Pristatys knygą apie Tėvą Stanislovą

 Pristatys knygą apie Tėvą Stanislovą

Tėvo Stanislovo gimimo 105-mečio proga rugsėjo 29 d. 17 val. Kėdainių krašto muziejaus Vinco Svirskio kryžių salėje (Didžioji g.19) vyks Marijos Čepaitytės knygos „Pater. Tėvas Stanislovas Dobrovolskis pristatymas ir aptarimas.

Marija Čepaitytė daug metų rinko rusų inteligentų, važiavusių sovietmečiu į Paberžę, atsiminimus. Knyga parašyta rusų kalba. Joje pirmą kartą mėginama pateikti visą išsamią Tėvo Stanislovo biografiją – nuo gimimo 1918 m. iki mirties 2005-aisiais. Biografija iliustruota daugiau nei 100 nuotraukų.

„Rašyti apie kunigą labai sunku – ši profesija savaime turi lyg ir neliečiamumą, ir man visą laiką teko gręžiotis: viena vertus – ar neįžeidžiau herojaus atminimo, kita vertus – ar neįpuoliau į šventojo gyvenimo rašymą. Gelbėjo paties tėvo Stanislovo lengvabūdiškumas – lengviau rašyti apie žmogų, kuris pasijuoktų iš rimto požiūrio į jo biografiją“, – sako autorė. 

Knygos pristatymo metu bus eksponuojama nuotraukų, padarytų 1982–1984 metais Paberžėje, paroda.

Renginys nemokamas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video