Plinkaigalyje susirinko daugiau kaip 100 senjorų

 Plinkaigalyje susirinko daugiau kaip 100 senjorų

Renginyje dalyvavo įvairių asociacijų ir klubų atstovai, kurių nariai džiaugėsi gera visų Kėdainių organizacijų kultūra ir nuoširdžiu bendravimu./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių rajono skyriaus nariai susirinko „Šušvės“ sodyboje Plinkaigalio kaime, kur vyko jau tradicine tapusi sveikatingumo, aktyvaus laisvalaikio ir sporto sueiga. Joje dalyvavo daugiau nei šimtas mūsų krašto senjorų.

Trečią kartą

„Šioje sodyboje esame jau trečią kartą. Trečius metus iš eilės renkamės į sporto ir sveikatinimo šventę.

Mūsų asociacija vykdo projektą „Aktyvūs senjorai – olimpinių vertybių keliu“. Šiandien žmonės čia atvyko draugauti ir rungtis. Smagu, kad čia susirinko tiek daug senjorų – daugiau nei šimtas. Džiugu, kad čia dalyvauja „Brandos“, „Kontakto“, „Rudenėlio“, „Giedros“, „Bočių“ kolektyvai. Turime svečių ir iš Šeduvos“, – sveikindama susirinkusiuosius pasidžiaugė Alma Jociuvienė, Kėdainių rajono skyriaus vadovė.

Kėdainių rajono skyriaus vadovė Alma Jociuvienė sutinka svečius: kraštietes Ritą Lankelienę ir Vidą Goštautienę./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Bendrystės diena

Skyriaus vadovė pažymėjo, kad šiandien yra bendrystės diena, kuomet senjorai prisimina visas nuveiktas veiklas, planuoja būsimus renginius.

„Šiandien senjorai dalijasi savo kultūriniais pasiekimais, savo olimpiniais rekordais, dainomis, šokiais.

Senjorai visą vasarą dalyvavo įvairiuose renginiuose. Miesto parke vyko visa eilė šiaurietiško ėjimo užsiėmimų, mankštos, sportinių šokių edukacijos, kurioms vadovavo trenerė Jolita Gvergždienė.

Mes įvykdėme visus projekto reikalavimus, todėl šiandien visi ir susitikome tradicinėje olimpiadoje.

Norime parodyti, kad tradicinis renginys gali gyvuoti ne metus, ne dvejus, o daugiau. Mes kasmet galime tobulėti, kasmet suspindėti naujomis spalvomis“, – kalbėjo A. Jociuvienė.

Susirinkusių senjorų pasveikinti atvyko Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makaravičienė./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pasveikino prezidentė

Susirinkusių senjorų pasveikinti atvyko pati Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makaravičienė, kuri negailėjo kritikos Lietuvos vadovams ir vylėsi, kad senjorų gyvenimas pagerės.

„Šiandieną Kėdainiuose didžiulė šventė. Norėčiau jums visiems padėkoti, kad esame kartu, nes tik kartu mes jėga, o po vieną esame niekas.

Noriu pasakyti, kad nuo naujų metų pensijas jums pakels. Kalbėjausi apie tai su socialinės apsaugos ministre, ryt kalbėsiu ir su pačiu Prezidentu.

Liūdna, kad Lietuvoje tiek problemų: žmonės skursta, pensijos mažos, bedarbystė didelė. Bet šiandieną šventė, tad švęskime, būkime sveiki, būkime laimingi.

Mūsų amžiaus žmonėms reikia gerbti ir padėti vieni kitiems, ištiesti pagalbos ranką“, – sakė G. Makaravičienė.

Buvusios elektros aparatūros gamyklos darbuotojų klubo „Kontaktas“ pirmininkė Janina Vansienė./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Liūdna nebūna

Renginyje dalyvavo kitų asociacijų ir klubų atstovai, kurių nariai džiaugėsi gera visų Kėdainių organizacijų kultūra ir nuoširdžiu bendravimu.

„Aš noriu pasidžiaugti, kad mes gyvuojame, manau, kad ir toliau gyvuosime. Nors turime visokių problemų, kartais „iškrentame“ nuo ligų, bet po kurio laiko ir vėl viskas gerai.

Svarbiausia yra bendravimas, jaunystės prisiminimai, geranoriškumas, draugystė“, – kalbėjo buvusios elektros aparatūros gamyklos darbuotojų klubo „Kontaktas“ pirmininkė Janina Vansienė.

Geras laikas

Senjorai kalbėjo, kad jiems gera būti kartu, dalyvauti įvairiuose renginiuose, dalintis gyvenimiška patirtimi.

„Džiugu, kad susirenkame ir dalyvaujame. Juk norisi veiklos, norisi užimtumo, norisi draugauti, bendrauti, norisi džiaugtis gyvenimu.

Negalima užsidaryti namuose, ten būtų tikrai liūdna. Manau, kad kuo daugiau žmonės turi burtis, turi veikti, negalima sustoti vietoje“, – kalbėjo pagyvenusių žmonių asociacijos narė Rita Lankelienė.

Senjorai visą vasarą dalyvavo įvairiuose renginiuose. Miesto parke vyko visa eilė šiaurietiško ėjimo užsiėmimų, mankštos, sportinių šokių pamokos, kurioms vadovavo trenerė Jolita Gvergždienė.

Aut. past.

Smagu dirbti

Aktyvi kėdainietė sporto trenerė Jolita Gvergždienė sakė, kad su senjorais dirbti yra vienas malonumas. Iki šiol moteris dirbo su vaikais ir jaunimu.

„Su senjorais dirbti labai malonu, labai jaudinausi, bet tas jaudulys buvo labai geras, labai nuoširdus. Gerai praleidome laiką, manau, kad tas laikas buvo tikrai naudingas kiekvienam iš jūsų“, – sakė J. Gvergždienė.

Veiklos netrūko

Senjorų suvažiavime veiklos netrūko. Po visą pusdienį trukusių sporto rungčių apdovanoti nugalėtojai – jais tapo visi renginyje dalyvavusieji.

Vėliau senjorai susėdo prie stalų, klausėsi kolektyvo „Ašarėna“ ir poetės Celentinos Rimavičienės vadovaujamo ansamblio dainų, šoko. Pirmajam šokiui kvietė aktyvus Kėdainių krašto senjoras Kęstutis Kacevičius.

Abejingų nepaliko unikalaus gaminio – medaus alaus – gamintojo akademiškio Alfonso Manioko vaišės.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video