Rajone atnaujinama perspėjimo sistema

 Rajone atnaujinama perspėjimo sistema

Pačiame Kėdainių mieste įrengtos 6 elektroninės akustinės sirenos./ Aldo Surkevičiaus nuotr.

Diegiamos šiuolaikinės elektroninės akustinės sirenos

Jorūnė LIUTKIENĖ

Iškilus pavojui perspėjamuosius signalus ir nurodymus, kaip elgtis girdėsite puikiai: rajone  atnaujinama perspėjimo sistema ir diegiamos šiuolaikinės elektroninės akustinės sirenos. Naujosios sirenos leidžia transliuoti ne tik įspėjamąjį sirenos kauksmą, bet ir žodinį pranešimą žmonėms su rekomendacijomis, kaip konkrečiai vienu ar kitu atveju elgtis.

Per pastaruosius metus Kėdainių rajone įdiegtos, ištestuotos, suprogramuotos ir veikia šiuolaikinės elektroninės akustinės sirenos. Gyventojų perspėjimo sistemos tinklas ir jo valdymas atnaujintas ir išplėstas tam, kad apie gresiantį pavojų būtų galima vienu metu greitai ir efektyviai perspėti kuo daugiau rajono gyventojų.

,,Atnaujintos sistemos prireikus leistų mums greitai informuoti gyventojus ir duoti jiems tikslią informaciją, kaip elgtis ištikus bet kokiai nelaimei visame rajone“, − sako Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius ir Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Arūnas Kacevičius.  

Akustine sirenų sistema galima žodiniu tekstu aiškiai perduoti, koks konkrečiai pavojus gresia, kokius veiksmus žmonėms reikia jo metu daryti, kaip elgtis. Jomis galima pranešti apie dideles grėsmes: oro, radiacinis ar cheminis pavojai bei perspėti Nevėžio potvynio grėsmės zonoje esančius žmones. Modernia sistema galima ne tik įspėti, bet ir pranešti patarimus, kitas rekomendacijas.

Elektroninė akustinė sistema ir jai priklausančios sirenos valdomos centralizuotai iš dviejų valdymo punktų. Akustine sistema galima ištransliuoti pranešimus apie įvykius tiesiogiai nė kiek nedelsiant arba juos iš anksto paruošus. Įjungti sirenas galima iš centrinio valdymo pulto arba telefonu.

Pačiame Kėdainių mieste įrengtos 6 elektroninės akustinės sirenos. Jos įrengiamos ant tokių pastatų, nuo kurių garsas sklistų kuo plačiau.

Mieste naujosios sirenos įrengtos ant „Lifosos“, rajono savivaldybės, J. Paukštelio progimnazijos ir seniūnijos pastatų.

Rajone – Aristavos, Paobelio, Medėkšių, Beinaičių, Pelėdnagių, Pašilių ir Keleriškių gyvenvietėse įrengtos dar 7 šiuolaikiškos sirenos.

Iki šiol veikusios garsinės sirenos buvo įrengtos daugiau nei prieš 30 metų.

Aut. past.

Pranešimų sklaidai įtakos turi vėjo kryptis, aplinkos triukšmas, gyventojų buvimo vieta, tačiau šiuo metu visomis sirenomis galima perspėti apie 73.4 proc. Kėdainių rajono gyventojų ir 95,7 proc. miesto gyventojų.  

Rajono gyventojų perspėjimo sirenomis sistemą sudaro 29 sirenos, iš kurių 13 jau yra elektroninės akustinės. Taigi morališkai pasenusių sirenų rajone dar liko, tačiau jomis kilus pavojui būtų ištransliuotas įspėjimo signalas.

Iki šiol veikusios garsinės sirenos buvo įrengtos daugiau nei prieš 30 metų. Dalį sirenų atnaujino AB „Lifosa“, kita dalis atnaujinta savivaldybės lėšomis, dalis akustinių sirenų gauta vykdant Europos Sąjungos projektus.

Kaip elgtis:

Įspėjamuoju, pulsuojančiu 3 min. trukmės garsiniu signalu „Dėmesio visiems“ gyventojai perspėjami apie artėjančios ar susidariusios ekstremaliosios situacijos grėsmę, gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimo ar pratybų metu.

 Išgirdę šį signalą:

  • nedelsdami įsijunkite radiją ar televizorių;
  • išklausykite pranešimą;
  • vykdykite rekomendacijas.

Daugiau naudingos informacijos gyventojai gali rasti Lietuvos pasirengimo ekstremalioms situacijoms interneto svetainėje https://www.lt72.lt/.

4 Komentarai

  • Paaiškinti.Visur skelbe,kad,chocholai baigia sudaužyti rusų armija,o kam tada tos oro pavojaus sirenos?Jei rusą pralaimės,kas tada puls?Kur teisybė,dėl padėties Ukrainoje?

    • Žinokite seniai pasimokiau. Ką sako lietuviška žiniasklaida reikia viską vertinti atvirkščiai. Tada bus tiesa. 100 proc. pasitvirtino.

      • Taip, maziau ziurekit lietuviskos tv. Nes ten kasdien sako kad ukrainieciai laimi, o realybe visai kita. Geda lietuvieskai ziniasklaidai.

  • Rusai atneš mums dovanėlę dar vieną koronos atmainą kartu su pabėgėliais ukraieniečiais bus dar didesnių susirgimų ir pamiršim tą karą. Viskas išpūsta, net nebesako kiek užsikrėtė ir kiek numirė. Gal nuo ruso slepia žiniasklaida?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video