Prasideda rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

 Prasideda rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

15min.lt/123rf.com nuotr.

rinkosaikste.lt, VMVT inf.

Rugsėjo 29 dieną, ketvirtadienį, pradėtas antrasis šiųmečio laukinių gyvūnų vakcinavimo nuo pasiutligės etapas. Iki gruodžio virš Lietuvos miškų ir laukų iš orlaivių planuojama išmėtyti daugiau nei pusę milijono vienetų jaukų su vakcina nuo pasiutligės.

Naudojant šią priemonę Lietuvoje nefiksuojama nei vieno pasiutligės atvejo trejus metus iš eilės.

„Tai reiškia, kad jau šešerius metus vykdoma laukinių gyvūnų vakcinacija iš orlaivių yra efektyvus ir veiksmingas būdas kovoje su šia liga“, – sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus Vyriausias veterinarijos gydytojas valstybinis veterinarijos-inspektorius Antanas Paliutis.

Šiais metais dėmesys bus sutelktas ties pietrytine Lietuvos dalimi, daugiausia – ties siena su Baltarusija, kur pasiutligės suvaldyti nesiseka.

Vakcinavimui pasitelkti du lengvieji „Cesna“ ir vienas AN-2 tipo lėktuvas, kurie kils iš Paluknio, Molėtų bei Aleksoto aerodromų. Jaukas su vakcina į orlaivius bus saugiai gabenamas specialiai sukomplektuotame mobiliame šaldytuve, palaikančiame reikalingą temperatūrą.

Iki gruodžio virš Lietuvos miškų ir laukų iš orlaivių planuojama išmėtyti daugiau nei pusę milijono vienetų jaukų su vakcina nuo pasiutligės.

Skrydžių metu specialūs aparatai  jauką paskirstys beveik 4 tūkst. kilometrų plote, daugiausia – su Baltarusija ir Rusija besiribojančių pietryčių Lietuvos Lazdijų, Druskininkų, Varėnos, Alytaus, Prienų, Birštono, Marijampolės ir Kalvarijų savivaldybių teritorijose. Siekiant kuo geresnių rezultatų, vakcinos šiose zonose mėtomos tankiau.

„Jaukas su vakcina nuo pasiutligės laukiniams gyvūnams atrodo kaip keleto centimetrų dydžio kapsulė, panaši į dėlionės detalę. Radus tokį daiktą geriau jo neliesti, o pranešti artimiausiam VMVT teritoriniam padaliniui, kad atvykę specialistai saugiai jį pašalintų“, – pataria VMVMT inspektorius A. Paliutis.

Pasiutligė tiek žmonėms, tiek gyvūnams pavojinga virusinė liga, kuria užsikrečiama nuo pasiutusio gyvūno įkandimo su jo seilėmis virusui patekus į žaizdą.

Pastebėjus įtartiną gyvūną, jei jis elgiasi nervingai ir agresyviai, matomas akivaizdžiai padidėjęs jo seilėtumas būtina nedelsiant pranešti VMVT ir kitoms gyvūnų sveikatingumu bei gerove besirūpinančioms tarnyboms ar organizacijoms.

2 Komentarai

  • Jei jau taip rūpinamasi gyvūnais,tai būtų gerai nepraeit ir pro seimo tvartą,nes ten masinis pasiutligės protrūkis.

    • Rinkoje cia komentuojancius vatnykus tai butu gerai pacius pirmus vakcinuoti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video