Pažangiausia Kėdainių įmonė vos su 641 euro atlyginimu?

 Pažangiausia Kėdainių įmonė vos su 641 euro atlyginimu?

Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Dauguma Kėdainių rajono savivaldybei pavaldžių įmonių verčiasi sunkiai, dalies jų darbu nepatenkinti ir gyventojai. Viena iš tokių – bene dažniausiai gyventojų linksniuojama bendrovė „Kėdainių butai“. Nepaisant metai iš metų vis besikaupiančių problemų, šios įmonės direktorius deklaruoja esą „Kėdainių butai“ siekia tapti geriausiu pasirinkimu Kėdainių gyventojams. Tik apie kokį gerumą ir profesionalų gyventojų aptarnavimą galime kalbėti, kai, pavyzdžiui, „Kėdainių butuose“ vidutinė specialisto alga į rankas siekia vos 641 eurą…

Skundų turi

Įmonės vadovas Kęstutis Vaitkevičius neslėpė, kad įmonė skundų iš gyventojų kasmet sulaukia gana daug.

Praėjusį šildymo sezoną net 40 skundų buvo sulaukta dėl prasto šilumos daviklių veikimo. „Kėdainių butams“ pakeitus šilumos daviklių priežiūros operatorių, situacija ženkliai pagerėjo, ir šį sezoną tokio tipo skundų buvo vos du.

Tačiau labai didelė skundų dalis yra ne dėl ko kito, o dėl netinkamo darbuotojų elgesio ir nekokybiško aptarnavimo.

„Kaip bebūtų gaila, dažnai žmonės skundžiasi dėl darbuotojų elgesio kultūros. Bandome auklėti, turėjome keletą nemalonių pokalbių, tikiuosi, buvau suprastas. Jei nepadės, imsimės kitų priemonių“, – sakė įmonės direktorius.

„Kėdainių butų“ direktorius Kęstutis Vaitkevičius sakė suprantantis, kad atlyginimų fronte situacija siaubinga ir, kiek pajėgė, tiek ją mėgino pagerinti./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Atlyginimai šokiruoja

Valdančiosios frakcijos lyderė Nijolė Naujokienė atkreipė dėmesį, kad kalbėti apie aukštą darbuotojų motyvaciją yra itin sudėtinga matant, kokius atlyginimus jie gauna.

Įmonės metinėje veiklos ataskaitoje iškelti tikslai tapti „geriausiu pasirinkimu esamiems ir būsimiems klientams, tapti pažangiausia bendrojo naudojimo objektų administravimo įmone“ niekaip nesiderina su faktu, kad įmonės darbuotojai į rankas gauna vos kiek daugiau nei minimalų atlyginimą.

„Kaip jūs, mokėdami 964 eurus bruto (641 eurą į rankas) atlyginimą pajėgiate išlaikyti tą 31 darbuotoją?

Nejau jie tokios žemos kvalifikacijos, kad verti tik tokio atlygio? Kokia gali būti darbuotojų motyvacija, jei žmogus turi kvalifikaciją, o gauna tik tokį atlyginimą?

Savivaldybės įmonė, o atlyginimų vidurkis realiai į rankas yra tik kiek didesnis nei minimali alga…

Nesuprantami man tokie dalykai, jie reikalauja atsakingų sprendimų. Juk dirba žmonės, o prie dabartinių kainų jų situacija tikrai sunki. Čia, manau, reikalingi esminiai sprendimai iš įmonės ir pagrindinės akcininkės pusės“, – įsitikinusi N. Naujokienė.

„Kėdainių butų“ direktorius sakė suprantantis, kad atlyginimų fronte situacija siaubinga ir, kiek pajėgė, tiek ją mėgino pagerinti.

„Tai man yra galvos skausmas nuo pirmos darbo dienos – atlyginimai yra neadekvatūs. Kiek buvo galima, tiems, kurie dirba kvalifikuotą darbą, buvo padidintas atlygis. Labai gaila, bet turim, ką turim. Atlyginimai priklauso nuo įmonės pajamų“, – sakė K. Vaitkevičius.

Pernai „Kėdainių butai“ turėjo metinį 1,8 tūkst. eurų pelną.

„Kokia gali būti darbuotojų motyvacija, jei žmogus turi kvalifikaciją, o gauna tik tokį atlyginimą?“

N. Naujokienė

Skolų – pusė milijono

Krašto gyventojai „Kėdainių butams“ yra skolingi beveik pusę milijono eurų.

K. Vaitkevičius sako, kad su skolininkais intensyviai dirbama, tačiau ne visada įmanoma situacijas išspręsti lengvai. Daug didelių skolų yra tokios senos, kad net nebeįmanoma surasti dokumentų, kurie įrodytų įsiskolinimo pradžią.

„Skolininkų yra visose socialinėse grupėse – ir tarp socialinio būsto gyventojų, ir savivaldybės būstų gyventojų, ir tų, kurie išsipirkę savo būstus. 

Dirbame, skambiname, gaudome po užsienius, įkalbinėjame geruoju, kitus tenka duoti į teismą. Yra blogai, bet stengiamės dirbti“, – kalbėjo K. Vaitkevičius.

Tarybos narė Gitana Kaupienė atkreipė dėmesį, kad labai didelę skolą turi 99 savivaldybės būstai, kurių gyventojai bendrai skoloje yra kone 18 tūkst. eurų. Tuo tarpu socialinių būstų skola siekia tik apie 6 tūkst. eurų.

Vis dėlto nei įmonė, nei savivaldybės neturi jokių įrankių, kaip stipriau paspausti savivaldybės būstuose gyvenančius asmenis.

Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė neslėpė, kad dalis šiuose būstuose gyvenančių asmenų piktnaudžiauja padėtimi, nereaguoja į raginimus išsipirkti būstą arba išsikelti iš jo lauk, tačiau įrankių juos iškrapštyti ir tuose būstuose leisti apsigyventi socialinio būsto laukiančius asmenis – nėra.

K. Vaitkevičius sako, kad su skolininkais intensyviai dirbama, tačiau ne visada įmanoma situacijas išspręsti lengvai. Daug didelių skolų yra tokios senos, kad net nebeįmanoma surasti dokumentų, kurie įrodytų įsiskolinimo pradžią.

Aut. past.

Renovacijos prognozės liūdnos

„Kėdainių butų“ jurisdikcijai priklauso ir daugiabučių namų renovacija. Skaičiai nedžiugina. Praėjusiais metais visiškai baigta 5 namų renovacija. Dar keturi namai šiuo metu renovuojami ir darbai jau eina į pabaigą.

„Dar vienas namas yra pateikęs prašymą parengti investicinį projektą. Taip pat yra pateiktos dar 4 paraiškos renovacijai, tačiau nė viena iš jų nėra patvirtinta.

Neramina numatomi pirkimai, kokios bus jų kainos.

Esu įsitikinęs, kad pagal sumas, kurios numatytos investiciniuose projektuose, mes nieko nenupirksime. O jei nenupirksime, vėl iš naujo reikės projektus daryti, vėl iš naujo tvirtinti“, – neslėpė K. Vaitkevičius.

Maža to, daugelis namų, kuriems būtina renovacija, turi daug skolininkų, o dėl pastarųjų negalima gauti finansavimo.

N. Naujokienė atkreipė dėmesį, kad tokiomis ekonominėmis sąlygomis gyventojai nesiverš prisiimti papildomų įsipareigojimų ir renovacijos spurto tikėtis tikrai nereikėtų.

Užburtas ratas

Nepaisant to, kad įmonės metinei veiklos ataskaitai krašto politikai pritarė, vis dėlto atkreiptas dėmesys, kad įsisenėjusių problemų daug, o jų išspręsti niekaip nepavyksta.

„Linkiu spręsti darbuotojų apmokėjimo klausimus, nes gali būti, kad prarasite ir paskutinius darbuotojus, kurie yra.

Verdate savo sultyse, naujų veiklų imtis negalite, nes neturite naujų darbuotojų, o jų neturite todėl, kad negalite mokėti adekvataus atlyginimo, atlyginimo mokėti negalite, nes negalite plėsti veiklų. Tai yra užburtas ratas, kuriame jūs sukatės.

Tai savivaldybės įmonė, jūs teikiate gyventojams paslaugas, jos turi būti kokybiškos. Įrašėte fantastines prognozes, pasižymėjote, kad jūsų tikslas būti geriausiu pasirinkimu – nematau jokių galimybių tapti geriausiu pasirinkimu gyventojams“, – niūriai reziumavo N. Naujokienė.

13 Komentarai

 • Savivaldybe pati neskiria imonei reikiamo finansavimo specialistu algoms, o po to stebisi, kodel algos pas juos mazos ir nera motyvacijos gerai dirbti.
  Debilai, kaip reta.

 • O kur daugiau alga gauna?Niekur .Lietuvoj algos nekyla. tik kainos kyla.Tik viska naikina.uždaro.ta tai sugeba Lietuvele.

  • Mūsų savivaldybė yra labai neūkiška užuot, kad skirtų finansavimą vienai įmonei kuri atliktų komunalines paslaugas ji išlaiko privatininkus „tvarkančius“ miestą, išvežančius atliekas. Miestas yra tvarkomas atmestinai, šiukšlių išvežimo grafikas yra toks kokį susgalvoja paslaugą teikianti įmonė. GĖDA BŪTI NEŪKIŠKIEMS!!!

 • Lidle.kasininke. 900. I rankas gauna 🙂 o cia vyrai uz minuma dirba. Gal todel tokie iraude ir dirba

  • Ar darbuotojai atlieka darbus už šį atlyginimą, susikalbėti sunku, darbų neatlieka ir pan.

 • Mažos algos. Nesmagu tokią algą vyrui namo parnešt. Atrodo nieko nevertas. Gal geriau, kad tokių įmonių visai nebūtų.

  • Kodel butų ūkis ir valdzia neorganizuoja į įmonę į kurią grįžtų visi namai miesto kuriuose baisi betvarke kazkokie pirmininkai neatlieka darbų jokių o tik plauna žmonių pinigus..

 • Tai kad krekenavos agrofirma tukstantuka duoda i rankas jau. Eikit pries stroikiu pagalbinis stuka gauna. Kas ce per algos jobanos?

 • Kodėl savivaldybė nesirūpina kaip dirba daugiabučių administratoriai, pinigus tai moka jiems, bet administratorių netiria kaip jie dirba. Lietuvoje daug administratorių yra kurie naudojasi esama padėtimi.

 • Anonime,asile,ar gali dingti su savo trenktais,vaikiškais komentarais?Tavęs pasiilgo Rokiškis.

 • Lidle 900? Arsi kaip pažabota kumele už tuos 900 ir dar reksi kaip erzilo tvarkoma.

 • Nemanau, kad dauguma darbuotojų verti minimo atlyginimo. Nemandagūs, darbą atlieka prastai arba visai neatlieka, nors vadovai ir keičiasi, bet žmonės….

 • Kaip dirba, tai tokie ir atlyginimai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video