Rajono mokyklose trūksta mokytojų

 Rajono mokyklose trūksta mokytojų

BNS nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Kiekvienas rugsėjis dažnoje švietimo bendruomenėje pasitinkamas su nerimu: baiminamasi dėl nuolat įgyvendinamų pokyčių, kasmet mažėjantis mokinių skaičius priverčia atsisveikinti su kai kuriais pradinių klasių pedagogais, arba atvirkščiai – jaudinamasi, ar pavyks rasti reikiamų, dažnai tiksliųjų bei gamtos mokslų mokytojų. Panašiomis nuotaikomis rugsėjo 1-ąją pasitiks ir Kėdainių rajono švietimo įstaigos. Tiesa, baimintis dėl sumažėjusio pirmokų skaičiaus, pasak rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Vilmos Dobrovolskienės, kol kas nereikėtų – šiemet rajono mokyklose bus tik 8 pirmokais mažiau. Tačiau mokyklos susiduria su kita problema – trūksta mokytojų, o tik baigusieji studijas į mūsų rajoną bent jau kol kas negrįžta.

Sumažėjo vos 8 pirmokais

„Kėdainių rajono mokyklose šiais metais į pirmas klases sugužės 408 pirmokai. Tačiau rugsėjo mėnesį mokinių skaičius dar bus tikslinamas, – pažymėjo Švietimo skyriaus vedėja. – Lyginant su 2020 metų rugsėjo mėnesiu, rajono savivaldybės mokyklose sumažėjo tik 8-iais mokiniais, tačiau tai kol kas tik preliminarūs duomenys.“

Paklausta, kiek mokytojų mokys pirmokėlius, V. Dobrovolskienė sakė: „Tarybos sprendimu patvirtintos 24 pirmosios klasės, tai tiek ir mokytojų. Dar galima priminti, kad šių klasių mokinius kai kurių ugdymo dalykų mokys ir kiti mokytojai“.

Panašu, kad preliminariais duomenimis beveik nepakitus pirmokų skaičiui, nebuvo ir mokytojų, netekusių darbo. Vis tik pašnekovė nenorėjo užbėgti įvykiams už akių.

„Į šį klausimą bus galima atsakyti tik rugsėjo–spalio mėnesiais. Kol kas šios informacijos neturime“, – į klausimą, ar teko atsisveikinti bent su viena pradinių klasių mokytoja ir ar joms buvo pasiūlyta kokia nors alternatyva, atsakė Švietimo skyriaus vedėja.

Vilma Dobrovolskienė: „Rajono savivaldybės ugdymo įstaigose šiais mokslo metais pirmus metus po studijų pradedančių dirbti bendrojo ugdymo mokytojų kol kas neatsirado.“

Trūksta pedagogų

Kalbant apie tai, ar šiuo metu rajone apskritai yra pakankamai mokytojų, V. Dobrovolskienė nebuvo tokia optimistiška.

Anot jos, apklausus mokyklas, liepos 19 dienos duomenimis, trūksta kvalifikuotų mokytojų bei švietimo pagalbos specialistų.

„Didžiausias poreikis šiuo metu yra psichologų (3.5 etato), socialinių pedagogų (3 et.), ikimokyklinio ugdymo  mokytojų (3 et.).

Taip pat trūksta ir logopedų, specialiųjų pedagogų, matematikos, fizikos mokytojų, ikimokykliniame ugdyme meninio ugdymo ir fizinio ugdymo mokytojų“, – dėstė Švietimo skyriaus vedėja.

„Lyginant su 2020 m. rugsėjo mėn., rajono savivaldybės mokyklose sumažėjo tik 8 mokiniais, tačiau tai kol kas tik preliminarūs duomenys.

V. Dobrovolskienė

Pasiteiravus, ar ateina į rajono mokyklas dirbti jauni mokytojai, ji sakė: „Neišskiriant mokytojų amžiaus „jauni“, galėčiau patvirtinti tik tai, kad rajono savivaldybės ugdymo įstaigose šiais mokslo metais pirmus metus po studijų pradedančių dirbti bendrojo ugdymo mokytojų kol kas neatsirado. Tikimės, kad galbūt ateityje teigiamas požiūris į mokytoją paskatins sugrįžti mūsų jaunąją kartą į mokyklas.“

Kiek ir kokių mokytojų trūksta Kėdainių rajono mokyklose?

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje – socialinio pedagogo (1 et.), matematikos (0,5 et.) ir fizikos (0,5 et.) mokytojų;

Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje – fizikos mokytojo (10 val./sav.);

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje – geografijos mokytojo (12 val./sav.), psichologo (1 et.) ir logopedo (1 et.); 

Šėtos gimnazijoje – fizikos (8 val./sav.), rusų kalbos (13–17 val./sav.) ir muzikos (8 val./sav.) mokytojų;

LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje – socialinio pedagogo (1 et. pavadavimui);

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje – matematikos mokytojo (1 et.);

Dotnuvos pagrindinėje mokykloje – specialiojo pedagogo (0,25 et.), logopedo (0,25 et.), psichologo (0,5 et.) ir muzikos mokytojo (0,29 et.);

Labūnavos pagrindinėje mokykloje – psichologo (1 et.);

Miegėnų pagrindinėje mokykloje – chemijos mokytojo (0,28 et.), psichologo (0,5 et.) ir specialiojo pedagogo (0,5 et.),

Vilainių mokykloje-darželyje „Obelėlė“ – ikimokyklinio ugdymo mokytojo (1 et.);

Kėdainių lopšelyje-darželyje „Pasaka“ – fizinio ugdymo mokytojo (0,5 et.);

Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ – ikimokyklinio ugdymo mokytojo (1 et.) ir psichologo (0,5 et.);

Kėdainių lopšelyje-darželyje „Varpelis“ – socialinio pedagogo (0,5 et.);

Kėdainių lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ – ikimokyklinio ugdymo mokytojo (1 et.), meninio ugdymo mokytojo (1 et.), fizinio ugdymo mokytojo (0,5 et.) ir socialinio pedagogo (0,5 et.).

2 Komentarai

  • Šeimą turinčiam žmogui pusę etato-tai žirklės į akį, o ne atliginimas, pradėkite mąstyti lopai smegenimis,o ne vergų ieškoti;….

  • Nesamone ka raso pav.kur skambinome niekur nepriima ,matyt reikia paskelbti konkursa ,o priima savo pazystamus jau is anksto susitare.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video