Pelėdnagių „Dobiliukas“ paminėjo Žemės dieną

 Pelėdnagių „Dobiliukas“ paminėjo Žemės dieną

Asmeninio archyvo nuotr.

Lina Urbštonavičė, vyresnioji priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Kaip ir kasmet, kovo 20-ąją Kėdainių r. Labūnavos pagrindinės mokyklos Pelėdnagių  „Dobiliuko“ skyriuje minėjo Pasaulinę žemės dieną. Kartu domėjomės, ką būtų galima panaudoti dar kartą: iš tualetinio popieriaus ritinėlių, kartono gaminome tulpes, spalvingi žiedai nušvito  saulės spinduliuose. Įkūrėme  atliekų rūšiavimo aikštelę, kuri leido ir patiems mažiausiems susipažinti su rūšiavimo procesu. Pamatuoti Žemės dydį ir atskleisti jos grožį leido kūrybinė veikla, kurioje vaikai spalvino iš kartono iškirptą Žemės rutulį.

Kartu susipažinome su švaraus pasaulio trispalve: geltona, žalia, mėlyna. Gaminome rūšiavimo plakatus, ant kurių klijavome tinkamų rūšiuoti žaliavų paveikslėlius: plastiko pakuotes, butelius, kamštelius ir kt.

Šios veiklos leido lengviau suprasti, kiek buityje likusių šiukšlių gali būti perdirbamos ir panaudojamos dar sykį. Tik iškilo klausimas – ką daryti su maisto atliekomis, medžių lapais, šakelėmis…?

Į šį klausimą padėjo atsakyti įkurtas kompostavimo centras, kuriame galėjome pamatyti irstančias maisto ir organines medžiagas, sliekus.  Vaikai susipažino su slieko istorija apie kompostavimą.

O kaip be žaliojo kampelio, juk miškai – mūsų Žemės plaučiai. Susipažinome su kambarinėmis gėlėmis. Kiekviena grupė atsinešė gėlės sodinuką, kuriuo rūpinsis, stebės ir fiksuos augimą, džiaugsis žiedais.

Nepamirškime, mes visi galime ir turime prisidėti, kad mūsų planeta Žemė atsikvėptų, patirtų tik gerus darbus, rūpestį, meilę…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video