Pristatė penktą „Šeimos stebuklo“ parodą (FOTOGALERIJA)

 Pristatė penktą „Šeimos stebuklo“ parodą (FOTOGALERIJA)

M. Daukšos viešojoje bibliotekoje atidaryta jau penktoji projekto „Šeimos stebuklas“ fotografijų ir pasakojimų paroda./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

„Šeima – tai kūryba, nuolatinė ir sąmoninga“, – lakoniškai, bet tiesiai į dešimtuką pataikė po pokalbio su viena iš Kėdainių visuomenės sveikatos biuro vykdytame projekte „Šeimos stebuklas“ dalyvavusių šeimų reziumavusi žurnalistė. Susipažinę su M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje atidaryta jau penktąja minėtą projektą vainikuojančia paroda, lankytojai gali patys perskaityti septynias ypatingų mūsų krašto šeimų istorijas – žavinčias, įsimenamas ir, žinoma, įkvepiančias.

Pasakojimas ir nuotrauka

Projektą „Šeimos stebuklas“ Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pradėjo vykdyti 2017-aisiais. Projekto siekis – skleisti žinią apie šeimos išsaugojimo svarbą, didinti jaunų šeimų motyvaciją puoselėti ilgalaikius ir darnius santykius, rodant pavyzdį vaikams bei jaunimui.

Vienas svarbiausių projekto uždavinių – surasti daug metų santuokoje gyvenančias, šiltus santykius palaikančias, moralines vertybes branginančias šeimas, įamžinti jas fotografijose bei aprašyti jų bendro gyvenimo sėkmės istorijas. Būtent tokio darbo vaisius išvys parodos lankytojai – atvirą kiekvienos projekte dalyvavusios šeimos pasakojimą, iliustruotą dviejų portretų.

Įdomu ir ypatinga tai, kad visos šeimos gausios – jose jau užaugo ar auga po tris ir daugiau vaikų. O dar – vienos stebuklą kuria savoms atžaloms, kitos – globojamiems vaikams.

Darnios šeimos vertybės

Šventiniame parodos atidarymo renginyje bendram pasibuvimui susitikusios šeimos trumpai pasidalijo savo patirtimi ir darsyk atskleidė, jog darnus ryšys – ne magija ar Dangaus skirta duotybė. Tai pasitikėjimu, supratingumu, pagalba vienas kitam, bendryste, pagarba ir palaikymu diena iš dienos kuriamas stebuklas.

Šeimas pasveikino ir joms padėkojo parodos atidaryme dalyvavusi rajono vicemerė Danutė Mykolaitienė.

Šventinę popietę susirinkusiųjų laukė išskirtinis koncertas – dviejų muzikuojančių kraštiečių šeimų pasirodymai. Julija ir Darija Maksimec, mama ir dukra, mokytoja ir mokinė, užbūrė fleitų duetu. Jokubauskų šeimyna nustebino ir muzikantų gausa, ir instrumentų įvairove: mama Gretė grojo bosinėmis kanklėmis ir kartu su vyru Gediminu dainavo, dukra Gabija pritarė kanklėmis, dukra Girmantė – smuiku, o sūnus Gyrius – trimitu.

Šios šeimos yra mūsų krašto pasididžiavimas.

D. Avižiuvienė

Patirtis, kurią verta skleisti

„Šios šeimos yra mūsų krašto pasididžiavimas, – sakė projektą įgyvendinusio Kėdainių VSB direktorė Danguolė Avižiuvienė. – Gerosios patirties, sėkmės istorijų sklaidos turi būti kuo daugiau. Tai labai reikalinga mūsų visuomenei.

Džiaugiamės, kad projekto „Šeimos stebuklas“ parodos tapo labai populiarios. Be šios – naujausios, dabar rajone eksponuojamos dar dvi ankstesnių metų parodos: viena – Krakėse, kita – Labūnavoje.

Siekiame, jog kuo daugiau rajono gyventojų, ypač jaunimo perskaitytų aprašytas sėkmės istorijas bei mokytųsi iš gerųjų pavyzdžių, todėl parodos keliauja po seniūnijas, bendruomenes, įvairias įstaigas bei organizacijas.“

1 Komentaras

  • Kodėl Avyžiuvienė nedirba su vaikais mokyklose?R.A rašo,kad mediku paglbos prireikė apsirūkiusiems mokiniams.Aišku ,geriau fotografuotis ir save reklamuotis,kai ,matomai,jokios kontrolės iš savivaldybės nėra.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video