Pokyčiai dėl vairuotojų pažymėjimų galiojimo nukeliami beveik pusmečiui

 Pokyčiai dėl vairuotojų pažymėjimų galiojimo nukeliami beveik pusmečiui

BNS nuotr.

BNS inf.

Iki 2024-ųjų vidurio pratęsiamas pasibaigusių medicinos pažymų galiojimas. Taip sudaroma galimybė vairuotojams nuo sausio neprarasti teisių, kurių galiojimas susiejamas su minėtomis pažymomis, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Nuo kitų metų vairuotojo pažymėjimai bus susieti su sveikatos pažymėjimais, tačiau turime pereinamąjį laikotarpį iki gegužės 31 dienos, – penktadienį sakė sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė. – Pratęsiame vien todėl, kad truputėlį buvo netikėta mums, kad vos ne 300 tūkst. važinės su negaliojančiomis sveikatos pažymomis“.

Vairuotojo pažymėjimo galiojimo trukmė susiejama su medicinos pažymos galiojimu nuo 2024-ųjų sausio 1-osios. „Regitra“ skaičiuoja, kad tądien maždaug 263 tūkst. vairuotojų pažymos galiojimas jau bus pasibaigęs, o tai reikštų, kad jie netektų ir teisės vairuoti automobilį.

Pasitikrinti, ar medicininė pažyma galioja, galima „Regitros“ interneto svetainėje.

Siekdama išvengti tokios situacijos, SAM ir Vidaus reikalų ministerija (VRM) sutarė medicinos pažymų galiojimą pailginti, taip sudarant pereinamąjį laikotarpį, per kurį vairuotojai galėtų pasitikrinti savo sveikatą.

Pasitikrinti, ar medicininė pažyma galioja, galima „Regitros“ interneto svetainėje.

„Tikrai gera proga apsilankius ir pasitikrinus palikti kontaktinius duomenis mums, kad turėtume juos ir galėtume visada informuoti tiek apie vairuotojo pažymėjimo galiojimo pabaigą, tiek apie medicininės pažymos galiojimą“, – sakė įmonės vadovas Vaidas Dominauskas.

Priėmus pakeitimus, naujoji tvarka įsigalios kitų metų birželį – nustojus galioti medicinos pažymai, bus stabdomas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas, o atlikus sveikatos patikrinimą ir gavus pažymą, vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus vėl atstatomas automatiškai.

Sveikatos pažymos galiojimą tikrins policijos pareigūnai.

Vairuotojo pažymėjimo galiojimo trukmė susiejama su medicinos pažymos galiojimu nuo 2024-ųjų sausio 1-osios. „Regitra“ skaičiuoja, kad tądien maždaug 263 tūkst. vairuotojų pažymos galiojimas jau bus pasibaigęs, o tai reikštų, kad jie netektų ir teisės vairuoti automobilį.

„Pareigūnai per susietas sistemas patikrina, ar galioja vairuotojo pažymėjimas, ir ten mato priežastį, dėl kurios jis galioja ar negalioja“, – sakė Policijos departamento atstovė Jorūnė Liutkienė.

Pasak jos, neturintiems galiojančios sveikatos pažymos gresia bauda nuo 30 iki 50 eurų.

Ministerija nuo kitos savaitės keičia ir sveikatos patikros periodiškumą pagal amžių. 

Vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikės atlikti kas dešimt metų, nuo 66-erių iki 79-erių – kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80-imt – kas dvejus metus.

Iki šiol vairuotojai iki 55 metų sveikatą tikrintis turėjo kartą per dešimt metų, nuo 56 iki 69 metų – kartą per penkerius metus, nuo 70 iki 79 metų – kartą per dvejus metus, o nuo 80 metų – kasmet.

Kaip sakė SAM atstovė Kristina Jokimaitė, toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į vairuotojų pastabas ir ekspertų rekomendacijas.

„Šiek tiek palengvės finansinė našta vyresnio amžiaus vairuotojams“, – sakė ji.

Vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas.

9 Komentarai

 • Jei pamiršo,ar nespėno(laukia paskutinės dienos),tai toks ten ir vairuotojas.Tas pats ir su technikine ir su draudimu ir su padangu keitimu.Blet nuo pirmos dienos bausčiau.

 • Pritariu.

 • Beje…
  Turiu idėją išduodantiems medicinos pažymas vairuotojams – reikia papildomai įtraukti į patikrą plaukimą irklente stovint. Tai judesių koordinacija, pusiausvyros ir baimės valdymas atliekant posūkius vandenyje. Kaip ant vandens, taip ir kelyje. Šaltu laikotarpiu tikrinti galima uždaruose baseinuose, šiltu – tvenkiniuose, pramoga medikams ir vairuotojams.
  Nedėkokite.

  • Aha,dar reikalaut ,kad mokėtų grot vargonais,nes ten ne tik rankos,bet ir kojos dirbt turi minkant klavišus ir perjunginėjant registrus harmoningai atliekant Bacho mišių melodijas.Pravartu jiems atlikt ir centrifūgos testą bei sudalyvaut valinsko proto mūšyje.Koks gi vairuotojas be viso šito?Ai,o kur dar vsd filtrai,nes tie vairuojantys po rasiejas važinėję yra…

 • Nelabai suprantu, kur čia pokyčiai. Prieš einant mokytis vairuoti gauni pažymą, galiojančią 10 metų. Net ant pačios pažymos parašyta „asabiai neaštriems“, iki kurių metų ir kurios dienos galioja. Besibaigiant pažymos galiojimui nueini kitos ir vėl tiems neaštriems parašyta, iki kurių metų ir kurios dienos galioja.

  • Visa painiava ir buvo dabar, kad nuo 56 metu teises gauni 10 metu, o sveikatos pažyma tik penkiems. Į teises dažniau pasižiūri. Nurodymo vežiotis pažyma nebuvo. Tokius įpročius suformavo valdžia. Dabar formuos kitokius 😊 Buvo gi laikas, kas susirgus onkologine liga ir pasveikus po gydymo, abejodavo ar gali vairuoti.

   • Man atrodo, kad tiesiog čia vairuotojų mentalitetas toks, kad galima viskas, už ką nėra straipsnio. O paskui bėdavojasi, kad valdžia viską draudžia. Tai jei patys neturi elementarių socialinių įgūdžių, valdžios pareiga ir yra tokiais pasirūpinti, suteikti jiems pagalbą.

 • Abejoju , kad kas nors pasikeis, patikrinus visu vairuotoju sveikata. 300 000 nepasitikrino , bet protingi blogai jaučiasi nesėda už vairo .

  • Labai sutinku. Popierizmas dėl popierizmo. Visi žinome, kaip vyksta tie profilaktiniai tyrimai. Bet sutinku ir su tuo, kad vyresniame amžiuje, o ypač vyrų, kitaip ir nenuvarysi pasitikrinti dėl lėtinių ligų. Tai čia atlieka ir prevencinę funkciją tuo pačiu.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video