Prekybos centre sukniubusiai moteriai padėjo klientai

 Prekybos centre sukniubusiai moteriai padėjo klientai

Pranešimo apie Kėdainių miesto J. Basanavičiaus gatvėje esančiame prekybos centre sukniubusią ir sąmonę praradusią moterį Bendrasis pagalbos centras sulaukė prieš vidurdienį./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Trečiadienio vidurdienį į vieną Kėdainių mieste esantį prekybos centrą skubėjo Greitosios medicinos pagalbos tarnybos medikai, mat buvo gautas pranešimas, kad salėje sukniubo žmogus. Laimei, moteris atsigavo, istorija baigėsi laimingai. Šio įvykio liudininkai pasidžiaugė, kad nelaimės akimirką aplinkiniai žmonės nebuvo abejingi: į pagalbą moteriai suskubo neabejinga visiškai atsitiktinai prekybos centre buvusi moteris, taip pat prekybos centre prekiaujanti moteris ir pinigų į bankomatą atėjęs išsigryninti jaunas vyras.

Nelaimė prekybos centre

Pranešimo apie Kėdainių miesto J. Basanavičiaus gatvėje esančiame prekybos centre sukniubusią ir sąmonę praradusią moterį Bendrasis pagalbos centras sulaukė prieš vidurdienį.

Nedelsiant į įvykio vietą pasiųsti greitosios medicinos pagalbos medikai.

Visą laiką iki atvykstant medikams prie moters buvo prekybos centre buvusi moteris. Ji šaukė pagalbos, o jai padėti suskubo kosmetika prekybos centre prekiaujanti kita moteris.

Dar iki atvykstant medikams moteris atsigavo, ėmė kalbėti. Tuomet šalia buvęs prekybos centro klientas pasiūlė ją nuvežti į ligoninę, tačiau buvo gautas patikinimas, kad iškviesta greitoji jau vyksta į  įvykio vietą.

Išvežė į ligoninę

Atskubėję medikai moterį apžiūrėjo. Ji buvo užkelta ant neštuvų ir nedelsiant išvežta į Kėdainių ligoninės Skubiosios pagalbos – priėmimo skyrių. Vyresnio amžiaus moteris dar spėjo paaiškinti, kad sąmonę prarado pirmą kartą, anksčiau tokių nutikimų jai nėra buvę.

Tuo metu įvykį stebėję liudininkai pasidžiaugė neabejingomis moterimis bei pagalbą pasiūliusiu jaunu vyru. Deja, bet daug žmonių tik stebėjo veiksmą, bet savo pagalbos nepasiūlė.

Padėti – būtina

Greitosios medicinos pagalbos tarnybos medikai primena, kad, pastebėjus sukniubusį žmogų, reikėtų nedelsti ir kviesti greitąją medicinos pagalbą, skambinant numeriu 112.

Tuomet reiktų išsiaiškinti, ar žmogus kvėpuoja, ar reikia jį nedelsiant pradėti gaivinti.

Paprastai esant stresinėje situacijoje visada padeda pagalbos centro operatorius arba greitosios medicinos pagalbos stoties dispečeris, tereikia klausyti jo nurodymų.
Įvykus staigiai mirčiai, ypač svarbios tampa pirmosios minutės, nes kiekviena praleista minutė išgyvenamumo tikimybę sumažina 10 procentų. Todėl labai svarbu žmogui šalia sukniubus ar netekus sąmonės, neišsigąsti, iškviesti greitąją medicinos pagalbą ir atlikti pradinį gaivinimą. Laiku suteikta pirmoji pagalba gali išgelbėti kito žmogaus gyvybę.

3 Komentarai

  • Džiaugiuosi žmonių neabejingumu, na bet žmonės eidami kažkur turi 100 procentu įsitikinti, kad yra sveiki. Turiu omenyje šią sukniubusią moterį.

  • pasirodo moteris,sukniubo nualpusi tik išvydusi kainas.

  • Kodėl nerašoma ar moteris leidosi marmalus ir jei taip kelintą dozę?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video