Prezidento rinkimuose G. Nausėda sutriuškino I. Šimonytę

 Prezidento rinkimuose G. Nausėda sutriuškino I. Šimonytę

BNS Pauliaus Peleckio nuotr.

Sekmadienį Lietuvos Respublikos prezidentu perrinktas ekonomistas Gitanas Nausėda. Šiuose rinkimuose konservatorė Ingrida Šimonytė patyrė triuškinantį pralaimėjimą. Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, prezidento rinkimus antrajame ture G. Nausėda laimėjo sulaukęs beveik 75 proc. rinkėjų palaikymo. 

Jo varžovė premjerė konservatorė Ingrida Šimonytė gavo tik vos beveik 24 proc. rinkėjų balsų.

Prieš penkerius metus antrajame ture G. Nausėda surinko beveik 66 proc. balsų, nors tada balsavo gerokai daugiau žmonių nei šiemet.

„Rimtai toliau galvoju apie tolesnį gerovės valstybės įgyvendinimą“, – sekmadienio vakarą sakė perrinktas valstybės vadovas, prieš penkerius metus savo rinkimų šūkių pasirinkęs gerovės valstybės kūrimą.

Jis taip pat žadėjo tęsti dabartinį Lietuvos užsienio politikos kursą, tikintis, jog valstybė gaus dar daugiau naudos iš tarptautinių organizacijų, kurioms priklauso, pirmiausia – Europos Sąjungos ir NATO.

„Tai įvertinimas to penkerių metų darbo, kuris nebuvo lengvas, kuris vyko permainingomis aplinkybėmis – kadencija buvo pažymėta tiek pandemijos, tiek nelegalios migracijos iššūkių, prezidento rinkimai Baltarusijoje, po to prasidėjęs tas baisus karas Ukrainoje. Visa tai komplikavo ir mūsų vidaus politikos situaciją“.

G. Nausėda

Pasakė pergalės kalbą

Štabe G. Nausėda pasakė ir pergalės kalbą.

„Tai įvertinimas to penkerių metų darbo, kuris nebuvo lengvas, kuris vyko permainingomis aplinkybėmis – kadencija buvo pažymėta tiek pandemijos, tiek nelegalios migracijos iššūkių, prezidento rinkimai Baltarusijoje, po to prasidėjęs tas baisus karas Ukrainoje. Visa tai komplikavo ir mūsų vidaus politikos situaciją“, – sakė G. Nausėda.

Jis teigė, kad visada stengėsi ieškoti sprendimų, nepamiršti gerovės valstybės siekių, kuriuos buvo išsikėlęs prieš pirmąją kadenciją.

„Šiandien aš tiesiog noriu nuoširdžiai padėkoti visiems Lietuvos žmonėms, nesvarbu, ar jie gyventų Vilniuje, Kaišiadoryse, Kretingoje, Šiauliuose ar Alytuje, nes jūsų balsas man suteikia mandatą ir tai yra tvirtas mandatas“, – sakė G. Nausėda.

Pasak jo, rinkėjų pasitikėjimo kreditas, suteiktas per šiuos rinkimus, yra didelis ir įpareigoja veikti.

„Antrąją kadenciją aš sieksiu rezultatų, būsiu orientuotas į rezultatus dar labiau, nei buvau pirmąją kadenciją“, – kalbėjo šalies vadovas.

Prezidentas tvirtino pagal galimybes sieksiantis, kad politinės partijos sutartų „dėl pačių svarbiausių Lietuvai klausimų“.

„Visada bus klausimų, kurie mus skiria, visada bus klausimų, kur sunku priimti konsensusą, tačiau svarbiausi mūsų saugumo, užsienio politikos ir socialinės politikos klausimai galėtų būti priimami bendru sutarimu“, – teigė G. Nausėda.

„Kaip prezidentas matau čia dideles galias ir didelį veiklos lauką“, – pridūrė jis.

G. Nausėdos kandidatūrą rėmęs kadenciją baigęs Valdas Adamkus teigė, kad tauta jam suteikė „tvirtą mandatą“.

„Jis savo darbu per penkerius metus įgijo pakankamai patirties, įgavo tarptautinį pripažinimą. Jam linkiu tik, kad jis nepavargtų ir tęstų toliau darbą, kurį dirbo iki šios dienos“, – teigė V. Adamkus.

Nauja penkerių metų kadencija G. Nausėdai bus paskutinė, šalies vadovas pagal Konstituciją negali būti renkamas daugiau nei dukart iš eilės.

Pirmoji G. Nausėdos kadencijai baigsis liepos mėnesį.

Vilniaus universitete ekonomisto išsilavinimą įgijęs G. Nausėda yra socialinių mokslų daktaras, dirbo Ekonomikos ir privatizacijos institute, Valstybinėje kainų ir konkurencijos tarnyboje, Lietuvos banke, beveik tris dešimtmečius dėstė Vilniaus universitete, 18 metų dirbo privačiame banke.

Kaip savo pomėgius Lietuvos prezidentas nurodo šachmatus, lituanistinių leidinių kolekcionavimą, sportą.

„Antrąją kadenciją aš sieksiu rezultatų, būsiu orientuotas į rezultatus dar labiau, nei buvau pirmąją kadenciją“

G. Nausėda

Šimonytė pripažįsta, kad pakenkė kadencija valdžioje

I. Šimonytė jau pasveikino G. Nausėdą su pergale ir žada toliau likti ministrės pirmininkės pareigose, tačiau ateities planų politikoje neatskleidžia.

Politikės teigimu, klausimas, ar ji vestų konservatorių sąrašą Seimo rinkimuose spalį yra „labai ankstyvas“, o klausimas dėl vadovavimo konservatoriams po lyderio rinkimų 2025 metais – dar ankstyvesnis.

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis sekmadienį pareiškė, kad I. Šimonytė galėtų vėl vesti konservatorių sąrašą.

Iš viso pačią rinkimų dieną ir iš anksto savo valią išreiškė 51.93 proc. balsavimo teisę turinčių kėdainiečių.

Koks buvo kėdainiečių aktyvumas antrajame rinkimų ture, skaitykite čia.

5 Komentarai

  • Nepamirskim ateiti ir i europarlamento rinkimus ir isrinkti normalius zmones, o ne kaip dabar nutukusiu snukiu, kaip kubilo

    • kurie normalūs? Blinkė, kurie nieko penkis metus ten neveikė? Nutukusi anei kiek ne mažiau

  • Parašyti, kad 1988 metais Nausėda įstojo į komunistų partiją ir nuslėpė nuo rinkėjų 2019 m prezidento rinkimuose.

    • Kas visus kgbistus išslaptino gal priminsi kokia tais partija? Nenori atskleisti visų kgbistų

  • ir rinkiminiai užstatai tebūna bent tiek kartų didesni kiek jų algos viršija Lietuvos dirbančiojo minimalų atlyginimą.Gal tokiu atveju jie sužinotų realų atlyginimų skirtumą?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video