Pelutavoje liepsnojo lauko tualetas

 Pelutavoje liepsnojo lauko tualetas

Kitą dieną po gaisro sodybos šeimininkai stipriai apdegusį lauko tualetą uždengė skraiste, už tualeto matosi aprūksi ūkinio pastato siena./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Neįprasto nutikimo būta Pelutavos kaime. Čia nenustatytam asmeniui neatsargiai lauko tualete numetus nuorūką, šis užsidegė. Nedaug trūko, kad nuo degančio lauko tualeto būtų užsidegęs ir ūkinis pastatas, o nuo šio – gyvenamieji namai. 

Užsiliepsnojo vakare

Tualetas užsiliepsnojo birželio 3-iosios vakarą. 22 val. 55 min. Bendrasis pagalbos centras sulaukė gyventojų pranešimo, kad Pernaravos seniūnijoje, Pelutavos kaimo Vingio gatvėje atvira ugnimi dega lauko tualetas.

Skambinę žmonės pranešė, kad ugnis jau persimetė ir į ūkinį pastatą. Jie baiminosi, kad gali užsidegti ir gyvenamieji namai.

Į įvykio vietą buvo išsiųstos arčiausiai nelaimės vietos įsikūrusios Rugėnų ir Josvainių ugniagesių komandos, iš miesto išskubėjo Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių skyrius.

Ugniagesiai gelbėtojai nustatė, kad gaisras kilo dėl pašalinio ugnies šaltinio. Žmogus į lauko tualete esančią šiukšliadėžę įmetė neužgesintą nuorūką, nuo šios užsidegė šiukšlės, o nuo jų – ir tualeto konstrukcijos.

Aut. past.

Atvira ugnimi  

Į įvykio vietą atskubėjus ugniagesiams, degė medinis 1×1 metro dydžio lauko tualetas, priblokuotas prie ūkinio pastato. Ugnis išties buvo bepersimetanti ir į ūkinį pastatą.

Ugniagesiai staigiai numalšino liepsnas, užgesino lauko tualetą, o ūkinį pastatą apliejo vandeniu, kad šis neužsidegtų.

Užgesinus liepsnas konstatuota, kad gaisro metu stipriai apdegė tualetas, aprūko ūkinio pastato siena. Išsaugotas vieno aukšto ūkinis pastatas (15×6 m dydžio, dalis mūrinė, dalis medinė, stogas šiferio).

Labai išsigando

Sodybos gyventojai sakė nežinantys, nuo ko užsidegė lauko tualetas. Išvydę liepsnas jie puolė skambinti pagalbos tarnyboms ir patys gesinti ugnį.

„Bandėme patys gesinti ugnį, pylėme vandenį bliūdais, bet mums užgesinti nepavyko. Pamatėme, kad ugnis jau griebia ūkinį pastatą ir tada nusprendėm, kad laikas kviesti gaisrinę, nes sudegs ne tik tualetas, bet ir ūkinis pastatas, ir gyvenamieji namai“, – kalbėjo gyventojai.

Paslaptingas ir neatsargus

Ugniagesiai gelbėtojai nustatė, kad gaisras kilo dėl pašalinio ugnies šaltinio – kažkam į lauko tualete esančią šiukšliadėžę įmetus neužgesintą nuorūką, nuo kurios užsidegė šiukšlės, o nuo jų – ir tualeto konstrukcijos.

Tiesa, nei vienas iš sodybos gyventojų neprisipažino, kad kažkas iš jų neatsargiai numetė nuorūką. Žmonių teigimų, tualetas stovi už ūkinio pastato, sodyba neaptverta, tad čia galėjo užsukti bet kas.

1 Komentaras

  • Jei labai persigando,tai turėjo pakeisti vidurius.Štai ir būdas užgesinti gaisrą.O jei rimčiau-šikinikas,ne rukimui skirta vietą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.