„Sostų žaidimų“ gerbėjai vis dar laukia istorijos tęsinio

 „Sostų žaidimų“ gerbėjai vis dar laukia istorijos tęsinio

George R.R. Martin – populiarus amerikiečių rašytojas, šiandien geriausiai žinomas dėl serijos „Ledo ir ugnies giesmė“, kurią pradeda knyga „Sostų žaidimas“ (serialo pavadinimas – „Sostų karai“). Tai epinis maginės fantastikos žanro pasakojimas, nenusileidžiantis „Žiedų valdovui“ bei kitoms knygoms. 

Autorius šią visame pasaulyje populiarumo sulaukusią seriją pradėjo rašyti dar 1991 metais. Pirmoji knyga pasirodė 1996 metais. Iš pradžių sumanytą trilogiją George R.R. Martin išplėtė iki septynių knygų. Deja, kol kas parašė tik penkias. Kūriniai parduoti daugiau nei 100 milijonų tiražu ir išversti į daugiau nei 50 kalbų. Taigi, susidomėjimas tikrai milžiniškas.

Penktoji knyga išleista 2011 metais. Kartu su ja istorija nesibaigia ir viso pasaulio skaitytojai vis dar laukia tęsinio. Juos trumpam nuramino serialas, tačiau ekranzacijos siužetas skiriasi, tad gerbėjai reikalauja naujų knygų. 

Tuo tarpu rašytojas tarsi erzina gerbėjus ir rašo kitas istorijas. Naujausia jo knyga „Ugnis ir kraujas“ glaudžiai susijusi su „Ledo ir ugnies giesmės“ pasauliu. Ji rekomenduojama visiems, pasiilgusiems Targarienų giminės bei Vesteroso, tačiau nemenkos apimties kronika nėra lauktasis tęsinys. Priminsime, kokias knygas galite perskaityti šiandien.

Serijos „Ledo ir ugnies giesmė“ knygos

„Sostų žaidimas“ – pirmoji knyga, pradedanti ciklą. Skaitytojai susipažįsta su George R.R. Martin sukurtu pasauliu ir legendine Vinterfelo lordo Edardo Starko fraze „Žiema artėja…“. Knygos pasaulis itin detalus: su sava istorija, mitologija, gamtos dėsniais, religija. Kova dėl valdžios ir visiškai nenuspėjamas siužetas greitai užkariavo gerbėjų širdis. 

„Karalių kova“ – antroji dalis, tęsianti karalių kovą dėl sosto. Valdyti šalį pradeda trylikametis Džofris, tačiau ne visi sutinka su jo teise tapti valdovu. Užverda nuožmi kova, kurioje pasitelkiamos visos įmanomos priemonės. 

„Kardų audra“ – trečioje dalyje autorius vis dar stebina skaitytojus visiškai nenuspėjamais siužeto posūkiais. Be to, kad šalyje vis dar pliekiasi penki karaliai, kyla grėsmė iš Šiaurės. Intrigos, sąjungos, išdavystės, meilė – visa tai vis dar lydi istoriją. 

„Varnų puota“ – ketvirtoji knyga pasitinka šiurpiu, karų nuniokoto krašto peizažu. Karaliaus Uoste viešpatauja karalienė regentė Sersėja, planuojanti nužudyti savo marčią. Karas vis dar nebaigtas, o grėsmė iš Šiaurės vis dar neatremta…

„Šokis su drakonais“ – Lietuvoje išleistas per du tomus: „Sapnai ir dulkės“ ir „Po puotos“. Septynių karalysčių ateitis vis dar neaiški. Karalienė regentė Sersėja Lanister laukia teismo. Jos brolis Tirionas parduodamas į vergiją, Stanis Barateonas ruošiasi naujai kovai, Daneiris susitelkusi į Mirino problemas… Istorija dar nesibaigė…

„Ledo ir ugnies giesmės“ priešistorė

Kol gerbėjai laukia pamiltos istorijos tęsinio, kuris tikrai skirsis nuo to, kurį matėme seriale, George R.R. Martin siūlo skaityti knygas, susijusias su „Ledo ir ugnies giesmės“ serija. Viena jų – „Ugnis ir kraujas“. 

„Ugnis ir kraujas“ nukelia tris šimtus metų atgal ir pasakoja apie laikus, kai Vesterose įsikaraliavo drakonai. Knyga pradeda dviejų dalių kroniką apie Targarienų giminės įsiviešpatavimą. Istoriją pasakojantis balsas priklauso vyriausiam meisteriui Gildainiui. Geriausias kūrinio žanro apibūdinimas – metraštis.

Dar viena knyga, nukelianti į tą patį pasaulį – „Septynių Karalysčių riteris“. Tai nuotykių romanas apie klajojantį riterį Dankaną Aukštąjį. Veiksmas vyksta 100 metų anksčiau, nei „Sostų žaidimų“ įvykiai. 

Nors priešistorės įdomios ir vertos dėmesio, visgi gerbėjai pyksta, kad George R.R. Martin dėmesį skiria joms, o ne pagrindinės serijos tęsiniui. Juk visi nori sužinoti, kaip gi baigsis intriguojanti istorija ir kas galiausiai sės į geležinį sostą!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video