Patyrusi slaugytoja profesinę dieną pasitinka naujose pareigose

 Patyrusi slaugytoja profesinę dieną pasitinka naujose pareigose

VšĮ Kėdainių ligoninėje vyriausiosios slaugytojos pareigose darbą pradėjo Asta Teišerskienė. Įgijusi patirties, žinių ir kompetencijų slaugytoja užaugo iki aukštesnių pareigų./Asmeninio archyvo nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Šį pavasarį VšĮ Kėdainių ligoninėje vyriausiosios slaugytojos darbą pradėjo labai kukli, kompetentinga ir šiuolaikinius visuomenės poreikius gerai suprantanti Asta Teišerskienė. Moteris save dar nuo vaikystės matė tik kaip medikę. Per 7 metus specialistė įgijo patirties dirbdama skirtingus darbus, o įgijusi naujų kompetencijų užaugo iki aukštesnių pareigų.

Didelę atsakomybę moteris priima ir džiaugiasi galėdama prisidėti prie įstaigos darbo organizavimo ir koordinavimo. Ligoninėje darbą 2013 metais pradėjusi A. Teišerskienė visai neseniai pasinėrė į kasdienes vyr. slaugytojos arba, kitaip sakant, slaugos administratorės pareigas. Ji organizuos, koordinuos ir kontroliuos slaugos procesus. Skamba labai techniškai, bet ji bus atsakinga už medicininės paskirties gaminių bei slaugos priemonių̨ užsakymą ir išdavimą bei darbuotojų darbo laiko tikslingą paskirstymą ir panaudojimą, tam, kam svarbu, jo kontrolė. 

Taip pat vyr. slaugytoja bus atsakinga už visos slaugytojų komandos bendravimą, bendradarbiavimą, darbą ir jo planavimą bei problemų sprendimus.

,,Daugumai įstaigos darbuotojų ligoninė yra kaip antri namai, kadangi mes čia praleidžiame didelę dalį savo laiko. Šiame darbe susidoroti su įvairiais sunkumais labiausiai padeda pacientų ir jų artimųjų įvertinimas, jų šypsenos ir kolegos, su kuriais dirbame, vienas kitą palaikome, išklausome“, − sveika kolektyvo atmosfera ir tarpusavio palaikymu džiaugiasi ir yra pasiryžusi rūpintis A. Teišerskienė.

Kita sritis – mokymai. Tai slaugytojų, sveikatos priežiūros darbuotojų profesinės kvalifikacijos kėlimo mokymų planavimas ir organizavimas.

A. Teišerskienė sako, kad šalia įgytos kvalifikacijos ir specialių įgūdžių slaugytojui dar būtinos šios asmeninės žmogiškosios savybės: kantrybė, švelnumas, gerumas, atjauta, nuoširdumas, atidumas, paprastumas ir noras padėti.

Visuomenės nuomonių peripetijose ir momentiniuose nepasitenkinamuose Asta nepasimeta ir tiki, kad slaugytojų profesija žmonių gerbiama.

„Tik kartais ne visi žmonės atėję į gydymo įstaigą gali tai parodyti, nes juk jie ateina su savomis sveikatos problemomis, savais rūpesčiais. Ir jeigu kartais ir neparodo pagarbos, mes neturime to priimti asmeniškai, turime būti supratingi, atjaučiantys ir kantrūs“, − nuoširdžiai suprasdama asmenines žmonių situacijas sako A. Teišerskienė.

Šiemet visos slaugytojos ruošiasi ir svarbiam įvykiui. Slaugytojų diena po dvejų metų pertraukos gegužės 12 dieną bus paminėta ligoninės salėje. Šventę organizuoja Kėdainių ligoninės ir Kėdainių PSPC slaugytojų sąjunga. Kaip sakė A. Teišerskienė, tą dieną bus naudinga paskaita slaugytojoms, o širdį joms džiugins šventinis Kėdainių muzikos mokyklos mokinių koncertas.

Medikų bendruomenė jaučia visuomenės palaikymą ir tai suteikia jiems motyvacijos judėti pirmyn.

Aut. past.

Tikslų siekti naują vyr. slaugytoją įkvepia problemų įžvelgimas. Jos akimis žiūrint, yra dalykų, kuriuos reikia keisti, tobulinti ir taip judėti į priekį. Todėl nuo pat pirmos darbo dienos ji stengiasi prisidėti visu 100% ir aktyviai dalyvauti įstaigos veikloje.

,,Todėl ir norisi siekti tų tikslų bei juos įgyvendinti, kad tiek ligoninės pacientams pagerėtų kokybė bei prieinamumas, tiek darbuotojams būtų daugiau motyvacijos dirbti ir tobulėti“, – sako A. Teišerskienė.

Asta 2013 metais Kauno kolegijoje baigė bendrosios praktikos slaugos bakalauro studijas, bendruomenės slaugytojo specializaciją ir iš karto po jų − 2014 metais – papildomas ištęstines viešojo administravimo krypties studijas.

Dirbti grįžo į savo gimtuosius Kėdainius. VšĮ Kėdainių ligoninė yra pirmoji A. Teišerskienės darbo vieta. Čia ji darbą pradėjo po studijų 2013 metais. Visus tuos metus iki naujų pareigų švelniai vadinama sesute, A. Teišerskienė dirbo konsultacinėje poliklinikoje kartu su gydytojais specialistais: urologu ir traumatologu.

Per darbo metus teko padirbti ir su kitais specialistais. Nuo 2016 metų Asta dirbo ir VšĮ Kėdainių PSPC Pelėdnagių ambulatorijos procedūrų kabinete.

,,Darbe patirties sėmiausi iš gydytojų, su kuriais dirbau. Jie man buvo pats didžiausias pavyzdys. Esu jiems labai dėkinga už komandinį darbą, kuriame buvau jiems svarbi ir vertinama“, – prisipažįsta A. Teišerskienė. 

Na, o sunkiuoju viso pasaulio žmonėms metu, per pandemiją, Asta pasiryžo save išbandyti ekstremalioje  situacijoje ir savo gebėjimus pritaikyti sunkiajame VšĮ Kėdainių ligoninėje įkurtame regioniniame COVID-19 skyriuje.

Astos patirtis tik paskatino ją dar labiau tobulėti ir 2020 metais ji Mykolo Riomerio universitete įgijo sveikatos politikos ir vadybos magistro diplomą.

8 Komentarai

  • graži katytė.

  • Su Slaugytojų diena.

  • Jau istojo i Musu krasto sekmei ar dar tik istos? 🙂

  • nuostabi moteris ir puiki profesionalė . Ačiū, Asta, už darbą

  • Nustokite slaugytojas vadinti,rašyti ir kreiptis slaugėmis!

  • Jūs ,švelni,atidi,nuostabi darbuotoja,dabar linkiu stiprybės sunkiame kelyje.Aš žinau,kad jums pasiseks.Sėkmės Astute.

  • kad gerb. ASTA tapo mūsų ligoninės vyr. slaugytoja .DIDŽIULĖS SĖKMĖS JUMS – ASTUTE…

  • Labai išlaikytas ramus profesionalus ir šiltas žmogus. Sėkmės . Labai palaikau.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video