Prasidėjo chaosas dėl privalomo darbuotojų testavimo
www.rinkosaikste.lt
Testavimo kainos kanda, ministro nurodymu PSPC paslaugos neteikia. Greitai papilnės bedarbių gretos?
Nuo gruodžio pirmosios centrinės valdžios sprendimu dalis gyventojų neteko galimybės nemokamai periodiškai testuotis dėl koronaviruso. Nepasiskiepiję arba pasiskiepiję ar persirgę seniau nei prieš 210 dienų asmenys, norėdami išsaugoti savo darbo vietą, kas 7–10 dienų turės atlikti mokamus antigenų arba PGR testus. Tačiau tokių testų kainos skaudžiai kerta per kišenę, o ir kur juos atlikti Kėdainiuose pasirinkimas – minimalus.
PSPC netirs
Tiems asmenims, kurie privalo periodiškai testuotis, Kėdainių PSPC priversta užtrenkti duris – centrinės valdžios sprendimu tokių mokamų testų valstybinės medicinos įstaigos nebegali atlikti.
PSPC ir toliau mobiliajame punkte atliks tyrimus, tačiau tik tiems, kurie jaučia ligos simptomus, turėjo kontaktą su sergančiu asmeniu, nėščioms moterims, asmenims, kurie turi medicininių kontraindikacijų, dėl kurių negali skiepytis, taip pat asmenims prieš hospitalizacijas, iš užsienio grįžusiems asmenims, asmenims, gavusiems teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą, asmenims, kuriems rekomenduojama išsitirti po aplinkos paviršių tyrimo.
„Profilaktinių tyrimų, už kuriuos susimokėti turi pats asmuo, mes apskritai nedarome. Tirsime tik tuos, kam priklauso nemokami tyrimai“, – patikslino Kėdainių PSPC vadovė Audronė Rimkevičienė.
Nuo gruodžio 1 dienos mobiliuose punktuose nemokamai nebeatliekami ir PGR testai tiems, kurie vyksta į užsienį. Šiuos testus gyventojai turi darytis savo lėšomis privačiai.
Daro privačiai
Kėdainiuose mokamus greituosius antigenų bei PGR testus atlieka privačios klinikos: Kėdainių šeimos klinika bei poliklinika „Armedika“.
„Antėjos“ padalinys Kėdainiuose šių testų NEDARO.
Kėdainių šeimos klinika teigė vietų turinti pakankamai daug dar šią savaitę, tuo tarpu „Armedikoje“ vietų mokamiems tyrimas galima rasti tik nuo kitos savaitės.
Kokia kaina?
Abiejose šiose klinikose mokamas PGR tyrimas, kurio atsakymas gaunamas per 24 valandas, kainuoja 75 eurus.
Tuo tarpu greitasis antigenų testas, kurio atsakymas gaunamas per 15–20 minučių, kainuoja beveik tris kartus pigiau – jo kaina svyruoja apie 25–28 eurus.
Tam, kad darbuotojas galėtų dirbti, jam reikia pasidaryti arba greitąjį antigenų, arba PGR tyrimą. Testuotis reikia periodiškai, kas 7–10 dienų.
Jeigu asmuo kas 10 dienų atliktų mokamą antigenų testą, per mėnesį tam turėtų skirti apie 100 eurų.
Tiriantis PGR testais per mėnesį pakloti tektų 300 eurų.
Darbuotojams susitarus su darbdaviu, už jų testavimą gali mokėti ir darbdavys.
Ar apsimokės dirbti?
Kai kurie darbuotojai sako tiesiai šviesiai – po tokių valdžios sprendimų ketina išeiti iš darbo, nes jiems tiesiog nebeapsimokės dirbti.
Jei asmuo gauna minimalų atlyginimą (642 eurus „popieriuje“ arba 457 eurus į rankas), atidavus apie 100 eurų mokamiems testams, žmogui liktų apie 350 eurų į rankas kas mėnesį.
Tuo tarpu minimalų užmokestį gavusio asmens nedarbo išmoka pirmuosius tris mėnesius siektų apie 398 eurus.
Taigi, beveik neabejojama, kad netrukus vėl pasipildys bedarbių gretos.
Greitasis testas nesuteikia galimybių paso
Greitasis antigenų testas, nors ir tinkamas darbdaviui, nebesuteikia gyventojams galimybių paso, o pasidarius PGR tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą, PGR rezultatas galioja 72 valandas ir suteikiamas galimybių pasas.
Nuo gruodžio 1 d. periodinis profilaktinis testavimas dėl COVID-19 nebus kompensuojamas valstybės lėšomis ir bus apmokamas darbuotojo lėšomis šių veiklų ir sričių atstovams:
• asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla;
• socialinės paslaugos ir veikla;
• švietimo paslaugos ir veikla;
• vaistinių darbuotojų veikla;
• krovinių tarptautinio vežimo veikla;
• viešojo transporto ir keleivių vežimo veikla;
• laisvalaikio ir (ar) pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas);
• viešojo maitinimo paslaugų teikimo veikla;
• mažmeninės prekybos srityje dirbančių darbuotojų darbas;
• viešojo administravimo subjektų veikla;
• profesinė karo tarnyba;
• veikla, susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (tiesioginis kontaktas su užsieniečiais);
• gamybos įmonių darbuotojų veikla.
Asmenys, dirbantys šiose veiklose ar srityje, turės testuotis, jeigu:
• yra pasiskiepijęs daugiau nei prieš 210 dienų Comirnaty, Spikevax, Janssen ar Vaxzevria vakcinomis pagal pilną schemą. Jei asmenys pasiskiepiję sustiprinančiąja vakcinos doze, jie testuotis neturės neribotą laiką. Jei asmenys po 210 dienų atlieka kiekybinį ar pusiau kiekybinį serologinį tyrimą ir gauna teigiamą rezultatą, gali nesitestuoti papildomas 60 dienų;
• daugiau nei prieš 210 dienų COVID-19 persirgęs, kai liga buvo patvirtinta PGR tyrimu ar greituoju antigeno testu. Jei asmenys po 210 dienų atlieka kiekybinį ar pusiau kiekybinį serologinį tyrimą ir gauna teigiamą rezultatą, gali nesitestuoti papildomas 60 dienų;
• neturi 60 dienų laikotarpiu atlikto teigiamo kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio tyrimo atsakymo.
Nemokamai testuotis savivaldybių mobiliuose punktuose, registruojantis per Karštąją liniją 1808, galės nėščios darbuotojos ir kontraindikacijų skiepytis COVID-19 vakcinomis turintys darbuotojai, kuriems diagnozuota alergija vakcinai ar jos komponentui. Taip pat asmenys, kurių skiepijimas nuo COVID-19 dėl taikomo gydymo (chemoterapijos, radioterapijos ar kt.) gydytojo sprendimu atidedamas nustatytą laikotarpį.
Testuotis dėl COVID-19 bus privaloma periodiškai – kas 7-10 dienų PGR tyrimais arba greitaisiais antigeno testais. Laboratorijų, turinčių teisę atlikti PGR tyrimus, sąrašą galima rasti čia.
7 Komentarai
Greitąjį antigeno testą atlieka Kėdainių ligoninės laboratorija.Testo kainą 10 EUR.
Jūs pasakykite man ar ši valdžios asilų išmonė ne šaudymas sau į kanopą?
Jei žmonės pskankamai protingi, tai šitą valdżią perrinks, nes dirba ji gan nuostabiai esamom sąlygom.
Manyčiau ,kad tasai šaudymas duos ir rikošetų.Aha,į tų asilų smegenis.
Jo, kalta centrine valdžia 😂 kas be ko 😂 Landsbergiai, jei ne kolūkių griūtis, tai būtų kur testus atlikti. Nustokit makaronus kaimui kabint
Seniai reikėjo padaryti mokamus testavimus. Bukagalvius per kišenę pamokys.
Nėra jokio chaoso, kokį bando parodyti blažytės žurnaliūgos nedrįstatys net straipsnio autorystės prisiimti! Plokśčiažemiai patys pasirenka mokėti už testus ir patys sprendžia kur ir kaip tai padaryti. Nėra čia jokios valstybės atsakomybės, nes ji sudarė visiems vienodas sąlygas skiepytis.