Panašu, kad valdžią Kėdainiuose realiai perima liberalai

 Panašu, kad valdžią Kėdainiuose realiai perima liberalai

Meras Valentinas Tamulis šią kadenciją turės ne vieną pavaduotoją, kaip buvo iki šiol, bet du. Dvi vicemerų kėdės jau pažadėtos liberalams ir valstiečiams. Jau aišku, ir kas jas užims./Asociatyvi BNS/ Kęstučio Vanago nuotr.

Jau kaip ir aišku, kas vadovaus rajonui

Kėdainių rajono gyventojai į valdžią rinko socialdemokratus ir jų iškeltą merą Valentiną Tamulį, tačiau panašu, kad realiai gaus rajonui vadovausiančius liberalus. Jau žinoma, kas savivaldybės postuose rikiuosis šalia antrai kadencijai perrinkto ir savo ankstesnę komandą palikusio bei po socialdemokratų vėliava prieš pat rinkimus stojusio Kėdainių savivaldybės mero Valentino Tamulio. Paaiškėjo, kad savivaldybės vadovų komandoje, be mero, daugiau nebus nė vieno jo bendražygio iš Socialdemokratų partijos – tiek dviejų vicemerų postai, tiek rajono tarybos sekretoriaus kėdė jau padalinti koalicijos partneriams – liberalams ir „valstiečiams“.

Sutiko eiti pareigas

Naujuoju savivaldybės administracijos direktoriumi bus lig šiol administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas ėjęs Gintautas Muznikas, kurį V. Tamulis pasiėmė iš ankstesnės komandos, anuomet jį atvedusios į mero postą.

Primename, kad G. Muznikas nuo balandžio 4 dienos, jo paties prašymu, buvo atleistas iš iki tol užimamų pareigų.

Nors G. Muznikas sakė laimėjęs keletą kitų konkursų, visgi galiausiai pasirinko dirbti savivaldybės administracijoje. Tiesa, dabar G. Muznikas, po išėjimo iš darbo iš savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų, jau dirba tos pačios savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vadovu.

Akivaizdu, kad į šią darbo vietą jis atėjo labai trumpam, iki kol pradės eiti savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Nėra abejonių, kad šis žingsnis padarytas siekiant apsidrausti. Pavyzdžiui, jei jam nepavyktų dirbti administracijos direktoriumi, veikiausiai jis galėtų grįžti dirbti į skyriaus vedėjo pareigas.

G. Muznikas, skirtingai nei V. Tamulis, nepriklauso Socialdemokratų partijai.

Kitus postus padalino koalicijos partneriams

Tuo tarpu artimiausią ketverių metų kadenciją meras turės ne vieną vicemerą, kaip buvo iki šiol, o dvi vicemeres.

Viena kėdė teks „valstiečių“ pasiūlytai Danutei Mykolaitienei. Ilgus metus ji dirbo Policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininke, vėliau – Šėtos seniūne.

2019 gegužę D. Mykolaitienė ėmė dirbti savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, tačiau po beveik pusantrų metų darbo šiose pareigose ji pasiprašė iš jų atleidžiama ir tapo savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja.

Kitą vicemero kėdę V. Tamulis atidavė Virginijai Baltraitienei, kuri jau kelerius metus dirba su Sauliaus Grinkevičiaus liberalais, o prieš tai daug metų buvo žinoma kaip viena iš ryškiausių Darbo partijos politikų. Ilgą laiką ji aktyviai dirbo ir Darbo partijos Kėdainių skyriuje, kuriam priklausė ir dabar mero pareigas einantis V. Tamulis.

Aut. past.

Kitą vicemero kėdę V. Tamulis atidavė Virginijai Baltraitienei, kuri jau kelerius metus dirba su Sauliaus Grinkevičiaus liberalais, o prieš tai daug metų buvo žinoma kaip viena iš ryškiausių Darbo partijos politikų. Ilgą laiką ji aktyviai dirbo ir Darbo partijos Kėdainių skyriuje, kuriam priklausė ir dabar mero pareigas einantis V. Tamulis. B. Baltraitienė yra dirbusi krašto savivaldybėje – buvo tiek merės, tiek administracijos direktorės pareigose, yra tarybos narė. Ilgus metus dirbo Seime, buvo žemės ūkio ministrė. Pastaraisiais metais ėjo vyriausiosios patarėjos Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute pareigas.

Tarybos sekretoriumi paskirtas liberalas Steponas Navajauskas. Ilgus metus rajono taryboje dirbęs liberalas pastaruoju metu ėjo Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Bibliotekinių procesų automatizavimo inžinieriaus pareigas. Taip pat jis buvo ir „Kėdainių butų“ vyriausiuoju energetiku, ilgus metus dirbo Kėdainių profesinio rengimo centre.

Tarybos sekretoriaus kėdė atiteko liberalui Steponui Navajauskui./ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Pasirinko turinčius politinės patirties

Meras V. Tamulis, paklaustas, kaip čia išėjo, kad už jo pečių nestovi daugiau nė vienas socialdemokratas, atsakė, kad rinkosi komandą atsižvelgdamas į jų politinę patirtį. Tiesa, vicemerų postams užimti kandidatus siūlė koalicijos partneriai – taigi valdančiąją daugumą taryboje formuos socialdemokratai, „valstiečiai“ ir liberalai. Valdančiojoje daugumoje bus 14 tarybos narių.

„Nuo socialdemokratų esu aš, meras, o administracijos direktorių aš turiu teisę pasirinkti.

G. Muznikas darbą dirba tikrai gerai ir, tikiu, ir toliau dirbs gerai. Nežiūrėjau aš, ar jis socdemas ar ne socdemas, man svarbu, kad darbą dirbtų gerai, dėl to ir rinkausi.

Koalicijos partneriai teikė vicemero kėdėms kandidatūras, aišku, suderinę.

Tiek V. Baltraitienės, tiek D. Mykolaitienės patirtis tikrai didelė, man šios kandidatūros pasirodė tinkamos“, – sakė V. Tamulis.

19 Komentarai

 • Tai ir kvailam buvo aišku, kad Kėdainių socdemai tik butaforiniai. O Grinkevičius kaip visada gudrus, nei atsakomybės, nei kritikos jo adresu, o valdys rajoną pilnai. Reikia daryti statymus dėl valstiečių, kiek laiko išbus valdančioje daugumoje, nes jie tik rėkauti moka. Komedijinio serialo „Tamulis ir Kėdainių taryba“ premjera jau penktadienį.

  • Oj, kaip verkia Nijolė, kad žentas bedarbiu lieja ir kad pati tik komentarus berašyti gali. Vaje vaje, šitiek š.. per Rinkos aikštę ant visų pylė, bet net tarybos nare neišrinko:))))))))

   • siandien meitely ta proga kepsim, zadejo ir pats bosas uzsukt, reik aplieti juk ukiskai tuos rezultatus babulku rinkeju.

 • As esu kvaila darbo metu komentuoju ra postus neturiu ka veikt darbe sedziu ir vepsau pro langa 😀

 • Visus politinius lavonus, kaip medziokles ekspertus, priema grikis

 • Visi kas norit pamatyt rimtą pjankę ryt kbiečiami į rutošės kiemelį. Afterpartis irgi bus. I

  • Pilnatis? Mykolaitienė tau baudą uždės jei tokius cirkus krėsi viešosiose vietose.

   • Galės merui baudas dėti vicemerė 😀

 • Smalsu ar pati zurnaliste supranta apie ka parase? Atidirbo, ne bent, ir tai prastai. O komentarai kaip rekia: skauda vis dar matyt labai.

 • Sandra pabijojo but vicemere, nes per skysta. Mokykloje nieko gero buvo, nebuvo is geriausiu mokiniu, protu nepasizymejo

  • Ana pas melioratoriu terosoj prie aliuka, gaun nurodyma

 • pagal naujas savivaldos taisykles meras turi pasirinkt vicemerus, o ne kažkas pateikti

 • Sveikinimai liberalams suvisčius socdemus. Taip jiem ir reikia.

 • O ko jūs tikėjotės lochai? Saulius majonezas mane meru juk ne už dyką padarė. Uspaspiskychas valdys Kėdainius per amžių amžius amen…

 • Oj rytoj koks balius nusimato, nusitriedimas iki pat kulnų, pamatysit, kaip reik užlieti arielką ir dar seleste bus nubirbinta.

 • Įdomu,ar už vicemerės balsuos konservatoriai ?

 • Mikalaitiene tai tik baudas nori pyškint visiems, tarybinio milicininko principu

 • tai,žėk,dar ir peredastus mums atves.

  • Tai jau tikrai! Tuo labiau, kad pedofiliją „progresyvūs“ vakarai dekriminalizuoja! Kėdainiai turi galimybę perspjauti Vilnių!😰

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video