Šv. Juozapo bažnyčioje viešėjo Vyskupas – paskelbė Šeimų metus

 Šv. Juozapo bažnyčioje viešėjo Vyskupas – paskelbė Šeimų metus

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje penktadienį lankėsi garbingas svečias – Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas. Šv. Juozapo bažnyčioje vyko Šv. Juozapo, Mergelės Marijos sužadėtinio, iškilmė, kurios metu arkivyskupas pristatė Popiežiaus Pranciškaus laišką „Patris Corde“ apie šventąjį Juozapą, kuris prieš 150 metų buvo paskelbtas visuotinės Bažnyčios globėju.

Taip pat tądien Popiežiaus Pranciškaus paraginimu buvo pradėti šeimai skirti metai. Būtent tą dieną sukako penkeri metai nuo Popiežiaus laiško šeimoms „Amoris laetitia“ paskelbimo. 

Svarbi diena

„Šiandien yra didelė šventė. Šv. Juozapo iškilmė švenčiama visoje Bažnyčioje. Dabar prasideda Popiežiaus Pranciškaus paskelbti Šeimos metai. Jais Popiežius nori priminti mums mūsų gyvenimo aplinką, mūsų šeimą.

Taip pat minime 150 metų sukaktį, kuomet Juozapas buvo paskelbtas visos Bažnyčios globėju. Juozapas buvo paprastas dailidė, susižadėjęs su Marija, teisus vyras, pasirengęs vykdyti Dievo valią, apreikštą jo įstatymu. Taigi, ši diena, mums krikščionims, yra labai svarbi“, – pažymėjo arkivyskupas metropolitas K. Kėvalas.

[quote author=“Aut. past.“]Kęstutis Kėvalas: „Jeigu mes ištikimai sektume Juozapo pavyzdžiu, mums niekada nereikėtų jokios Stambulo konvencijos. Mums nereikėtų net apie ją svarstyti. Nes pagarba moteriai būtų duotybė, smurtas artimoje aplinkoje būtų nesuprantamas“.[/quote]

Svarbiausia – ramybė

Arkivyskupas metropolitas pažymėjo, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu mums visiems labiausiai reikia ramybės.

„Mes kiekvienas žinome, kaip greitai gali baigtis mūsų gyvenimas. Šv. Juozapas yra globėjas, sergėtojas nuo staigios mirties.

Gyvenimas yra menas. Gyvenimą būtina mokytis gyventi, mokytis vystyti.

Mes turime mokytis tapti ramiu žmogumi, padaryti ramiu ir kitą žmogų. Tik tapę ramūs, mes pamatysime tikrąjį gyvenimo derlių“, – kalbėjo K. Kėvalas.

Nereiktų konvencijų

Kauno arkivyskupas metropolitas net keletą kartų pakartojo, kad jei būtų meilė Dievui ir žmogui, nereiktų kurti jokių naujų įstatymų ar svarstyti Stambulo konvencijų.

„Šiandien Juozapas yra tikras pavyzdys mums. Jis kantriai dirba. Jis paklūsta Dievo valiai. Jis kūrybingai pildo Dievo planą. Visa tai verčia ir mus apmąstyti savo gyvenimą.

Ši šventė yra mums įkvėpimas ir remtis Šv. Juozapo pavyzdžiu, ir jo užtarimu.

Jeigu mes ištikimai sektume Juozapo pavyzdžiu, mums niekada nereikėtų jokios Stambulo konvencijos. Mums nereikėtų net apie ją svarstyti. Nes pagarba moteriai būtų duotybė, smurtas artimoje aplinkoje būtų nesuprantamas.

Šiandien tiek daug asmenų kenčia nuo smurto, kuris yra ne ramios, o pilnos įtūžio širdies rezultatas. Mums reikia tik pagarbos Dievui, pasitikėjimo Dievu.

Mes turime negailėti kitam žmogui švelnumo, tuomet nereiks naujų įstatymų, konvencijų“, – kartojo K. Kėvalas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video