Kėdainiuose lankosi Izraelio ambasadorius

 Kėdainiuose lankosi Izraelio ambasadorius

Šiandien į Kėdainius oficialaus vizito atvyko Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amiras Maimonas. Anot diplomato, pagrindinis šios viešnagės tikslas yra aptarti, ieškoti bei plėtoti glaudesnius bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius tarp Izraelio valstybės, ambasados ir Kėdainių miesto.

Izraelio ambasadorius šiandien jau pabuvojo senosiose žydų kapinėse, susitiko su meru ir kitais rajono valdžios atstovais, taip pat su Kėdainių dekanato dekanu kun. Ginatru Pūru.

Vėliau garbingas svečias lankėsi Šviesiojoje gimnazijoje, kuri jam paliko puikius įspūdžius.

„Apsilankymas gimnazijoje paliko nuostabius prisiminimus. Atmosfera buvo nepaprastai šilta ir jautri. Jei turėčiau galimybę grįžti į mokyklinius laikus su mielu noru lankyčiau tokią mokyklą“, – sako ambasadorius A. Maimonas.

Nemažai dėmesio vizito metu buvo skirta kultūriniam žydų paveldui. Diplomatas lydimas Kėdainių savivaldybės mero pavaduotojos Olgos Urbonienės ir Kėdainių krašto muziejaus direktoriaus Rimanto Žirgulio lankėsi sinagogų komplekse. Svečias liko maloniai nustebintas kruopščiai saugomu žydų kultūros paveldu Kėdainiuose.

„Šis vizitas man yra labai svarbus. Kėdainiai yra puikus pavyzdys kaip turi būti saugoma žydų bendruomenės istorija. Mane sužavėjo sinagogų ir kitų su žydų kultūra susijusių vietų priežiūra bei joms skiriamas dėmesys. Jūsų krašto savivaldybė, vietiniai ir visi kiti žmonės, kurie rūpinasi žydų kultūros paveldu atliko tikrai puikų darbą“, – sakė diplomatas.

Ambasadorius sinagogose įsikūrusioms įstaigoms pasiūlė bendradarbiavimo galimybes. Netrukus į Daugiakultūrį centrą turėtų atvykti Izraelio ambasados dovanojama paroda, o Dailės mokyklos mokiniai buvo pakviesti dalyvauti meno kūrinėlių konkurse.

Vėliau sekė ambasadoriaus susitikimas su Kėdainių verslininkais. Diplomatas mūsų verslininkus pakvietė dalyvauti konferencijoje – Izraelio verslo misija, kuri vyks balandį.

Mūsų miestui Izraelio ambasadorius linkėjo ir toliau neapleisti sunkaus, bet ypač reikalingo miesto istorijos išsaugojimo darbo.

„Jūsų miestui norėčiau palinkėti, kad ir toliau tęstumėte  istorijos ir praeities išsaugojimo darbą, napamiršti žmonių, kurie čia gyveno ir kūrė.

Taip pat tikiuosi, kad šiandien užmegzti šilti ryšiai nenutrūks, ir mes bendrausime bei bendradarbiausime tiek kultūros, tiek verslo srityse“, – kalbėjo Izraelio ambasadorius.

[#gallery=56#]

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.