Ragina atlikti vidaus apdailos darbus, kol už lango dar žiema

 Ragina atlikti vidaus apdailos darbus, kol už lango dar žiema

Apdailininkas Valdas atlieka tiek lauko, tiek ir vidaus apdailos darbus./Asmeninio archyvo nuotr.

Didžiosios žiemos šventės baigėsi, malonūs šventiniai rūpesčiai taip pat. Todėl jau laikas vėl grįžti į įprastą gyvenimo ritmą bei pasirūpinti savo aplinka – namų vidumi ar išore. Galbūt seniai planavote buto ar namo remontą, bet vis atidėliojote, laukėte tinkamesnio laiko. Tačiau apdailininkas ir įmonės „Lukdasta“ vadovas Valdas ragina nedelsti, nes dabar kaip tik tinkamiausias laikas, kai darbus reikia atlikti būtent viduje. O atšilus orams dauguma jų persikels į lauką.

Turi vieną specialybę, bet dirba pagal kitą

Įvairius vidaus ir lauko apdailos darbus atliekantis Valdas kuklinasi sakydamas, kad atlieka ne visus, bet didžiąją jų dalį.

„Sakau, ne visus, nes visko juk mokėti negali. Bet man mano darbas patinka. Smagu žiūrėti, kaip tuščios, pilkos, šaltos sienos įgauna naują vaizdą, kartais gal net šilumą ir gyvybę“, – savo darbo privalumus vardija apdailininkas.

„Lukdasta“ vadovas prisimena, kad mėgstama veikla ir pragyvenimo šaltiniu tapusį amatą atrado prieš daugiau nei 22 metus: „Viskas prasidėjo, kai 2001 metais išvykau gyventi ir dirbti į Ispaniją, kur pradėjau dirbti statybose apdailininku, taip iki šiol ir dirbu šį darbą. Tik didžiąją laiko dalį tęsiu jį Lietuvoje, nes iš šiltų kraštų grįžau 2009 metais“.

Tiesa, Valdas nėra savamokslis, turi įgijęs ir apdailininko specialybę.

„Diplomuotu apdailininku tapau ne taip ir seniai – prieš maždaug šešerius metus. Tačiau turiu ir kitą specialybę – automechaniko, kurią įgijau baigęs mokyklą. Bet nelabai man tinka tas darbas, nepatinka, – prisipažįsta vyras. – Apdailininko darbai Ispanijoje mane sudomino, patiko, o ir gerai sekėsi: statybose pradėdavau kaip pagalbinis darbininkas, bet labai greitai, per porą savaičių, tapdavau pagrindinio darbininko partneriu. Padėdavau jam mūryti, tinkuoti ir kitus atsakingus darbus dirbti. Tikriausiai matydavo, kad man gerai sekasi, patinka dirbti dėl to ir pasikviesdavo dirbti kartu“, – apie spartų kilimą pareigose svarstė vyras.

Sunku susirasti gerą pagalbininką

Taigi, jei vis tik sugalvojote, kad norėtumėte atsinaujinti namus ar kokias kitas patalpas, drąsiai skambinkite Valdui telefonu 8 655 21 940 ir tarkitės Jums rūpimais klausimais

Aut. past.

Savo įsteigtoje mažojoje bendrijoje „Lukdasta“ Valdas dirba trečius metus. Tačiau, kaip jau minėjo kiek anksčiau, jis turi daugiau nei dvidešimties metų patirties ir praktikos, iš kurios tikrai žino, kad susirasti darbo partnerį, kuris degtų darbu, nėra lengva.

„Turėjau ne vieną pagalbinį darbininką. Ir jeigu žmogui neįdomu, jis nenori dirbti, mokytis, tobulėti – darbo gerai neatliks, – kasdieniais darbo rūpesčiais dalijasi pašnekovas. – Todėl nuolatinis verslininkų kartojimas, kad trūksta gerų, motyvuotų darbuotojų yra tikrai ne iš piršto laužtas. Ne tik pats, bet ir mano pažįstami statybininkai ne kartą tuo įsitikino. Dažniausiai žmonės nori daug ir greitai uždirbti, bet dirbti – nelabai.“

Atlieka įvairius darbus

Paprašytas įvardyti, dėl kokių konkrečiai darbų žmonės gali kreiptis į apdailininką, jis tik nusišypso: „Visko smulkiai čia neišvardinsi, o ir kiekvieno poreikiai yra labai skirtingi: vieniems reikia plyteles suklijuoti, kitiems – sienas nudažyti. Todėl paprasčiausia būtų, jei žmonės tiesiog skambintų man telefonu 8 655 21 940, o tada jau kalbėsime ir tarsimės tiek dėl darbų, tiek ir dėl kainų.

Dažniausiai darbus atlieku Kėdainiuose, nors teko ir Vilniuje butą remontuoti naujai pastatytame name ir sodyboje karkasinį namą statyti bei įrenginėti“.

Prasidėjus naujiems metams, atsiranda ir naujų užsakymų, kurie, pasak Valdo, daugiausia atkeliauja iš rekomendacijų.

„Dabar yra šiek tiek ramesnis laikas, nes žiemą išorės apdailos juk nepadarysi, kadangi paprasčiausiai tam netinkamas laikas, oro sąlygos. O ir vidaus darbų kiek mažiau. Bet, kai būna sezonas, pasipila skambučiai ir užsakymai“, – sako pašnekovas.

Rekomendacijų ir skambučių gausa byloja, jog Valdas darbus atlieka kruopščiai ir kokybiškai.

Blogai dirbti tiesiog negali

Valdas juokauja, kad blogai atlikti darbų tiesiog negali, nes pats yra kėdainietis, o Kėdainiai nėra jau toks didelis miestas: „Visada prieš pradedant darbus su klientu viską apžiūrime, aptariame, paaiškinu visas įmanomas galimybes, kartu siekiame geriausio rezultato. Sėkmingą darbų rezultatą lemia praktinis mąstymas, kruopštumas ir tvarkingumas, gera dėmesio koncentracija, sau keliami aukšti reikalavimai. Pamatęs darbo rezultatus, laimingus klientus suprantu, kad  pastangos dirbti kokybiškai, sklandžiai – to vertos“.

Paprašytas įvardyti darbus, kuriais didžiuojasi ir kiekvienas miestietis gali jais pasigrožėti, apdailininkas netikėtai nustebina: „Praėjusiais metais esu daręs kelių Kėdainių M. Daukšos bibliotekos pastatų išorės apdailą.

Taip pat man asmeniškai vienas iš gražesnių darbų Kėdainių senamiestyje esančio senovinio pastato renovacija. Tai buvo neeilinis darbas, nes reikėjo atkurti senovinio tinko imitaciją“.

Taigi, jei vis tik sugalvojote, kad norėtumėte atsinaujinti namus ar kokias kitas patalpas, drąsiai skambinkite Valdui telefonu 8 655 21 940 ir tarkitės Jums rūpimais klausimais.

Užs. Nr. 8

Rekomenduojami video