Įrengs daugiau šiukšlių konteinerių

 Įrengs daugiau šiukšlių konteinerių

Atliekų rūšiavimas vis labiau įsigali mūsų gyvenime. Tiesa, ne visi gali atliekas rūšiuoti – kai kur nėra konteinerių, kitur jie būna perpildyti, ir šiukšles tenka kaupti namuose. Paaiškėjo, kad visa konteinerių infrastruktūra yra keistina, tad Kėdainių rajono savivaldybė ketina skirti 15 procentų reikalingų pajamų iš savo kišenės tam, kad būtų galima gauti ES skiriamas lėšas.

Didės tvarkymo efektyvumas

Šiuo metu konteinerių, jų stovėjimo vietos infrastruktūra atitinka ne visus teisės aktų reikalavimus. Ne visur yra išlaikyti minimalūs atstumo iki antrinių žaliavų konteinerių reikalavimai, be to, ne prie kiekvienos komunalinių atliekų surinkimo vietos yra pastatyti antrinių žaliavų konteineriai. Dėl šios priežasties ne visi rajono gyventojai gali rūšiuoti atliekas, nors to ir norėtų.  Jeigu projektas bus įgyvendintas, gyventojai konteinerinėse aikštelėse galės naudotis tiek komunalinių, tiek antrinių žaliavų konteineriais.

Atsiras tekstiliniai konteineriai

Numatoma įrengti ne mažiau kaip 139 konteinerines aikšteles, iš kurių mieste bus 87, o rajone – 52.  37 aikštelės būtų pusiau požeminės, dvi – visiškai požeminės ir 100 antžeminių, mums įprastų aikštelių.  
Konteinerinėse aikštelėse planuojama pastatyti daugiau nei 700 vienetų konteinerių, taip pat mieste turi atsirasti ir tekstilei skirti konteineriai, kurie leistų ne išmesti nebereikalingus rūbus ir batus, o lengviausiu keliu juos perduoti įvairioms labdaros organizacijoms.  

Vertė – per 2 milijonus

Planuojama, kad bendra šio projekto vertė sieks beveik du milijonus eurų. Numatomi finansavimo šaltiniai – Europos Sąjungos investicijos, kurios sieks apie 1 mln. 691 tūkst. 763 eurus, ir savivaldybės biudžeto lėšos, sieksiančios apie 298 tūkst. 546 eurus.  

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video