Pas kosmetologę – ne iš reikalo, o savo malonumui!

 Pas kosmetologę – ne iš reikalo, o savo malonumui!

Veido priežiūros mitai ir tiesos

Šylant orams, artėjant vadinamajam bikinio sezonui, po „žiemos miego“ savo kūnui pradedame skirti labai daug dėmesio. Ypatingai savomis linijomis ir išvaizda pavasarėjant susirūpina dailiosios lyties atstovės.

Tačiau panirus į kūno formų dailinimą, nereikėtų pamiršti ir apie veido odos priežiūrą. Sakote, visus defektus paslepia dekoratyvinė kosmetika? Tačiau ji skirta tam, kad pagražintume, paryškintume veido bruožus, o ne slėptume nualintą, neprižiūrėtą veido odą.

Kaip elgtis, kad pas kosmetologą nereikėtų bėgti pagalbos, o tik kartas nuo karto užeiti pasilepinti save?

„Daug moterų neprižiūri savo veido odos iš nemokėjimo, laiko stygiaus, galbūt ir tingėjimo, o gal ir tinkamų įgūdžių nėra. Neretai pasirenkamos ir netinkamos veido priežiūros priemonės, – „Rinkos aikštei“ pasakojo Kėdainių „Oriflame“ filialo vadovė Jūratė KΟRΙΖΝΙΕΝĖ (35). – Tačiau veido odai reikia pagalbos. Ypatingai – po žiemos, šaltojo laikotarpio, mūsų veido oda yra labai pavargusi ir išsausėjusi.“

[quote author=“J. Koriznienės“]Makiažas veido porų neužkemša. Jas užkemša netinkama veido priežiūra.[/quote]

Tiesa: kiekvienas žmogus turi skirtingą veido odos tipą

Kėdainių „Oriflame“ filialo vadovė primena, kad lygiai taip pat, kaip egzistuoja skirtingi veido odos tipai, yra ir skirtingos priemonės veido odos priežiūrai: „Pirmiausia reikia nustatyti savo odos tipą. Aišku, geriausia tai padaryti specialistų kabinetuose, kuriuose naudojami tam tikri aparatai. Tačiau tai galima padaryti ir namuose. Pasakysiu liaudiškai – jeigu veidą nusiplovus tekančiu vandeniu veido odą tempia, oda – sausa. Tokia oda, pakasius ją žiemą ar vasarą, pleiskanoja. Jautrios odos tipas – plika akimi to nesimato, bet oda – plonytė, kapiliarai – linkę plėstis. Mišri oda – tai vadinamoji T zona – skruostai ir pasmakrė gali pleiskanoti, o kakta gali būti riebi, šlapia. Riebi oda – tokia, kurią gali vandeniu plauti neplovusi, gali tiesiog braukti riebumą pirštu.“Kiekvieno odos tipo savininkė turėtų pasirinkti sau tinkamas priemones./ A. Barzdžiaus nuotr.

Mitas: visiems odos tipams tinka tos pačios priemonės

Anot J. Koriznienės, kiekvieno odos tipo savininkė turėtų pasirinkti sau tinkamas priemones. „Riebiai ir mišriai odai reikalingas prausiklis, kuris nuvalytų, nusausintų odą. Sausai reikalingas kosmetinis pienelis. Tai – pirmasis veido plovimo žingsnis, kurį, kaip „Tėve mūsų“ reikia kartoti kiekvieną rytą ir vakarą. Pienelis ir prausiklis valo odą, atveria poras. Po jo reikėtų ant veido tepti toniką – šis užveria poras, tonizuoja veidą. Tonikas – tarsi veido administratorius. Palaukus kelias minutes tepti dieninį ir paakių kremą, vakare – naktinį kremą ir vėlgi paakių“, – tikina J. Koriznienė.

Mitas: micelinis vanduo ir veido dulknsa – būtina

Pastaruoju metu „ant bangos“ – skirtingų gamintojų siūlomas micelinis vanduo. Tai – priemonė, kuria siūloma valyti makiažą, drėkinti, vartoti vietoje kosmetinio pienelio ir prausiklio.

[quote author=“J. Koriznienė“]Kokybiška kosmetika ne tik nekenkia, bet ir yra būtina. Juk žiemą eidami iš namų velkamės paltą. Kodėl tada norime išeiti į gatvę be pudros ir traumuoti veido odą?[/quote]

„Jeigu kas klausia mano nuomonės, visada sakau, kad micelinis vanduo – tik išpūstas burbulas. Kaip ir, tarkime, veido dulksna – aerozolio vandens purškalai veidui, kuriais moterys gaivina veido odą šiltuoju metų laiku. Tai nėra būtina, – pasakojo Kėdainių „Oriflame“ filialo vadovė. – Užtat būtina maitinamoji ar/ir drėkinamoji veido kaukė sausai ir jautriai odai bei veido šveitiklis riebiai ir T zonos odai. Tiesa, pastarųjų padauginti nereikėtų – pakanka panaudoti kartą per savaitę. Nereikia odos perkrauti.“

Mitas: kosmetika gadina veido odą

Tiesa, prieš išeinant iš namų, rekomenduojama palaukti, kol dieninis ir paakių kremai susigers į odą. „Nepaisant to, tepatės pudra ar ne, reikia palaukti bent jau dešimt minučių. Aišku, visur lekiam, skubam, užsitepam ir tuoj bėgte iš namų, tačiau būtina luktelti. Tada oda patiria daug mažiau streso.“J. Koriznienė tvirtina, kad veido oda yra tikrų tikriausias žmogaus sveikatos būklės veidrodis./ A. Barzdžiaus nuotr.

Kartais kai kurios moterys būgštauja, kad kosmetika ir ypatingai pudra gali pakenkti veido odai. „Nesąmonė. Kokybiška kosmetika ne tik nekenkia, bet ir yra būtina. Juk žiemą eidami iš namų velkamės paltą. Kodėl tada norime išeiti į gatvę be pudros ir traumuoti veido odą? O štai vasarą pudra suteikia papildomą apsaugą nuo ultravioletinių saulės spindulių. Moterys, makiažas veido porų neužkemša. Jas užkemša netinkama veido priežiūra“, – teigia Kėdainių „Oriflame“ filialo vadovė, kraštiečių išvaizda besirūpinanti jau nuo 2004 metų.

Tiesa: makiažą būtina nusivalyti kiekvieną vakarą

„Per dieną vaikštome gatvėje, lauke, ant veido patenka dulkių, purvo, todėl vakare būtina nusivalyti veidą, net jeigu ir išėjome iš namų nepasidažiusios jokia dekoratyvine kosmetika. Jau net nekalbu apie tai, kad makiažą tiesiog privaloma nusivalyti kiekvieną vakarą, – tikina J. Koriznienė. – Suprantu, kad grįžtame namo po dienos darbų pavargusios, dar ir buities ruoša laukia, vakare kartais vos kojas velkam… Moterys gulasi miegoti nenusivaliusios makiažo, ryte ant viršaus tepa iš naujo. Plika akimi to nesimato. Tačiau per mikroskopą pasižiūrėjus į odą, vaizdas būtų labai liūdnas.“

[quote author=“J. Koriznienė“]Jeigu organizme kas nors sutrinka, tuoj ant veido odos atsiranda įvairūs bėrimai. Reikėtų nenumoti į tai ranka.[/quote]

Mitas: geriausi – tik vardiniai kremai

Moteris pastebi, kad neretai dailiosios lyties atstovės pasiduoda įtaigioms veido kremų reklamoms ir renkasi tik tam tikrų firmų kremus  (nors veido kremas – svarbiausia grožio rutinos dalis). „Kai kurios sako: „Perku tik „L‘oreal“ arba „Lancome“. Kas iš to, jeigu būtent tas kremas tau ir netinka?“ – stebisi pašnekovė.

Paklausta, ar iš tiesų, tarkime, 50 eurų kainuojantis kremas yra geresnis, negu 5 eurus, J. Koriznienė neabejoja – skirtumas yra didžiulis: „Kremas už penkis eurus raukšlių neapdirbs, jame nebus tiek veikliųjų medžiagų, kad kremukas ir maitintų, ir drėkintų, ir kasdien stabdytų kelią naujų raukšlių atsiradimui. Aišku, jis sudrėkins, pamaitins. Pigus kremas, žinoma, geriau negu jokio. Tuo metu brangesnė priemonė ir maitins, ir drėkins, ir apsaugos nuo ultravioletinių spindulių, bus kur kas turtingesnės sudėties. Tačiau kitas svarbus dalykas yra tas, kad 50 eurų kainuojantis kremas gali būti toks pats geras, kaip ir 30. Tereikia atsirinkti pagal savo odos tipą, pagal amžiaus cenzą. Tai reikia daryti atsakingai. Negalima ant savo veido odos teplioti bet ko.“

Tiesa: veido oda – sveikatos atspindys

J. Koriznienė tvirtina, kad veido oda yra tikrų tikriausias žmogaus sveikatos būklės veidrodis: „Jeigu organizme kas nors sutrinka, tuoj ant veido odos atsiranda įvairūs bėrimai. Reikėtų nenumoti į tai ranka.“

[quote author=“J. Koriznienė“]Oda švyti, kuomet ją prižiūri tinkamai ir išgeri mažiausiai 2–3 litrus vandens per dieną. Jeigu organizme trūksta skysčių, veido oda gali pradėti pleiskanoti.[/quote]

Anot jos, oda švyti, kuomet ją prižiūri tinkamai ir išgeri mažiausiai 2–3 litrus vandens per dieną. Jeigu organizme trūksta skysčių, veido oda gali pradėti pleiskanoti.

Tiesa, kartais oda gali būti beriama ne tik dėl organizmo sutrikimų ir nepakankamo skysčių vartojimo. Kartais ji taip sureaguoja į netinkamas veido priežiūros priemones.

„Viena mano klientė ilgai naudojo kremą, kuris jai tiko kuo puikiausiai. Tačiau vieną dieną jis ne tik nustojo veikti, bet jai ir nebetiko. Pradėjo berti, niežėti veido odą. Tai – nieko nuostabaus. Pasitaiko“, – ramina Kėdainių „Oriflame“ filialo vadovė.

Vis tik vandens patekimą ant veido odos reikėtų normuoti, ypatingai – sausos ir jautrios odos savininkėms. „Kaip bebūtų paradoksalu, organizmui būtinas vanduo, patekęs ant veido odos, ją išsausina“, – linkteli J. Koriznienė.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video