gali būti siejamas su žmonių atostogomis.

„Kadangi galima balsuoti kitose apylinkėse, nei rinkėjai yra deklaravę gyvenamąją vietą, tai natūralu, kad Lietuvos pajūryje ir kituose kurortuose yra aktyviau balsuojama“, – sakė ji.

Rinkimuose dalyvauja Darbo partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Krikščionių sąjunga, Laisvės partija, Liberalų sąjūdis, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, Lietuvos regionų partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, Nacionalinis susivienijimas, partija „Laisvė ir teisingumas“, Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija ir Žemaičių partija sudarė „Taikos koaliciją“.

2 Komentarai

  • Prezidento rinkimuose darba parcijos vadas mazuronis tesurinko 1,5 % , o šnd vienas ryškiausių partijos veidu- fiodorov , paskelbe , kad bega kaip ž iš skęstančio laivo . svarščiko gauja išsilaksto kas sau

  • […] Parlamentą lietuviai balsavo vangiai. Užsidarius rinkimų punktams balsavo 20,93 proc. rinkėjų, Kėdainiuose balsavo 27,06 proc. rinkėjų. Jau yra suplaukę dalis balsų iš kitų Europos valstybių – Prancūzijoje laimi kraštiniai […]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video