Patikrinta rajono maudyklų vandens kokybė

 Patikrinta rajono maudyklų vandens kokybė

Asociatyvi Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Artėja vasara, o su ja ateina ir maudymosi sezono pradžia. Visoje Lietuvoje maudymosi sezonas oficialiai prasideda birželio 1-ąją.

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, rajono teritorijoje tiria maudyklų vandenį šiose maudymvietėse: Ašarėnos tvenkinio, Pėdžių karjero ir Barupės tvenkinio Pelėdnagių sen., Babėnų karjero, Nevėžio upės ties Skongalio g. ir ties Justinavos sodais, Keleriškių tvenkinio, Bartkūniškio tvenkinio Kėdainių sen., Nevėžio upės ties Pašilių sodais Pelėdnagių sen., Angirių tvenkinio ir Šušvės upės Josvainių sen., Akademijos tvenkinio Dotnuvos sen., Gudžiūnų tvenkinio ir Miegėnų tvenkinio Gudžiūnų sen., Nevėžio upės Surviliškio sen., Aristavos tvenkinio ir Juodkiškio tvenkinio Vilainių sen., Dvariškių karjero Truskavos sen., Krakių tvenkinio Krakių sen.

Anot biuro Visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios visuomenės sveikatos stebėseną, Daivos Mickevičienės, tyrimai atliekami siekiant nustatyti vandens mikrobiologinę taršą (žarnyno enterokokų, žarnyno lazdelių (E. coli) skaičių). Vėliau taip pat bus tiriamas smėlis dėl parazitologinių parametrų.

Pirmasis tyrimas buvo atliktas šių metų gegužės 24 dieną. Tyrimai rodo, kad visų maudyklų vanduo atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

Gyventojai kviečiami sekti informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro svetainėje www.kedainiuvsb.lt ir feisbuko paskyroje.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video