Policijos reidas Kėdainių parduotuvėse: tikrino galimybių pasus

 Policijos reidas Kėdainių parduotuvėse: tikrino galimybių pasus

Reidą pareigūnai pradėjo J. Basanavičiaus g. 93 esančiame „Maximos“ prekybos centre, o baigė Kėdainių miesto pakraštyje, Novočėbės kaime, esančioje parduotuvėje „Moki Veži“./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Penktadienį visoje šalyje vyko speciali policijos priemonė, kurios metu buvo tikrinama, ar asmenys, patekę į prekybos ar laisvalaikio praleidimo vietas, pateikia jiems priklausantį galimybių pasą. Tokie patikrinimai vyko ir Kėdainių mieste bei rajone esančiuose prekybos centruose.

Reidas – pavakarę

Reidas vyko penktadienio pavakarę, nuo 16 iki 21 valandos. Pareigūnai reidą pradėjo J. Basanavičiaus g. 93 esančiame „Maximos“ prekybos centre, o baigė Kėdainių miesto pakraštyje, Novočėbės kaime, esančioje parduotuvėje „Moki Veži“. 

Policijos departamentas „Rinkos aikštę“ informavo, kad specialios priemonės metu Kėdainiuose pažeidimų nenustatyta, visi piliečiai buvo pavyzdingi, dėvėjo kaukes, turėjo savo galiojančius galimybių pasus ar kitus dokumentus.

Penktadienį visoje šalyje vyko speciali policijos priemonė, kurios metu buvo tikrinama, ar asmenys, patekę į prekybos ar laisvalaikio praleidimo vietas, pateikia jiems priklausantį galimybių pasą.

Aut. past.

Trumpas komentaras

Specialios vykdytos policijos priemonės rezultatus šeštadienio rytą žiniasklaidai pristatė ir pakomentavo policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas.

„Policija pastaruoju metu gana intensyviai stebėjo socialinę erdvę, gavome nemažai informacijos apie tai, kad dalis asmenų į prekybos centrus ir kitas vietas, kur reikalingas galimybių pasas, patenka su suklastotais galimybių pasais ar kitiems asmenims priklausančiais galimybių pasais. Tai mus paskatino organizuoti tikslinę akciją.

Penktadienio popietę beveik 200 policijos pareigūnų darbavosi prekybos centruose, tikrino asmenis, kurie praėjo jau priminę saugos patikrą, ir įsitikino, ar jie į prekybos centrus pateko su sau priklausančiais galimybių pasais“, – teigė A. Paulauskas.
38 ikiteisminiai tyrimai

Policija informavo, kad priemonės metu visoje Lietuvoje pradėti 38 ikiteisminiai tyrimai dėl svetimo galimybių paso pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo, taip pat pradėta 21 administracinė teisena dėl veido kaukių nedėvėjimo.

Daugiausia ikiteisminių tyrimų pradėta Kauno – 13, Klaipėdos – 10, Vilniaus – 6, Marijampolės ir Utenos – po 3, Alytaus – 2, Panevėžio – 1 apskrityse. Nė vieno ikiteisminio tyrimo nepradėta Šiaulių, Telšių ir Tauragės apskrityse. 

Tokie patikrinimai numatomi ir ateityje.

Policija primena, kad atsakomybė už tokius veiksmus numatyta Baudžiamajame kodekse:

300 straipsnis. Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu.
Tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

302 straipsnis. Antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimas arba pagrobtojo panaudojimas.
Tas, kas pagrobė ar neturėdamas teisėto pagrindo įgijo, laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo fizinio ar juridinio asmens antspaudą, spaudą, dokumentą ar griežtos atskaitomybės blanką, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

5 Komentarai

  • Avinu pasa tikrino, gerai kad Aro pareigunu nepasitelke tikrinimui, matosi kaip avinpasis veikia, susirgimai tik auga, o paneles nebezino kaip susitvarkyti ir aiskina, kad neskiepyti uzkrecia

    • Labai gerai, kad yra galimybiu pasas, tai runkeliai nesimaiso kur nereikia.

      • Ona ir yra runkelis.

  • Kaip gerai ,kad ponia Ona ne runkelis . Tiesiog lietuvis ,lietuviui gerkle perkastu ,del to GP.Visai nuzmogejome .Cia runkelis raso specialiai su klaidom,kad visiems butu ka komentuoti.

  • Kodel nera Blazytes komentaro?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video