Perims sporto aikštyną

 Perims sporto aikštyną

Aldo Surkevičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybė, sulaukusi tarybos pritarimo, iš Turto banko perims šalia buvusios Kauno kolegijos esantį sporto aikštyną. Kol kas nėra aišku, kaip tiksliai jis bus įveiklintas, tačiau jau dabar žinoma, kad akyse nykstančiam sporto aikštynui sutvarkyti jau reikės solidžios pinigų sumos.

Užsiprašė didelės kainos

VĮ Turto bankas buvusios Kauno kolegijos statinius ir šalia esantį aikštyną patikėjimo teise valdo jau trejus metus.

Savivaldybė turėjo pasirašiusi panaudos sutartį, kuri baigėsi šių metų liepą.

Parašius prašymą sudaryti naują panaudos sutartį, Turto bankas rėžė, jog savivaldybė aikštynu naudotis panaudos pagrindais nebegali ir turi teritoriją išsinuomoti.

Maža to, pasiūlyta nuomos kaina yra itin didelė ir visiški neatitinka rajono nekilnojamojo turto rinkos kainų – per mėnesį būtų tekę mokėti beveik 4 tūkst. eurų.

„Aikštyną turime perimti, pasirūpinti, kad jis būtų sutvarkytas jį įveiklinti,“ – sakė meras Valentinas
Tamulis./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Turto banko įkainiai išaugo jau anksčiau – štai šiemet nevyko krepšinio turnyras 3 prieš 3, mat savivaldybei pasiūlyta nuomos kaina buvo tiesiog neadekvačiai didelė.

Dėl to savivaldybė nusprendė, kad būtų racionalu sporto aikštyną perimti savo žinion ir perleisti juo rūpintis Kėdainių sporto centrui.

Tiesa, Turto bankas turėtų atskirti aikštyną kaip atskirą turtinį vienetą bei prie jo suformuoti atskirą žemės sklypo dalį, dėl to savivaldybė turės padengti su tuo susijusias išlaidas.

Apžiūrėjo

„Aikštyno perėmimas šiandien mums iš esmės beveik nieko nekainuoja,“ – sakė vicemeras Paulius Aukštikalnis./Eglės Kuktienės nuotr.

Kėdainių sporto centro direktorius Tomas Pakštys teigė, kad jam pačiam dar trūksta informacijos apie patį aikštyną, jo būklę bei iš kur ir kada bus gauta pinigų jo priežiūrai. Aikštynas, neturėjęs tinkamos priežiūros, greitai ėmė skursti, tad norint, kad jis būtų tinkamas sportinei veiklai, reikės jį sutvarkyti. Tai kainuos gana solidžią sumą pinigų, kurią, pasak Sporto centro direktoriaus, savo biudžete turėtų nusimatyti pati savivaldybė. 

„Aš neturiu visiškai pilnos informacijos, susijusios su sporto aikštyno perėmimu. Ar buvo atliktas dabartinės būklės vertinimas ir, jei buvo, ar suskaičiuota, kiek kainuos viską sutvarkyti?

Mane neramina finansinis šio reikalo aspektas, nes tai tiesiogiai liečia mūsų įstaigos finansines galimybes.

Aš pats su specialistais labai greitai užmečiau akį į tai, kaip ten dabar viskas atrodo. Matome, kad vien takų plovimas kainuos apie 1,5 tūkst. eurų.

Teritorijos priežiūrai bus perkamos paslaugos, reikalingi ir smulkūs einamieji darbai. Bendrai greitu skaičiavimu matome, kad reikės bent 8 tūkst. eurų metams tam, kad sutvarkytume aplinką ir aikštyno būklę paverstume gera, pakankama visuomenės, sportininkų poreikiams bei renginiams.

Be abejonės, aikštyną perimti turime, jis turi tarnauti miestui, miestiečiams, tačiau pinigus reikia susiplanuoti ir įtraukti į kitų metų biudžetą“, – ragino T. Pakštys.

Sporto aikštynu pasirūpins Sporto centras, o finansus mes nusimatysime biudžete.

V. Tamulis

Vertė didžiulė

Tarybos narys Jonas Talmantas pasidžiaugė, kad tiek savivaldybės administracija, tiek Sporto centro direktorius daro viską, kad kraštiečiai turėtų kuo gausesnį pasirinkimą vietų, kuriose būtų galima sportuoti.

Kol aikštynas priklauso Turto bankui, kuris diktuoja sąlygas, o paties aikštyno priežiūrai skiria mažai dėmesio, situacija kasdien darosi vis blogesnė.

„Džiaugiuosi, kad savivaldybė ir sporto sektoriaus vadovai mato
situaciją, galvoja, ką daryti, kad kėdainiečiai sportuotų, sveikai gyventų, turėtų renginių“, – sakė Tarybos narys Jonas Talmantas./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Mes žinome, kad ir investuota ten buvo nemažai, ir gražiai viskas atrodė, o ir sportuojančių jame daug, ypatingai vaikų. Vykdavo ir naktinis krepšinis, ir 3 prieš 3, o dabar – viskas akyse nyksta. Paskutinis renginys vykti negalėjo, nes Turto bankas užsiprašė tokios sumos, kad tiesiog negalėjome sumokėti.

Džiaugiuosi, kad savivaldybė ir sporto sektoriaus vadovai mato situaciją, galvoja, ką daryti,  kad kėdainiečiai sportuotų, sveikai gyventų, turėtų renginių“, – kalbėjo politikas.

„Be abejonės, aikštyną perimti turime, jis turi tarnauti miestui,
miestiečiams, tačiau pinigus reikia susiplanuoti ir įtraukti į kitų metų biudžetą“, – ragino Kėdainių sporto
centro direktorius Tomas Pakštys.

Vicemeras Paulius Aukštikalnis atkreipė dėmesį, kad paties aikštyno vertė yra išties didžiulė, o jo perėmimas kainuos labai nedaug, tad iš esmės tai yra tik teigiama investicija, ir skiriamas finansavimas jo priežiūrai neturėtų gąsdinti.

„Esmė ta, kad aikštyno perėmimas šiandien mums iš esmės beveik nieko nekainuoja. Atsiminkime, kokios yra sporto aikštynų kainos – tarkime, stadiono prie „Ryto“ progimnazijos tvarkymo sąmata siekia 700 tūkst. eurų. Tad šis aikštynas vertas mažiausiai 400 tūkstančių, o mes jį pasiimsime sau praktiškai už ačiū“, – atkreipė dėmesį vicemeras.

Jis taip pat pasiūlė aikštyną perleisti seniūnijos žinion, mat ši galėtų pasirūpinti pamatiniais aikštyno tvarkymo darbais.

Tuo tarpu meras Valentinas Tamulis akcentavo, kad Kėdainių sporto centro direktorius nebus paliktas likimo valioje pats vienas tvarkytis su sporto aikštyno priežiūra, o seniūnijai perleisti šio objekto jis nebūtų linkęs.

„Aikštyną turime perimti, pasirūpinti, kad jis būtų sutvarkytas jį įveiklinti.

Tikrai seniūnijai nereikia jo perleisti, seniūnija turi krūvą savo darbų, tegul pirmiausia susitvarko su vaikų žaidimo aikštelėmis.

Sporto aikštynu pasirūpins Sporto centras, o finansus mes nusimatysime biudžete“, – sakė savivaldybės meras.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video