Pavasariniai darbai sujudino seniūnijų gyventojus

 Pavasariniai darbai sujudino seniūnijų gyventojus

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Atėjus pavasariui skubame pasidžiaugti šiltais ir saulėtais orais, bundančia gamta. Taip pat atšilus orams pradedame rūpintis ir svarbiausiais tvarkymosi bei švarinimosi darbais savo aplinkoje. Ne išimtis ir rajono seniūnijos, jose – pats darbymetis.

Dėmesys parkams

Dotnuvos seniūnas Modestas Tvaravičius sako, kad seniūnijos darbuotojai, žiemos darbams pasibaigus, su nauja energija pavasariui ima ruoštis jau nuo kovo mėnesio.

„Pirmiausia tvarkėmės Dotnuvos ir Akademijos parkuose. Iš ten buvo išvežti nuo pernai likę į krūvas sugrėbti lapai, surinktos nuo medžių nukritusios šakos.

Didžiausias dėmesys buvo skirtas parko zonoms, esančioms šalia pagrindinių pėsčiųjų takų. Kol šlapia, grėbti ir tvarkytis parko gilumoje negalime. Tikimės, kad orai su laiku vis gerės ir leis dirbti dar spartesniu tempu.

Ne už kalnų vasaros sezonas, kuris pareikalaus dar didesnių pajėgumų – prisidės žaliųjų erdvių, gėlynų priežiūros darbai.

Tiesa, seniūnija įsigijo profesionalų traktoriuką-žoliapjovę su lapų rinktuvu, kuris padės ne tik kokybiškiau, bet ir sparčiau atlikti reikiamus darbus“, – mano M. Tvaravičius.

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Įdarbins pusei metų

Dotnuvos seniūnas informavo, jog tvarkymosi ir švarinimosi darbus seniūnijos darbuotojams padeda atlikti socialines pašalpas gaunantys dotnuviškiai.

„Pagal užimtumo didinimo programas Kėdainių rajono savivaldybė skyrė 5 Dotnuvoje gyvenančius žmones, kuriuos seniūnija įdarbins pusei metų“, – pabrėžia M. Tvaravičius.

Dirba dėl bendro tikslo

Taip pat M. Tvaravičius pasidžiaugia ir kasmet aktyviai besitvarkančiomis seniūnijos bendruomenėmis.

„Džiaugiamės palaikydami glaudų ryšį su seniūnijos bendruomenėmis.

Prie viešųjų erdvių bei savo gyvenamosios aplinkos gražinimo ir švarinimo kiekvienais metais noriai prisijungia tiek nedidelės bendruomenės, tokios kaip Beržai, Šlapaberžė ir kitos mažesnės, tiek ir vienos didžiausių – Dotnuvos, Akademijos, Vainotiškių.

Visos Dotnuvos seniūnijos bendruomenės daugiau ar mažiau aktyvios, iniciatyvios.

Džiugu, jog dirbdami dėl bendro tikslo parodome, kokie esame bendruomeniški ir pilietiški“, – pasidžiaugia M. Tvaravičius.

Be galo džiugina visų žmonių aktyvumas ir noras gyventi gražesnėje, nuolat puoselėjamoje aplinkoje.

Pelėdnagių seniūnas

Jau susitvarkė

Gudžiūnų seniūnas Vidmantas Cechanavičius didžiuojasi Devynduonių, Gudžiūnų ir Miegėnų kaimų bendruomenėmis, kurios jau spėjo suorganizuoti švarinimosi talkas.

Tuo tarpu Gudžiūnų seniūnijos darbuotojai, anot V. Cechanavičiaus, dirba įprastai.

„Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, daugiausia dėmesio skirsime Paberžės ir seniūnijos parkų Gudžiūnuose, Terespolyje ir kitų panašių teritorijų priežiūrai.

Be to, ketiname atnaujinti kapinėse esantį kapų priežiūros darbams skirtą inventorių, taip pat Alksnėnuose planuojame pastatyti autobusų laukimo paviljoną.

Na, o orams dar labiau atšilus pradėsime ruoštis ir gėlių sodinimo bei žaliųjų erdvių šienavimo sezonui“, – pabrėžia Gudžiūnų seniūnas.

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Rūpinasi kapinėmis

Josvainių seniūnas Algimantas Sirvidas pritaria, jog darbo po žiemos tikrai netrūksta.

„Šiuo metu svarbiausi darbai seniūnijoje – kapinių ir aplinkos aplink bažnyčią sutvarkymas. Praėjusią savaitę seniūnijos darbuotojai dirbo Šaravų kapinėse. Pasirūpinome nupjautų medžių sutvarkymu, buvo surinktos nuo medžių nukritusios šakos, beliko tvarkingai sugrėbti ir pašalinti likusias šiukšles.

Panašius darbus tęsime ir Kampų kaimo bei Josvainių miestelio kapinėse. Aplinka šalia bažnyčios ir miestelio centro sutvarkymu žadėjo pasirūpinti Josvainių bendruomenė. 

Susidoroti su šiukšlėmis, jų išvežimu ir pernykščiais lapais stengsimės dar iki švenčių“, – planuojamus ir nuveiktus darbus vardija A. Sirvidas.

Josvainių seniūną labai džiugina seniūnijai priklausančių kaimų bendruomenės, kurios stengiasi ir niekieno neprašomos puoselėja ir prižiūri savo teritorijas.

Aut. past.

Iniciatyviai puoselėja aplinką

Josvainių seniūną labai džiugina seniūnijai priklausančių kaimų bendruomenės, kurios stengiasi ir niekieno neprašomos puoselėja ir prižiūri savo teritorijas.

Vainikų bendruomenės pirmininkė Ligita Šilanskienė sako, kad kaimo teritoriją šįmet pradėjo tvarkyti kiek vėliau negu įprasta, bet iki balandžio mėnesio atliko pagrindinius švarinimosi darbus – sutvarkė aplinką aplink bendruomenės centrą:

„Ateityje dar norime skirti šiek tiek dėmesio kaimo apylinkėms ties įvažiavimu į Vainikus, apsitvarkyti pakeles“.

Savo jėgomis daugelį švarinimosi darbų taip pat atlieka ir Angirių bei Kampų, taip pat ir Kunionių kaimų bendruomenės.

Angirių teritorija nėra didelė, todėl kaimo aktyvistams, anot bendruomenės pirmininkės Irinos Mažeikienės, pavyksta nesunkiai susitvarkyti.

Tuo tarpu Kunioniams pastaruoju metu kiek sunkiau sekasi suburti žmones, tačiau bendruomenės centro pirmininkė Vilma Fedosiukienė tiki, jog iki šienavimo sezono pradžios pagrindinius švarinimosi darbus spės atlikti.

Kampų bendruomenės pirmininkas Vilimas Vaidotas skundėsi tik dėl stambiagabaričių atliekų išvežimo. Jo teigimu, jau antrus metus iš eilės vėluojama tą padaryti.

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Pagrindinis dėmesys – Pajiesliui

Krakių seniūnas Ernestas Barčas pažymi, jog jie visą darbo jėgą pirmiausia planuoja skirti Pajieslio kaimui.

„Kadangi birželio gale planuojamas Pajieslio 65-erių metų jubiliejus, todėl norime įrengti naują gėlyną prie bendruomenė centro bei kaimo aktyvistų padedami kiek suremontuoti ir perdažyti bažnytėlę.

Nors pagrindinis dėmesys bent iki Joninių bus skiriamas Pajiesliui, tačiau kasdieniai pavasariniai ir vasariniai darbai seniūnijoje, tokie kaip žaliųjų erdvių šienavimas, lapų grėbimas ar kiti nebus pamiršti ar nustumti į šoną.

Kaip ir kasmet, pagal planą dirbsime ir stengsimės, jog viskas reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje būtų atlikta.

Kai tik baigsime darbus Pajieslyje, keliausime į Ažytėnus, Jankūnus. Šių kaimų kapinaitėse įrengsime naujas tvoras.

Krakių miestelyje planuojame atnaujinti ir sutvarkyti „Meilės salą“.

Labai džiugu, jog seniūnijos bendruomenėse aktyvumo taip pat netrūksta. Kiekviena jų noriai prisijungia prie švarinimosi akcijų, kasmet aktyviai tvarkosi ir gražina savo gyvenamąją teritoriją.

Na, o seniūnija, palaikydama šį gražų jų gestą, visada prisideda prie bendruomenėje vykdomų darbų, skirdama transportą ar kitą reikalingą inventorių“, – pažymi E. Barčas.

Po Šv. Velykų švarinimosi akciją planuoja rengti ir Langakių kaimo gyventojai.

Aut. past.

Praverstų šlavimo mašina

Kasdieniams darbams atlikti skirto inventoriaus, pasak E. Barčo, seniūnijai netrūksta: „Reikalingiausia iš inventoriaus dabar būtų šlavimo mašina, kuri palengvintų gatvių bei šaligatvių priežiūrą“. 

Darbas virte verda

Pernaravos seniūnija ruoštis šiltajam metų sezonui, seniūno Artūro Gusto teigimu, pradėjo praėjusią savaitę.

„Kadangi buvo geri orai, viena iš pirmųjų švarinimosi talką suorganizavo Paaluonio bendruomenė.

Pelutavos bendruomenė tvarkymosi akciją dar tik ruošiasi rengti, na, o Pernaravoje darbas jau kurį laiką virte verda.

Aktyviai kovojame su šiukšlėmis, pernykščiais lapais, medžių šakomis. Intensyviai tvarkomės ir kapinėse. Ruošiamės atsikratyti senų stiklo konteinerių. Esame atsakingi ir už Pernaravos tvenkinio priežiūrą“, – akcentuoja A. Gustas.

Švarinimosi akcija – po Šv. Velykų

Pernaravos seniūnijai priklausančios Langakių bendruomenės pirmininkas Antanas Čepliauskas tikino, kad po Šv. Velykų švarinimosi akciją planuoja rengti ir Langakių kaimo gyventojai.

„Talkos metu planuojame atlikti kelis pagrindinius darbus. Visų pirma norime pasirūpinti aplinkos sutvarkymu aplink namuką-vagonėlį, skirtą medicinos punktui, bei aplink Langakių katilinę, kuri pagal panaudos sutartį yra skirta bendruomenei.

Taip pat kiekvienais metais Langakiuose tvarkomės ir bendruomenės namų aplinką bei patalpas, valome langus. Daug maloniau gyventi gražesnėje, nuolat puoselėjamoje, sutvarkytoje aplinkoje.

Svarbiausia, jog į organizuojamas talkas žmonės renkasi itin noriai, reikia tik susitarti patogų laiką“, – pasidžiaugia A. Čepliauskas.

Šalino purvą

Šėtos seniūnas Ričardas Boreiša taip pat pasakojo, kokie pagrindiniai darbai vyksta seniūnijoje ir kaip sekasi juos atlikti.

„Pastaruoju metu Šėtos miestelyje didelis dėmesys buvo skiriamas purvo šalinimui gatvėse, pernykščių lapų grėbimui, tvarkos ir švaros palaikymui kapinėse.

Taip pat didelį dėmesį skiriame prastos būklės kelių tvarkymui. O kai tiktai atšils orai, susitelksime ties viešųjų erdvių apželdinimu ir gėlių sodinimu.

Želdinius ir gėlynus planuojame formuoti tose pačiose vietose“, – sako R. Boreiša.

Iniciatyviausi – pagiriečiai

Vieni iš iniciatyviausių Šėtos seniūnijoje, anot R. Boreišos, – pagiriečiai: „Jie kasmet už visus anksčiausiai pradeda tvarkytis.

Norėtųsi panašios iniciatyvos bei aktyvumo ir iš kitų Šėtos seniūnijos kaimų gyventojų“.

Dėmesys – viešosioms teritorijoms

Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė tikisi, kad balandis bus aiškesnis mėnuo ir pagaliau leis susiplanuoti norimus darbus.

„Kaip ir įprasta, daugiausia dėmesio seniūnijoje skirsime viešosioms, dažniausiai lankomoms erdvėms tvarkyti.

Pagrindinis darbas – šiukšlių surinkimas, kurių, dažniausiai po savaitgalių, būna visur.

Mes turime ir gražųjį Nevėžio slėnį, kuriame žmonės pamėgę poilsiauti, bet ne visi po savęs linkę susitvarkyti.

Nuolat prižiūrime ir jaunimo itin pamėgtą susirinkimo vietą – „Regykla“. Tai itin lankomas objektas, nuo kurio atsiveria gražus vaizdas į Nevėžio upę.

Taip pat kiekvienais metais rūpinamės medžių ir krūmų prie viešųjų kelių ir viešose erdvėse genėjimo, pernykščių lapų bei medžio šakų išvežimu“, – tikina Surviliškio seniūnė.

Dėl pagalbos nesikreipė

Surviliškio seniūnijos bendruomenės kol kas dėl pagalbos išvežant lapus ar kitokias šiukšles nesikreipė, pažymi R. Lukošienė.

„Matyt, gerai susitvarkė rudenį“, – pajuokauja Surviliškio seniūnė.

Planuos darbus

„Prie Surviliškio seniūnijos bendruomenių centrų dažniausiai tvarkosi arba mūsų darbuotojai arba pačių bendruomenės centrų nariai.

Tikimės, kad balandis bus aiškesnis mėnuo, kuomet pagaliau galėsime suplanuoti norimas veiklas bei nuspręsti kurioms konkrečioms vietovėms bendruomenėse bus skiriamas didžiausias dėmesys.

Visas kitas vietas apsitvarkome savaime su visuomenei naudingai veiklai pasitelktais žmonėmis arba, kaip jau minėjau, bendruomenės narių padedami“, – priduria R. Lukošienė.

Dirba ne tik Truskavoje

Truskavos seniūno Vytauto Zakaryzos teigimu, atsakingi už aplinkos tvarkymą darbuotojai dirba ne tik Truskavoje. Nemažai darbų atlikta ir Pavermenyje bei Petkūnų kaime.

„Intensyviai tvarkome maudyklas, šaliname išgriuvusius medžius, renkame išlūžusias medžių šakas. Nors dar pernai mechanizuotai pasirūpinome lapų surinkimu ir išvežimu, šiemet jų ir vėl visur pilna.

Pavermenyje sutvarkėme parko tvenkinį. Iš vandens išgrėbėme žoles, surinkome susikaupusias šiukšles.

Petkūnų kaime baigiame įrengti centrinę aikštelę, skirtą jaunimui. 

Galime pasidžiaugti, nes reikiamos technikos norimiems darbams atlikti turime sočiai, sudėtinga tik su operatoriais, kurie galėtų dirbti su ta technika“, – pasiguodžia V. Zakaryza.

Prie gražesnės ir jaukesnės aplinkos kūrimo aktyviai prisideda ir seniūnijai priklausančių kaimiškųjų vietovių bendruomenės, taip pat ir Vilainių gyventojai.

Vilainių seniūnas

Rūpinsis gėlynais

Vilainių seniūnija taip pat jau nuo kovo mėnesio vykdo nuolatinius tvarkymo darbus, stengiasi gražinti savo aplinką ir pamažu įgyvendinti tai, kas suplanuota.

„Didžiausias dėmesys dar kovo pabaigoje buvo skiriamas kelkraščių ir šaligatvių bei seniūnijos gyvenviečių asfaltuotų kelių šlavimui.

Kol karaliauja vėjai, vis kariaujame ir su lapais.

Taip pat labai intensyviai galvojame ir planuojame apie paruošiamuosius pavasario darbus Vilainių gėlynuose.

Pagerėjus orams, pirmiausia imsimės veiklos su daugiamečiais augalais, bus purenamos esamų gėlynų žemės, vyks pavasarinis tręšimas.

Be to, išskirtinės priežiūros jau pareikalavo ir gėlynuose augantys dar visai jaunučiai spygliuočiai. Juos jau patręšėme.

Vėliau planuojama sodinti vasarines vienmetes gėles.

Norime, jog kartu su gamta atgytų ir Vilainių viešosios erdvės“, – teigia Vilainių seniūnas Antanas Bružas.

Imasi iniciatyvos

Jis pasidžiaugia, jog prie gražesnės ir jaukesnės aplinkos kūrimo aktyviai prisideda ir seniūnijai priklausančių kaimiškųjų vietovių bendruomenės, taip pat ir Vilainių gyventojai.

„Vilainiuose net ir prie daugiabučių namų dažnai randame sugrėbtus lapus, surinktas medžių šakeles ar kitokias gamtines atliekas, kurias tenka tik išsivežti.

Esame itin dėkingi, jog atsiranda tokių, kurie nelaukia, kada kas ateis ir sutvarkys, o patys imasi iniciatyvos“, – geradariais didžiuojasi Vilainių seniūnas.

Darbų netrūksta

Atšilus orams šiltajam metų sezonui suskubo ruoštis ir Pelėdnagių seniūnija.

„Pavasarį darbų lauko teritorijose netrūksta: intensyviai rinkome šiukšlės, aptvarkėme pakeles, genėjome medžius ir krūmus, pasirūpinome žolės šienavimo sezonui reikalingos technikos paruošimu darbui.

Taip pat pradėtos tvarkyti Pelėdnagių tvenkinio pakrantės, neužilgo ruošiamasi keisti paplūdimio smėlį.

Daug laiko atima ir kapinių tvarkymas. Šiuo metu rūpinamės septynių kapinių seniūnijoje priežiūra. Be to, aktyviai galvojame ir apie miestelio centro estetinį vaizdą.

Pradėjome keisti žemes vazonuose, taip pat padedami apželdintojos numatėme, kur ir kokias gėles sodinsime.

Nusprendėme, jog šį kartą gėlynų ir augančių augalų vazonuose pagrindą sudarys mažiau priežiūros reikalaujančios daugiametės gėlės“, – sako Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas.

Vertina prisidedančius

Jis pasidžiaugia šauniai ir gražiai besitvarkančiomis Pelėdnagių seniūnijai priklausančiomis bendruomenėmis: „Turiu pagirti kiekvieną seniūnijos bendruomenę už svarų indėlį puoselėjant savo aplinką ir teritorijas.

Be galo džiugina visų žmonių aktyvumas ir noras gyventi gražesnėje, nuolat puoselėjamoje aplinkoje.

Labai tuo džiaugiamės ir linkime, kad atsirastų kuo daugiau tokių žmonių, kuriems rūpi ne tik savas kiemas“.

2 Komentarai

  • Tai kad čia nuotraukos pernykštės 😀 tai kur tos talkos vyko? Slaptai?

  • Džestina Borodinaite, prašome nesityčioti iš mūsų Krakių -Pajieslio bednruomenių. Ši talka vyko prieš du metus, o jūs ir vėl senas nuotraukas dedat. Ką jūs norit apgauti, žmonės juokiasi, kokia jūs žirnalistė? Blogiau nei Rusijoje. Esate nepageidaujama pas mus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video