Pinigus paskyrė, o kaip dalins – neaišku

 Pinigus paskyrė, o kaip dalins – neaišku

BNS Luko Balandžio nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Savivaldybės administracija trejiems metams į priekį suplanavo sportui skiriamas lėšas. Kaip visuomet, daugiausia sporto skatinimo programos lėšų susižers prioritetinės sporto šakos – krepšinis ir futbolas. Tiesa, pastarajam lėšos nurėžtos, tad futbolas ir krepšinis bendroje sumoje gaus vienodą finansavimą. Iš administracijos reprezentacinių lėšų 10 tūkst. eurų bus paskirta ir kitų sporto šakų konkursų nugalėtojams bei jų treneriams.

Suvienodino ir padidino

Ateinančius trejus metus iš sporto skatinimo programos numatyta skirti po 200 tūkst. eurų kasmet Kėdainių krepšinio klubui „Nevėžis-Optibet“. Krepšinio klubui skiriama pinigų suma tokia pati, kaip ir pernai.

Tuo tarpu Kėdainių futbolo klubas „Nevėžis“ bendroje sumoje gaus taip pat po 200 tūkstančių eurų, tačiau tai – mažesnė suma, nei skirta pernai.

Praėjusiais metais VšĮ „Sporto perspektyvos“ veiklos programai buvo skirti 180 tūkst. eurų, o jų vaikų ir jaunimo futbolo plėtros veiklos programai – dar 85 tūkst. eurų. Šiemet abiem šioms programoms skiriama po 100 tūkst. eurų.

Tarybos nario Jono Talmanto siūlymu, dar 10 tūkst. eurų bus paskirta kitų sporto šakų, kuriose kraštiečiai pelno apdovanojimus, finansavimui – pinigai keliautų sportininkams ir jų treneriams./Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Ženkliau bus finansuojami fizinio aktyvumo ir sporto veiklos projektus – lig šiol tam buvo skirta 35 tūkst. eurų, o nuo šių metų – jau 55 tūkst. eurų. Šiais pinigais bus finansuojama 30 projektų.

Nuo šių metų suvienodintas Kėdainių krašto futbolo ir krepšinio klubų finansavimas – abu jie kasmet gaus po 200 tūkst. eurų.

Aut. past.

Ir kitas sporto šakas

Tarybos narys Jonas Talmantas paragino kolegas pritarti dar 10 tūkst. eurų skyrimui ir kitų sporto šakų atstovams, kurie Lietuvoje pelno prizines vietas, tačiau sulaukia gerokai skurdesnio dėmesio, nei futbolininkai ir krepšininkai.

„Ne vienerius metus Kėdainių krašto sportininkai garsina krašto vardą sportiniais pasiekimais Lietuvoje ir  užsienyje, tačiau ne visos sporto šakos lieka pastebėtos.

Štai turime kraštiečių iškovotas prizines vietas Lietuvos motokroso čempionate, Lietuvos enduro čempionate, Lietuvos dziudo suaugusiųjų čempionate, Lietuvos vyrų ir moterų bokso čempionate. Taip pat autoralio, dviračių sporto kroso, neįgaliųjų bočios čempionate – visur yra laimėtos prizinės vietos. 

Tai didžiulis įnašas į Kėdainių miesto garsinimą“, – akcentavo J. Talmantas.

Procedūra neaiški

Pirmiausia buvo siūloma minėtus 10 tūkst. eurų paimti iš sporto rėmimo programos, tačiau vėliau pasigirdo siūlymas pinigus imti iš reprezentacijai skirtų lėšų.

Tačiau pagrindiniu klausimu buvo ir liko tai, kaip tos lėšos bus paskirstytos.

Administracijos direktorius Arūnas Kacevičius atkreipė dėmesį, kad panašus siūlymas jau buvo iškeltas Strateginio planavimo komisijoje, tačiau pritarimo nesulaukė./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Administracijos direktorius Arūnas Kacevičius atkreipė dėmesį, kad panašus siūlymas jau buvo iškeltas Strateginio planavimo komisijoje, tačiau pritarimo nesulaukė.

„Pritarimo nebuvo būtent todėl, kad nėra jokių kriterijų, kaip tos lėšos bus paskirstytos“, – sakė A. Kacevičius, tačiau pridūrė, kad jei taryba nuspręs pinigus skirti, lėšų bus surasta. 

„Svarbiausia numatyti lėšas strateginiame plane, o paskui bus Sporto skyriui pavesta sudaryti aprašą, kuriame būtų nurodyti visi reikalavimai ir kriterijai. Pagal juos ir bus nusprendžiama koks pasiekimas kokį piniginį prizą lemia, kiek pinigų gauna sportininkas, kiek – jo treneris. Ne tik futbolą ir krepšinį žiūrėkime, kur net ne kėdainiečiai žaidžia, o tamsesnio gymio žaidėjai ir kur pinigai iš mūsų šalies išeina.

Geriau jau pritarčiau pinigų skyrimui kėdainiečiams, ten, kur mūsų kraštiečiai ir vaikai sportuoja“, – kalbėjo J. Talmantas.

Rajono taryba pritarė šiam siūlymui – lėšos bus skirtos iš rajono administracijos reprezentacijai skirto finansavimo.

1 Komentaras

  • Ot tai problema, ne Kacevičuis su Nijole pasiūlè, tai niekas nebežinos kaip pinigus paskirstyti. Źodžiu tik vienas visagalis viskà žino, o kiti lopai, rinka nebeturit kà raśyti.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video